Gaynor (25) porodila doma na záchodě, vůbec netušila, že je těhotná

| Autor: Veronika Matoušková | Rubrika: Zdraví

Těhotenství bez nevolností a únavy je snem snad každé ženy, která pod srdcem nosí miminko. Britka Gaynor Rzepka (25) to ovšem dotáhla do extrému. To, že je těhotná, zjistila až v okamžiku, kdy doma v koupelně porodila syna.

Sama Gaynor říká: „Neměla jsem ani tušení, že bych mohla být těhotná. Menzes jsem měla pravidelně, pohyby jsem necítila. Pracuji v bistru, takže jsem pořád tahala a zvedala i těžké bedny, klidně přes dvacet kilo. Nic jsem nepostřehla, pohyby jsem nevnímala. Jediné, co jsem zaznamenala, byla neustálá chuť na tyčinku Mars a nárůst váhy o 6 kilogramů. Ten jsem ale připisovala právě tyčinkám Mars,“ směje se Gaynor.

V práci mi ten den bylo všelijak, ale šéfovu nabídku jít domů dřív jsem odmítla, dotáhla jsem práci do konce. Celý ten den mne pobolívalo břicho, asi jako když máte několikadenní zácpu, které se nemůžete zbavit. Večer jsme s rodiči sledovali olympiádu a mně pořád nebylo úplně dobře, navíc mě občas pobolívaly slabiny. Mamka myslela, že mám podrážděné slepé střevo. Večer jsem si šla normálně lehnout a doufala jsem, že do rána bude po problému. V noci mě párkrát bolest probudila, ale dalo se to vydržet i zaspat. Až do rána. V pět mě probudil strašně divný pocit v břiše. Šla jsem tedy do koupelny, a po půl hodině mne zachvátila ostrá bolest. Musela jsem si stoupnout a zatlačit. A v ten moment se syn narodil. V první chvíli jsem vůbec nevěděla, co mám dělat. To už mě ale zaslechla maminka, která najednou stála ve dveřích a zafungovala. Miminko zabalila do ručníku a mně posadila, obě jsme plakaly, byl to šok. Jediný, kdo zachoval chladnou hlavu, byl táta. Uklidňoval nás a zavolal sanitku,“ říká vděčně Gaynor Rzepka.

Slepé střevo? Ne, vnuk…

Novopečená babička příběh líčí takto: „Celou noc jsem kvůli dceři nespala, hlídala jsem ji, kdyby se to bolení břicha zhoršilo a museli jsme do nemocnice. Nad ránem slyšela její křik a najednou dětský pláč. Najednou jsem zpanikařila – kde se tam vzalo dítě? Rychle jsem vyběhla do patra a v koupelně jsem našla svou dceru s miminkem v náručí.

Najednou jsem na pár vteřin úplně ztuhla a nevěděla, co mám dělat. V tu chvíli se ale ozvaly mateřské instinkty, takže jsem miminko zabalila do ručníku. Gaynor se rozplakala, ale manžel zachoval klid a uklidňoval ji, že všechno bude dobré, a takto jsme zavolali sanitku.“ Lékaři převezli maminku se synem na noc do porodnice, odkud je propustili druhý den – zjistili, že jim opravdu nic nechybí. „Sami lékaři zkonstatovali, že jsem své těhotenství nezaznamenala právě proto, že jsem byla celou dobu takhle aktivní,“ konstatuje novopečená maminka.

Milý šéfe, nedorazím

Dennis Blackmore, manažer bistra, nemohl věřit svým očím, když dostal od své zaměstnankyně smsku s vysvětlením. „Nikdy nebyla ani nemocná, takže když nepřišla druhý den do práce, říkal jsem si co se děje, a měl jsem o ni i strach – je opravdu zodpovědná, takže mi bylo jasné, že se něco muselo stát. Ale když přišla smska se zprávou o narození dítěte , nevěřil jsem vlastním očím“ přiznává.

Šok i pro tatínka

Zbývala už jen jediná věc – informovat novopečeného tatínka o tom, že má syna na světě. Gaynor se jeho reakce obávala, a tak poprosila rodiče, aby mu zavolali. „Jeho reakce byla skvělá, je nadšený, i když to také nečekal,“ říká s úsměvem hrdá maminka. I on pracoval ve stejném bistru. Během těhotenství odstěhoval za prací, ale nyní se vrací zpět, aby mohl být se svou partnerkou a synkem, který dostal jméno Olly – James.

Krásné starosti

Tím, že Gaynor až do porodu netušila, že čeká miminko, neměla samozřejmě připravené absolutně nic. A tak musela narychlo shánět postýlku, kočárek, zkrátka všechny nezbytnosti, které pořizují těhotné ženy obvykle několik měsíců. „Naštěstí moje sestra má schovanou výbavičku po svých dvou malých synech, tak mi odpadla aspoň tahle starost,“ směje se šťastně Gaynor se svým synáčkem v náručí.

Další články z rubriky

Soutěžte o probiotika Pearls a užijte si léto bez starostí!

Soutěžte o probiotika Pearls a užijte si léto bez starostí!

Včera | Na pět z vás čeká letní balíček plný zdravý. Nenechte se zaskočit problémy spojenými s cestováním.…

Typické příznaky: Jak poznáte roztroušenou sklerózu?

Typické příznaky: Jak poznáte roztroušenou sklerózu?

14. 8. | Roztroušenou sklerózu není zpočátku snadné odhalit, protože se téměř neprojevuje. Jejím příznakům…

5 chutných receptů z rajčat: Rajčatová žemlovka i nákyp

5 chutných receptů z rajčat: Rajčatová žemlovka i nákyp

14. 8. | 1 | Sezóna rajčat je tu, už jste letos měli rajčata s bazalkou a mozzarellou, rajský salát, polévku,…

5 největších mýtů o jídle! Zapomeňte na ně a budete konečně štíhlá!

5 největších mýtů o jídle! Zapomeňte na ně a budete konečně štíhlá!

10. 8. | V touze po štíhlé postavě začala řada z nás sladit umělými sladidly, jako jsou aspartam či sacharin…