Hlíva ústřičná: Léčivá houba, která sníží tlak i cukr v krvi a ochrání před nádory

| Autor: MF | Rubrika: Zdraví

Hlíva patří v současné době mezi nejčastěji používané léčivé houby v Evropě, protože se osvědčila jako podpůrný prostředek při léčbě některých civilizačních chorob. Aby však hlíva byla skutečně účinná, doporučuje se její pravidelná konzumace.

Hlíva ústřičná: Léčivá houba, která sníží tlak i cukr v krvi a ochrání před nádory

Z hlívy byla izolována a identifi kována řada polysacharidů (*-glukany, *-glukan a glykoproteiny), které především podporují imunitní systém. Hlíva také obsahuje velké množství kyseliny listové a dalších vitaminů ze skupiny B, dále vitaminů C, D, K, minerálů a aminokyselin.

Nedávné studie ukázaly, že má imunomodulační, protirakovinné, antioxidační a protizánětlivé účinky, snižuje hladinu cholesterolu i cukru v krvi a krevní tlak, působí mimo jiné proti srážení krve a vykazuje antimikrobiální i antivirovou aktivitu. Používá se též při kožních chorobách a zraněních, jako jsou ekzémy, popáleniny, kožní alergie a k léčbě křečových žil.

Za zmínku stojí schopnost hlívy akumulovat těžké kovy, proto se hodí pro detoxikaci exponovaných lidí (v těžkém průmyslu, ale také kupříkladu ve stomatologii).

Proč celá houba, a ne pouze extrakty?

Všechny účinné složky obsahuje pouze celá houba.
Hlíva, která se vysuší (například lyofi lizací), si kromě vody zachová všechny původní látky, a proto působí komplexněji než izolované části. Navíc se některé látky vzájemně podporují ve svém účinku.

Harmonická kombinace

Pokud příznivé účinky hlívy zkombinujeme s vitaminem C obsaženým v šípku a s dávkou laktobacilů, dosáhneme tak významného zvýšení celkové obranyschopnosti organismu. Proč? Díky vysokému obsahu nestravitelné vlákniny inulinu konzumace takového preparátu přispívá k nárůstu zdraví prospěšných mikroorganismů ve střevě. Inulin působí jako tzv. prebiotikum - výživa pro laktobacily, které se poté v těle lépe množí.

Probiotika - bifi dobakterie a laktobacily - jsou důležitá pro udržení rovnováhy střevní mikrofl óry, což následně ovlivňuje další pochody v těle. Výsledkem dlouhodobého užívání trojkombinace účinných látek je o mnoho silnější a „výkonnější“ imunitní systém.

Článek vyšel v časopise Moje Zdraví

Další články z rubriky

Zdravá podprsenka: Škodí kostice zdraví?

Zdravá podprsenka: Škodí kostice zdraví?

18. 10. | Vybrat padnoucí podprsenku není lehké, důležitá je nejen správná velikost a střih košíčku, ale také…

Alergici v open space: Jak přežít?

Alergici v open space: Jak přežít?

10. 10. | Každodenní práce v open space není pro alergiky či astmatiky příliš vlídným prostorem. A nejen pro…

Inspirace z Evropy: Jak obelstít kila

Inspirace z Evropy: Jak obelstít kila

4. 10. | 7 | Zatímco české ženy jsou prý chronické dietářky, o ženách z jiných koutů světa slýcháváme v oblasti…

Zrádná mateřská znaménka: Jak je hlídat?

Zrádná mateřská znaménka: Jak je hlídat?

29. 9. | 3 | Můžou být roztomilá a pro každého z nás typická, stejně jako dost nebezpečná a nevyzpytatelná.…