Hlíva ústřičná: Léčivá houba, která sníží tlak i cukr v krvi a ochrání před nádory

| Autor: MF | Rubrika: Zdraví

Hlíva patří v současné době mezi nejčastěji používané léčivé houby v Evropě, protože se osvědčila jako podpůrný prostředek při léčbě některých civilizačních chorob. Aby však hlíva byla skutečně účinná, doporučuje se její pravidelná konzumace.

Hlíva ústřičná: Léčivá houba, která sníží tlak i cukr v krvi a ochrání před nádory

Z hlívy byla izolována a identifi kována řada polysacharidů (*-glukany, *-glukan a glykoproteiny), které především podporují imunitní systém. Hlíva také obsahuje velké množství kyseliny listové a dalších vitaminů ze skupiny B, dále vitaminů C, D, K, minerálů a aminokyselin.

Nedávné studie ukázaly, že má imunomodulační, protirakovinné, antioxidační a protizánětlivé účinky, snižuje hladinu cholesterolu i cukru v krvi a krevní tlak, působí mimo jiné proti srážení krve a vykazuje antimikrobiální i antivirovou aktivitu. Používá se též při kožních chorobách a zraněních, jako jsou ekzémy, popáleniny, kožní alergie a k léčbě křečových žil.

Za zmínku stojí schopnost hlívy akumulovat těžké kovy, proto se hodí pro detoxikaci exponovaných lidí (v těžkém průmyslu, ale také kupříkladu ve stomatologii).

Proč celá houba, a ne pouze extrakty?

Všechny účinné složky obsahuje pouze celá houba.
Hlíva, která se vysuší (například lyofi lizací), si kromě vody zachová všechny původní látky, a proto působí komplexněji než izolované části. Navíc se některé látky vzájemně podporují ve svém účinku.

Harmonická kombinace

Pokud příznivé účinky hlívy zkombinujeme s vitaminem C obsaženým v šípku a s dávkou laktobacilů, dosáhneme tak významného zvýšení celkové obranyschopnosti organismu. Proč? Díky vysokému obsahu nestravitelné vlákniny inulinu konzumace takového preparátu přispívá k nárůstu zdraví prospěšných mikroorganismů ve střevě. Inulin působí jako tzv. prebiotikum - výživa pro laktobacily, které se poté v těle lépe množí.

Probiotika - bifi dobakterie a laktobacily - jsou důležitá pro udržení rovnováhy střevní mikrofl óry, což následně ovlivňuje další pochody v těle. Výsledkem dlouhodobého užívání trojkombinace účinných látek je o mnoho silnější a „výkonnější“ imunitní systém.

Článek vyšel v časopise Moje Zdraví

Další články z rubriky

Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40

Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40

Dnes | Čtyřicítka se u žen bere jako zlomový věk. Větší únava, zpomalující se metabolismus, proměna…

6 večerních rituálů, které vám pomůžou hubnout

6 večerních rituálů, které vám pomůžou hubnout

18. 2. | Co kdybyste mohla hubnout jen díky tomu, že změníte svoje večerní rituály? Zní to až moc jednoduše,…

Pozor! Jak poznáte, že má někdo z vašich blízkých Alzheimera?

Pozor! Jak poznáte, že má někdo z vašich blízkých Alzheimera?

16. 2. | 1 | Dodnes nevíme proč, ale Alhzeimerova choroba postihuje hlavně ženy. Možná proto, že jsou obecně…

Nejlepší rybí obědy: Fish&chips i ryba na fenyklu

Nejlepší rybí obědy: Fish&chips i ryba na fenyklu

15. 2. | Naučte se jíst zdravé rybí maso, ať už v odlehčené podobě na fenyklu a grapefruitu nebo v podobě…