I rychlé občerstvení může být zdravé

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zdraví

Také jste si dali do nového roku předsevzetí, že budete jíst zdravě? Ne vždy však máme dostatek času na klidný oběd. Pokud ale nejste zastánci obědů ve složení hranolky a hamburger, pak by vaše kroky měly vést do některé z restaurací rychlého občerstvení Bio-cafes. Každý den zde na vás čeká široká nabídka od polévek, sendvičů, salátů a ovocných i zeleninových čerstvých džusů až po koláče, dorty i zmrzlinu. To vše v bio kvalitě, která je nejen zárukou zdravé výživy a potravin bez přidaných chemických látek, ale také šetrnosti k životnímu prostředí.

Díky stále se rozvíjejícímu konceptu biopotravin, bioprodejen i biorestaurací již můžete mít kontrolu nad obsahem i původem toho co jíte. Dbát na správnou výživu je velmi důležité – vždyť potrava je stavebním materiálem celého našeho organismu. Nesprávné složení stravy, ve kterém je nadbytek tuků, cukrů a chemicky ošetřených potravin, může být příčinou vzniku mnoha nemocí.

Důležité je nejen konzumovat správné potraviny, ale také je správně kombinovat a stravovat se pravidelně. Na cestě za vyváženým životním stylem vám biopotraviny budou dobrým, chutným i vydatným pomocníkem. V lednu vás navíc zahřejí na těle i na duši třeba horká čokoláda, svařené víno nebo zapečený sendvič tzv. panini v té nejvyšší kvalitě s použitím bio surovin. Přijďte si pochutnat!
Staré známé rčení říká: „obědvej s přítelem“ a Bio-cafes jej doplňuje o speciální nabídku 1+1 menu zdarma. Ke každému menu za 119 Kč které obsahuje polévku, sendvič nebo salát a čerstvý džus, dostanete totiž pro přítele/kyni druhé menu zdarma. Samozřejmě nechybí ani koutek s hračkami pro nejmenší strávníky.

„Naším cílem je nabízet rychlé, ale přesto zdravé a kvalitní občerstvení, za velmi přijatelné ceny, například ve srovnání s velkými fastfood řetězci. V průběhu mých cest po České republice za posledních 15 let jsem byl velmi zklamaný kvalitou a malým počtem fast food restaurací. Bio-cafes je odpovědí na otázku zdravého stravování v příjemné atmosféře v průběhu celého dne,“ vysvětluje svůj záměr majitel sítě Bio-cafes Silvano Pedretti a dodává „v České republice je několik pěkných a kvalitních restaurací, ale ne vždy máme čas na dlouhou snídani/oběd/večeři a pro tyto chvíle jsou tu Bio-cafes.“

Co si máme představit pod pojmem BIOPOTRAVINY?
Biopotraviny jsou vysoce kvalitní, čistě přírodní a přísně kontrolované potraviny. Biopotraviny jsou výrobky ekologického zemědělství, které musí splňovat přísná, státem kontrolovaná pravidla. Ekologická hospodářství nesmí používat syntetické pesticidy, umělá hnojiva, geneticky modifikované plodiny a hormonální přípravky a musí respektovat potřeby zvířat.


Při výrobě biopotravin se nepoužívají chemické látky uměle vylepšující barvu, vůni či chuť potravin. Způsob výroby a absence cizorodých látek se příznivě projevuje i na lepší chuti potravin. Pro svoji kvalitu jsou biopotraviny zejména vhodné pro dětskou výživu.Když dáte přednost biopotravinám, podporujete kromě svého zdraví i ekologické zemědělství, pečující o snížení zátěže životního prostředí a rozvoj produkce bezpečných a zdravých potravin.

A kde najdeme restaurace BIO-CAFES: Americká 8, Praha 2
Na Příkopě 31 v Pasáži Broadway, Praze 1
Nádražní 25, Praha 5 u obchodního centra Zlatý Anděl
Obchodní centrum Šestka, Praha 6
Zdroj: MPR
Další články z rubriky

Syndrom vyhoření: Zjistěte, jestli hrozí i vám

Syndrom vyhoření: Zjistěte, jestli hrozí i vám

Dnes | Vyhoření je v současné době častá diagnóza. Jenže je ještě horší než vyčerpání. Nejvíc se syndrom…

11 druhů jógy: Která vás zbaví stresu a která nadbytečných kil?

11 druhů jógy: Která vás zbaví stresu a která nadbytečných kil?

Včera | Vinyasa, Jivamukti, Hathajóga, nebo Bikram jóga? Typů jógy je nepřeberné množství. A stejně…

5 návyků, které škodí vašemu zdraví víc než kouření

5 návyků, které škodí vašemu zdraví víc než kouření

17. 1. | 1 | Ano, všichni víme, že kouření škodí zdraví. Jenže jsou tu ještě další činnosti, které běžně často…

9 příčin návalů horka, které nemají nic společného s menopauzou

9 příčin návalů horka, které nemají nic společného s menopauzou

14. 1. | 1 | Tři čtvrtiny žen trpí v přechodu návaly horka. Vnímají to jako postupně se zintenzivňující pocit…