Ideální podzimní jídelníček: Radí předkové i čínská medicína

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Zdraví

Jedno čínské přísloví praví: „Ze tří desetin léčí lék a ze sedmi desetin správná životospráva“. A nedílnou součástí zdravé životosprávy je samozřejmě i způsob stravování…

Ideální podzimní jídelníček: Radí předkové i čínská medicína

Lidé žili po staletí v souladu s ročními obdobími, a tak se i jídelníček přirozeně přizpůsoboval aktuálnímu období roku – pravda, někdy byl velmi chudý, jindy naopak bohatý. Nejčastějším způsobem „konzervace“ bývalo sušení a kvašení, svou nezastupitelnou roli hrál i dobrý sklep, suché sýpky a plné a dobře zaopatřené chlévy. Moderní doba tato staletá pouta k přírodě zpřetrhala, v některých případech naštěstí, jindy ke škodě.

Kupříkladu dovážení exotických potravin a nesezónních plodin i prodlužování trvanlivosti potravin je z určitého pohledu sice praktické a užitečné, na druhou stranu tento způsob stravování zcela ovládl náš jídelníček, což dle některých odborníků není vždy zdraví prospěšné. Moderní výživové směry, ale třeba i tradiční čínská medicína, dávají v současnosti důraz na sezónnost konzumovaných potravin a také na to, zda je potravina místní.

„Pro nastolení rovnováhy přizpůsobujeme výživu a životosprávu nejen dané roční době, ale též aktuálnímu počasí. Velmi důležité je věnovat pozornost svému tělu při přechodu z jednoho ročního období na druhé, například na podzim, kdy je organismus více náchylný k nemocím,“ tvrdí například lékař David Frej, který ve své praxi – v léčbě i prevenci – propojuje západní i východní medicínu.

Jídelníček napříč staletími

Moderní západní konzument má jídla dostatek (až nadbytek), potraviny jsou hygienicky nezávadné, kontrolované, sofistikovaně ochucené, trvanlivé, kaloricky a nutričně vydatné a pestré. Naši předci naopak po staletí jídávali jednoduše a sezónně. Jídelníček byl silně ovlivněn ročními obdobími, tím, co aktuálně dozrávalo a důležité byly i životními cykly zvířat (kolísavá spotřeba vajec, mléka a výrobků z nich). Některé potraviny šly uskladnit (usušit, naložit a nechat kvasit apod.), jiné na část roku jednoduše vymizely. Naši předkové neznali vymílanou bílou pšeničnou mouku a rafinovaný cukr – potraviny nadupané tzv. prázdnými kaloriemi, které organismu kromě chuti a kilojoulů nepřináší vůbec nic.

Organismus našich prababiček neznal ztužené nasycené tuky nejasného původu, syntetická dochucovadla a barviva. Jídlo, které se jim ocitlo na talíři, mělo svůj jasný původ, což se o mnoha moderních potravinách bohužel nedá říci – takřka bezmasými uzeninami počínaje a cukrovinkami hrajícími barvami a chutěmi konče. Trávicí systém našich prababiček neustále nezaměstnávaly populární svačinky, jídlo zkrátka mělo svůj čas, stejně jako pravidelné půsty, kterých se během roku drželo několik – v tomto ohledu bychom si z našich předků mohli vzít příklad. Navíc se život a práce se odehrávaly převážně venku. Co bychom za to vše mnozí z nás – avšak v dnešních vlídných životních podmínkách – dali!

Pohled odjinud aneb tradiční čínská medicína v české praxi

A jaká je souvislost mezi jídelníčkem našich předků a takzvanou tradiční čínskou medicínou (TCM), která je v současnosti velmi populární? Nejde opět pouze o import myšlenek, které lze jen těžko aplikovat na moderního Středoevropana? Vždyť tento komplexní a velmi propracovaný preventivní i léčebný systém vznikal v naprosto jiných podmínkách, zeměpisných šířkách a národních a náboženských zvyklostech!

Nicméně proč se nenechat inspirovat, neexperimentovat a nehledat společné průsečíky se současnými poznatky a třeba i s tradičním slovanským léčitelstvím? Například zmíněné stravování dle ročních období je v čínské medicíně velmi důležitým předpokladem pro udržení zdraví a životní energie. Jaká jsou tedy doporučení ohledně podzimního a zimního jídelníčku? Možná se podivíte, jak logicky v některých bodech souzní s tradičními sezónními pokrmy u nás.

Podzimní jídelníček dle TCM

Velmi vhodné jsou vařené obilniny, zejména jáhly, rýže a také pohanka. Bílkoviny tělu dodají luštěniny (zvláště bílá fazole), maso z krůty, králíka, husy a také zvěřina. Jako vhodná zelenina se prý jeví dýně, kedlubny, ředkev, kapusta, zelí a hojnost česneku a cibule. Nepříliš doporučované jsou kupodivu citrusové plody a mléko, prý organismus ochlazují a zahleňují. Naopak se doporučuje zázvorový a mátový čaj. Ideální tepelnou úpravou je prý vaření.

Zimní jídelníček dle TCM pro zimu

Zimními obilovinami jsou rýže a kroupy, z luštěnin je doporučována čočka, hrách, fazole i sója. Jako zelenina je preferováno zelí a lilek. Ovoce se upřednostňuje ve formě kompotu nebo sušené. Živočišné bílkoviny reprezentují zejména sladkovodní i mořské ryby. Do polévek jsou vhodné mořské řasy. V zimě jsou prý ideální vařená jídla „z jednoho hrnce“ a jídla pečená a zapékaná.

Nicméně pokud se vám po dýňové polévce a pohankové kaši obrací žaludek směrem nahoru a ven, měli byste poslouchat své tělo a tyto potraviny nekonzumovat. Ostatně nejen čínská medicína, ale i mnohé moderní výživové směry zdůrazňují individuální odlišnosti a potřeby daného jedince. Například zimomřivé typy lidí budou v chladných dnech uspokojovat obilné kaše, polévky, omáčky a zapečená jídla. Celoročně horkokrevní jedinci si dají klidně salát z čerstvě nakrouhaného zelí či krátce tepelně upravovaný pokrm.

Příklady „chladných“ potravin (dle TCM): banány, kiwi, rajčata, okurky, jogurty

Příklady „horkých“ potravin (dle TCM): pohanka, ostrá koření a třeba i grilovaná masa

Příklady „neutrálních“ potravin (dle TCM): brambory, luštěniny, máslo, mrkev, ořechy

Je-li vám tento pohled na stravování blízký, možná oceníte publikaci Vaření podle pěti elementů v souladu s ročními obdobími od Roswitha Fehrera nebo třeba zajímavou českou kuchařku od Kamily Procházkové Celoroční plánovací kuchařka. Nicméně naprosto neocenitelným pomocníkem je též nepostradatelný „selský rozum“!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Máte antibiotika? Zvolte vhodnou stravu, abyste si neuškodila

Máte antibiotika? Zvolte vhodnou stravu, abyste si neuškodila

Dnes | 1 | Když už nemoc postoupí tak, že pomohou jen antibiotika, nemá smysl se bránit. Léky vás sice zbaví…

Jak upéct skvělou domácí vánočku. Zkuste recept našich babiček

Jak upéct skvělou domácí vánočku. Zkuste recept našich babiček

15. 12. | Na první pohled je pečení vánočky složitá záležitost, které se nejeden začátečník zalekne. Když ale…

Co jste nevěděli o virózách: 10 základních informací

Co jste nevěděli o virózách: 10 základních informací

14. 12. | 3 | Opakuje se to každý rok a všichni to dobře známe. Náhle nás přepadne teplota, bolest svalů,…

6 nejlepších kuchařek, které chcete najít pod stromečkem na Vánoce 2017

6 nejlepších kuchařek, které chcete najít pod stromečkem na Vánoce 2017

13. 12. | Pokud rádi vaříte, kuchařek není nikdy dost. Přinášíme vám šest kousků, které udělají radost…