Jak hubnou zpěvačky? Zpověď tří mladých umělkyň, které proměnily svou postavu

| Autor: Gabriela Vágner | Rubrika: Zdraví

Tři mladé krásné zpěvačky byly vždycky holky „krev a mlíko“. V poslední době na sobě ale zapracovaly a pyšní se hezčími postavičkami než kdy dřív. Jak to dokázaly?

Kamila Nývltová (24)

Kamila se zviditelnila pěveckou soutěží, v roce 2008 byla finalistkou X Factoru, což jí přineslo hlavní role v několika muzikálech. A tam jí bylo doporučeno, aby na sobě trochu zapracovala. V té době svou váhu totiž neřešila. Vždycky sportovala, dělala mažoretku, hrála tenis, jezdila na kole, ale taky ráda jedla… „I já sama jsem cítila, že by bylo dobré s tím něco udělat, a tak jsem začala jíst zdravěji, menší porce, zaměřila jsem se na ryby a přestala jíst pečivo. A k tomu jsem přidala sport, fitko, tancovala ve škole.“

Od té doby zhubla kolem dvaceti kilogramů a cítí se mnohem líp. „Ale dlouho jsem se potýkala s tím, že jsem chtěla zhubnout, pořád jsem cvičila a říkala si, že musím. Moc jsem se trápila, někdy jsem od rána do večera řešila, co sním, měla jsem před sebou na talíři jídlo a přemýšlela, kolik si toho můžu vzít… Vím, jaký je dieta stres, jak dokáže člověka ovlivnit, pokazit vztahy. Až když pak začne myslet na něco jiného, tak i tělo samo řekne dost,“ svěřila se Kamila.

„Dneska už si na sebe můžu vzít věci, které bych si dříve nikdy nevzala, a připadám si hezká,“ usmívá se zpěvačka, která má oporu i v příteli. „Myslím, že mi hodně pomáhá i to, že jsem spokojená ve vztahu. Přítel je tanečník, pořád v pohybu, a tak spolu můžeme i sportovat. Jen má výhodu, že může sníst cokoli a není to na něm vidět. Pro sebe vařím trochu zdravěji. Takže jemu klidně smažák a já si dám salát nebo maso s přílohou.“ Ráda ale i hřeší. „Když si dám jednou týdně cheeseburger s hranolkama nebo kachnu s knedlíkem, nic se neděje.

Dřív bych to neudělala, ale člověk si nemusí ty věci zakazovat, jen je jíst v nějaké míře.“ Kamila samozřejmě všechno kompenzuje také pohybem. „Toho mám sice na jevišti dost, ale baví mě teď i Power Plate. Trvá to jen třicet minut a s dobrým trenérem si člověk opravdu skvěle zpevní tělo.“ Hodně energie teď spotřebovala také na natočení vánočního CD, kde má duet s Lucií Bílou, a uspořádání svého vánočního koncertu.

„Na Vánoce se vůbec hodně těším. Ráda peču a jednou bych chtěla mít i svoji cukrárnu,“ prozradila.

Markéta Jakšlová (28)

I ženská polovina hudebního dua Verona začala svoji váhu před časem řešit. „Do nějakých 22 jsem jedla cokoli a kdykoli. Pečené, smažené, tučné, fastfoody, cestou na vystoupení jsme se živili na benzínkách. Ale zjistila jsem, že jak člověk stárne, je potřeba pravidelnost nejen v pohybu, protože metabolismus se zpomaluje.“

A tak jí častěji, menší porce, změnila jídelníček a začala se víc zajímat o jídlo jako takové. „Sestřenice si otevřela obchod s biovýživou a farmářskými potravinami, a tak mám i přísun kvalitních surovin. Na vystoupení si tak už dneska připravuju jídlo s sebou a nakazila jsem tím i rodinu.“ Někdy ale není, zvláště na akcích, moc na výběr.

„Já třeba nikdy neodolám nakládanému hermelínu. Jednou začas si ho prostě dám. Hlavně se z toho člověk nesmí stresovat, přece to není každý den.“ V poslední době ale omezila maso, i když ho má ráda. „Nemyslím totiž, že je nutné ho jíst třikrát denně. Dávám si i víc zeleniny. Snažila jsem se i nejíst pečivo, ale to mi chutná, tak se jím jen nepřejídám. Důležité je prostě podle mě jíst všeho s mírou. Přísné zákazy vedou spíš ke smutku a nervozitě. Takže já se vyloženě neomezuju, jen žiju zdravěji a hýbu se.“

Markéta odmalička sportovala, dělala gymnastiku, tancovala... „Dnes chodím na taneční Open Class lekce, ale taky na tenis, běhat... A objevila jsem třeba i hathajógu, která je uvolňující nejen pro tělo, ale i pro duši, což je při mém adrenalinovém povolání příjemné, nebo swingjógu, která se cvičí v jakýchsi závěsných pytlích a je taky skvělá.“

Minimálně třikrát týdně tak Markétu zastihnete v pohybu. A když přece jen trochu přibere, jí zeleninu, ovoce, vynechává přílohy a tučnější masa. „Po pár dnech už je vidět změna. Můj organismus reaguje docela rychle.“ A zaujala nás i Markétina očistná kúra.

„Nedávno jsem podstoupila desetidenní očistnou kúru, při které se pije jen voda s javorovým sirupem, citronovou šťávou a kajenským pepřem. Cítila jsem se po ní velmi dobře a zvládla to i přesto, že jím docela hodně. Ale všechno je to o vůli. A určitě si ji zase zopakuju. Je důležité starat se o své tělo.“

Markéta Konvičková (19)

Markéta na sebe upozornila v roce 2010 v soutěži Česko Slovenská SuperStar, kde byla ještě tak trochu obyčejná patnáctiletá holka z Třince. Od té doby se z ní ale vyloupla štíhlá sexy kráska. A to se ani nemusela moc snažit!

„Někdy před rokem jsem si řekla, že když už chodím pravidelně do fitka, tak bych si pak o víkendu nemusela dávat tu sklenku vína, ze které jsou hned dvě tři… Dala jsem si na čtyři měsíce takový detox bez alkoholu, upravila jídelníček a přestala jsem jíst po šesté večer.“ Za čtyři měsíce se jí tak podařilo sundat tři čtyři kila, začala se cítit lépe a našla se v bikramjóze. „Ta mě opravdu baví, po cvičení v těch 42 stupních spaluju tak, že si můžu dát cokoli, a hlavně mám klid na duši.“ Po dalších čtyřech měsících za ní začali chodit známí, že je na ní opravdu vidět, jak zhubla.

A když si Markéta stoupla na váhu, měla najednou 53 kilo, tedy asi o deset méně než na začátku. „Nejlepší na tom je, že já jsem vlastně ani nechtěla hubnout. Ale tím, jak jsem i pravidelně začala jíst, každé tři hodiny, a hubnutí bylo pozvolné, tak se tělo dostalo do pohody. Takže i když dneska třeba týden jím hodně nezdravě, tak se žádný jojo efekt nedostaví. Nenásilně jsem tak spojila příjemné s užitečným,“ směje se čerstvá studentka vysoké školy.

Dál jí docela normálně, jen menší porce a častěji. „Ráno si už třeba místo dvou chlebů se šunkou a sýrem dám jenom jeden. K svačině například müsli, k obědu cokoli, to je taková moje slavnost, jen místo pěti knedlíků si dopřeju už jen dva. No a večer jím saláty.“

Když si ale tělo řekne, neomezuje se. „Když mě v deset večer popadne chuť na chipsy, dám si je. A mám strašně ráda jahodový džus. Prostě si nic nezakazuju a tělo je spokojené,“ popisuje svůj režim zpěvačka, která si k letošní maturitě nadělila třetí album s názvem Tablo. A zahálet nebude ani koncem roku, kdy ji čeká turné s Marií Rottrovou a vánoční koncerty s Pavlem Vítkem.

„Myslím si prostě, že cvičení je základ, ale bez pravidelného jídla a u mě omezení alkoholu to nemá smysl,“ dodává.

Článek vyšel v časopise Dieta

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Čerstvé ryby bez tuku: Připravte si klasiku z českých vod

Čerstvé ryby bez tuku: Připravte si klasiku z českých vod

Včera | Nejsme přímořský stát, tak se k nám ryby na jídelníček moc nedostávají. Nicméně to neznamená, že by…

Vrásky i vřídky: Problémy s pletí mohou prozrazovat vážnou nemoc

Vrásky i vřídky: Problémy s pletí mohou prozrazovat vážnou nemoc

15. 3. | 1 | Máte problémy s pletí, i když jí věnujete veškerou péči a vyzkoušela jste už opravdu všechno? Pak…

Neodolatelné francouzské dezerty: Makronky, tartaletky i crème brûlée

Neodolatelné francouzské dezerty: Makronky, tartaletky i crème brûlée

14. 3. | Makronky, suflé, tartaletky nebo crème brûlée či dokonce croissanty vypadají na první pohled…

Co vám říká vaše tělo? Takto poznáte, že jste zdravá

Co vám říká vaše tělo? Takto poznáte, že jste zdravá

12. 3. | Děláte si někdy obavy o svoje zdraví a říkáte si, jestli jste v pořádku? Není tak těžké poznat, že…