Jak mi mé citlivé zuby přes citlivou situaci pomohly až k opravdovému citu

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Od doby, co si pamatuji, jsem trpěla zvýšenou citlivostí zubů, to znamená, že mé zuby trpěly, dopřála-li jsem si zmrzlinu po kávě či dobíhala v lednu tramvaj s úsměvem. Ale naučila jsem se s tím žít; vždycky jsem si říkala, že: „Někdo prostě má citlivé zuby“.

Měli jsme desetileté výročí založení pražské pobočky naší firmy. Na večírek se nešlo nedostavit, přijeli dokonce šéfíci z centrály, takže jsem si koupila nové šaty a vyrazila. Večírek se dařil, popíjeli jsme střídmě, ale pořád, dobrůtek bylo dostatek a já si dávala pozor na nápoje s ledem, abych se zase s vypoulenýma očima nemusela držet za pusu a čekat, až přejde ta známá ostrá řezavá bolest. Opravdu jsem se snažila být opatrná, ale když šéf našeho oddělení nakráčel s tácem, na kterém se skvěla sklenice s nápojem MBS (neboli Miluj bližniho svého: do půllitru deci vodky, jeden energy drink, led, hodně sodovky a tolik brček, kolik nás je v týmu), nemohla jsem odmítnout. MBS se samozřejmě pije „na ex“, takže jsme se shlukli všichni nejbližší kolegové a půllitr byl v mžiku prázdný. A to mé citlivé zuby nedaly. Ani největší vypoulení očí nepomohlo. Bolestí se mi stáhlo hrdlo, že polknout, bylo nemožné. Bylo jasné, že jestli se do sekundy nezbavím obsahu úst, zemřu. Vyprsknout to na sekčního šéfa, který stál přímo přede mnou, mi ovšem má zaměstnanecká čest nedovolila, takže jsem vodotrysk z pusy zamířila přímo za sebe, kde stál popelník. Stál, ale mezi ním a mnou ještě pak generální ředitel, jehož rozesmátou tvář jsem tam opravdu nečekala. Plivla jsem mu to přesně mezi druhý a třetí knoflíček na žluté košili. Takový trapas!

Pan generální ředitel to ovšem vzal skvěle. Když jsme ho všichni přestali osušovat nalezenými papírovými kapesníčky, vyzval mě k tanci a pak k dalšímu a pak už mi připadalo, že jsem s panem generálním ředitelem natancovala dost a jako momentálně singl jsem nechtěla zavdat příčinu k nějakým pomluvám. Takže jsem se vymluvila na toaletu a z večírku zmizela.

Rozhodla jsem se ale pro konečné řešení svého problému s citlivými zuby, abych už nikdy nebyla vystavena stejně trapné situaci. Můj zubař mi doporučil výrobky řady Sensodyne, měkký kartáček a jemnější techniku čištění. Takže jsem zamířila do lékárny. A ten lékárník! Krasavec, s brýlemi a úžasným hlasem! Potvrdil zubařův výběr, pomohl mi vybrat ten nejjemnější kartáček a velmi ochotně se mnou probíral, jakou přesně zubní pastu na citlivé zuby vybrat.

Zkrátím to: pasta fungovala. Nemohla jsem tomu uvěřit, ale byla jsem nadšená jak z toho, že si mohu dávat zmrzlinu, kdy se mi zachce, ale i z toho, že se musím do lékárny vrátit, poděkovat a nakoupit další funkční produkty. A pan lékárník mě pozval na kávu, kterou jsem mohla vypít i černočernou, ne s ochlazujícím mlékem, protože mé zuby už to prostě lépe snesly.

Jsme spolu už půl roku. K prvnímu Valentýnovi mi přinesl Sensodyne Total Care s růžovou mašlí a prý se mám už o všem vždycky radit se svým lékárníkem.

www.sensodyne.cz

Další články z rubriky

Teplý zeleninový salát: Čočkový s batáty, brokolicový i z červené řepy

Teplý zeleninový salát: Čočkový s batáty, brokolicový i z červené řepy

10. 1. | V zimě zpravidla nemáme chuť na salát tak jako v létě. Salát ale nemusí být jen z rukoly, polníčku…

Celozrnná mouka žitná, pšeničná i špaldová. Jak je využít na pečení?

Celozrnná mouka žitná, pšeničná i špaldová. Jak je využít na pečení?

5. 1. | Poslední roky se celozrnná mouka těší zvláště velké oblibě. Je ale skutečně vše, co se nazývá…

Kocovina vás nedostane! Zdolejte ji s našimi 8 tipy

Kocovina vás nedostane! Zdolejte ji s našimi 8 tipy

1. 1. | Čeká vás divoký silvestr a už předem se děsíte bolavé kocoviny? Nebojte. Perfektní lék na následky…

Je vám pořád zima? Takhle se skutečně zahřejete!

Je vám pořád zima? Takhle se skutečně zahřejete!

28. 12. 2017 | Čtyřicet pět procent Čechů trápí zimomřivost. Mají pořád studené ruce, nohy, od září do května…