Jedlé kaštany – zaženou chmury, vyživí tělo a ještě nás zkrášlí…

| Autor: Simona Procházková | Rubrika: Zdraví

Dnes si povíme o plodech, které se mohou pyšnit skvělou chutí, pikantní vůní a velkou léčivou silou. Pořád nevíte o čem je řeč? No přece o jedlých kaštanech!

Jedlé kaštany – zaženou chmury, vyživí tělo a ještě nás zkrášlí…

Kaštanovníky jsou nádherné a mohutné stromy, které dorůstají až do třiceti metrů a dožívají se tisíce let. Jejich listy jsou kožovité a mají kopinatý tvar s pilovitým okrajem. V červnu se na dlouhých vzpřímených jehnědách tvoří květy, které vypadají velmi exoticky. Plody dozrávají v rozmezí konce září až října.

Co kaštany obsahují?

Tyto plody mají vysokou výživovou hodnotu. Obsahují vitamin B1, B2, B6, E, C, karoten, biotin, dále pak draslík, sodík, hořčík, vápník, železo, měď, fosfor, chlor a kyselinu pantotenovou.

Léčivé účinky jedlých kaštanů:

Tyto plody neobsahují sodík, takže jsou vhodnou součástí jídelníčku pacientů s ledvinovými a srdečními potížemi. Mají rovněž protiprůjmové účinky, posilují činnost jater, srdíčka, mozku, ledvin, zmírňují revmatismus a dnu.

Kaštany jsou vhodné i pro osoby trpící celiakií

Tyto plody neobsahují žádný lepek, mohou je tedy s klidem konzumovat i osoby trpící celiakií.

Jedlé kaštany jsou úžasnou svačinkou i pro diabetiky. Jelikož tyto plody neobsahují žádnou fruktózu ani glukózu, můžeme je tedy doporučit i diabetikům.

Kaštany nám přidají na kráse…

Pravidelná konzumace těchto výživných plodů má velmi pozitivní vliv na naše vlasy, nehty a pokožku.

Zkrášlující šejk

Potřebujeme: 3 vyloupané upečené kaštany, 1 banán, špetku skořice, 2 dl tekutého rostlinného mléka (vločkové, rýžové, jáhlové)
Postup: Ingredience smícháme dohromady a důkladně je rozmixujeme. Tento šejk popíjíme denně, po dobu 14 dní.

Jedlé kaštany zahání chmury

Na podzim i v zimě, kdy svítí málo slunce, mohou tyto plody ulevit od podrážděnosti, nervozity, úzkosti a pocitů prázdnoty.

Nápoj pro veselou mysl

Potřebujeme: 2 vyloupané upečené kaštany, 2 dl mléka (můžeme použít i rostlinné), špetku skořice, 1 lžíci kvalitního medu
Postup: Všechny uvedené přísady rozmixujeme, hotový nápoj popíjíme po douškách po dobu 3 týdnů.

Jedlé kaštany v kuchyni

Tyto plody můžeme používat na přípravu nugátů, nádivek, dezertů. Pro kuchyňskou úpravu je musíme nejdříve naříznout a potom asi 10 minut vařit ve vodě, následně oloupat.

Pečené kaštany

Kaštany pečeme v troubě na pánvi nebo ve starším kastrolu s tlustým dnem, před tím je nesmíme zapomenout na povrchu naříznout (udělat ostrým nožem jakýsi křížek do hloubky cca. 4mm, délka řezů je 1-2cm, dle velikosti plodu). Při pečení na pánvi a v kastrolu nádobu přiklopíme poklicí a občas jí zatřepeme. Až skořápky začnou pukat, praskat a barvit se do tmavě hněda, dobrota je hotová. Skořápka by neměla být zuhelnatělá a spálená, ale jsou i tací jedinci, kteří takovém kousky považují za lahůdku. Pečení trvá kolem 7 - 15 min.
Jednoduché kaštanové pyré Potřebujeme: 0,5 kg kaštanů, 0,25 l mléka (můžeme použít i rostlinné), 125 g hroznového cukru, semínka z 1 vanilkového lusku, špetka skořice, 1 lžíce rumu (nemusí být)

Postup: Naříznuté plody přelijeme vroucí vodou, vaříme 8-10 min. Ještě horké je oloupeme, povaříme v mléce s cukrem a s vanilkou. Vaříme tak dlouho, dokud nejdou kaštany lehce rozmačkat (podobně jako brambory na kaši). Poté směs rozmixujeme a promícháme s rumem. Pyré je ideální náplní do moučníků nebo do pohárů jako krémový desert či puding (podle potřeby přidáme trochu mléka). Při přípravě rozhodně oceníte nádobu s nepřilnavým dnem.

Další články z rubriky

Vyplázněte jazyk: Co poznáte podle tvaru, barvy či povlaku

Vyplázněte jazyk: Co poznáte podle tvaru, barvy či povlaku

Dnes | Zdravotní stav člověka se dá vyčíst z mnoha ukazatelů. Jedním z nich je jazyk. Pokud je růžový až…

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

Včera | K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste…

11x lahodná houbová polévka: Se smetanou, bulgurem i s brokolicí

11x lahodná houbová polévka: Se smetanou, bulgurem i s brokolicí

18. 9. | Hříbky, klouzci, lišky, růžovky nebo žampiony. Jedlých hub je nepřeberné množství druhů, stejně tak…

10 triků, jak použít citron: Na stařecké skvrny, kuří oka i průjem

10 triků, jak použít citron: Na stařecké skvrny, kuří oka i průjem

18. 9. | Citron máme spojený s horkým čajem nebo naopak letní osvěžující citronádou. Toto ovoce nabušené…