Jíte zdravě, a přesto tloustnete? I zdravé potraviny mohou škodit!

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví | komerční sdělení

Paní Svatava řešila problémy přejídáním. Za rok přibrala 19 kg. Po vyšetření krve jí lékař doporučil okamžitě zhubnout, protože jí kvůli nadváze hrozily vážné zdravotní problémy. Svatava zašla do první prodejny zdravé výživy, na internetu si vyhledala recepty nízkokalorických jídel. Měsíc se snažila jíst zdravě, střídala různá doporučení z internetu, její váha však dolů nešla.

“Lidé často chybují v tom, že se snaží změnit výživu proti své přirozenosti. A proto se jim redukce váhy nedaří. Sahají po zdánlivě zdravých, ale ne vždy pro ně vhodných potravinách,” říká vedoucí nutriční specialistka Světa zdraví Michaela Özdogan Schafferová.

Právě na poradnu ze sítě Světa zdraví se paní Svatava na doporučení své kolegyně obrátila. Po vstupním pohovoru si objednala tříměsíční redukční program, s důvěrou dodržovala pokyny své nutriční specialistky a už během 14 dní sama pocítila první výsledky.

Potraviny podle typu metabolismu

Pokud chcete zdravě hubnout, rozhodně nemá smysl bezmyšlenkovitě přejímat jídelníčky z internetu. Jsou příliš obecné a nerespektují vaši individualitu. Na interaktivním jídelníčku (zde) si můžete prohlédnout nejčastější chyby, jež se lidé při výběru potravin dopouštějí.

Poradny Světa zdraví využívají speciální systém diagnostiky metabolismu, který odhalí, jaký je člověk metabolický typ. Na základě výsledku hodnocení pak nutriční specialista Světa zdraví detailně sestaví vhodný jídelníček. Ten kromě metabolického typu zohledňuje řadu dalších charakteristik klienta, např. krevní skupinu, pH organismu či fyziognomii.

“Vedle řady dalších faktorů vždy záleží jaký je člověk typ, jaké potraviny a v jakém množství jeho tělo potřebuje. Proteinové typy by měly mít například v jídelníčku větší množství bílkovin a menší množství sacharidů než jiné typy. Častou chybou je právě malé množství kvalitních bílkovin a naopak přebytek sacharidů, který obsahují např. těstoviny, rýže, pečivo, velké množství ovoce. I pokud si klientky vybírají neloupané a celozrnné cereálie, pohanku nebo jáhly, není zaručeno, že se snížení váhy dostaví,” vysvětluje Michaela Özdogan Schafferová.

Ve Světě zdraví hubnout vás baví

V poradnách Světa zdraví Vás naučí sestavit si jídelníček, kdy budete přijímat optimální množství energie ve vhodné skladbě i době. I přesto, že budou obsahovat méně kalorií, budou vám chutnat. Tím, že si jídelníček budete aktivně sestavovat sami z doporučených potravin, získáte široký prostor pro to, co máte rádi. Jídlo Vás stále bude uspokojovat. Hubnutí Vás bude bavit! Volba vhodných potravin není jednorázovou dietou, ale cestou ke zdravému životnímu stylu plnému energie a splněných očekávání.

Paní Svatava zhubla v poradně Světa zdraví během tří měsíců 12 kilogramů. Výsledky krevních testů se dostaly do normálu, ustaly i potíže s koleny. Svatava si brzy našla nového přítele, se kterým si užívá všechny radosti života.

Další články z rubriky

Chcete být šťastnější? Naučte se přemýšlet jako optimista

Chcete být šťastnější? Naučte se přemýšlet jako optimista

Včera | Patříte k lidem, kteří se ráno budí s úsměvem a těší se z toho, co nového zažijí? Anebo vstáváte s…

Umíte užívat léky? Dejte si pozor na tyto chyby!

Umíte užívat léky? Dejte si pozor na tyto chyby!

20. 11. | 1 | K tomu, aby léky neúčinkovaly tak, jak mají, někdy stačí jen malá chyba. Přitom pokud bojujete s…

13x rychlý oběd do půl hodiny! Špenátové rolky i kuřecí tortilla

13x rychlý oběd do půl hodiny! Špenátové rolky i kuřecí tortilla

17. 11. | Přes týden člověk nemá příliš času vařit a mnohdy i o víkendu chce raději jet na výlet než trávit…

Hrozí vám infarkt? U žen je typickým příznakem chronická nespavost

Hrozí vám infarkt? U žen je typickým příznakem chronická nespavost

16. 11. | Dlouhou dobu ohrožoval infarkt především muže, a to kvůli vyšší míře zátěže stresem. Od té doby, co…