Jíte zdravě, a přesto tloustnete? I zdravé potraviny mohou škodit!

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví | komerční sdělení

Paní Svatava řešila problémy přejídáním. Za rok přibrala 19 kg. Po vyšetření krve jí lékař doporučil okamžitě zhubnout, protože jí kvůli nadváze hrozily vážné zdravotní problémy. Svatava zašla do první prodejny zdravé výživy, na internetu si vyhledala recepty nízkokalorických jídel. Měsíc se snažila jíst zdravě, střídala různá doporučení z internetu, její váha však dolů nešla.

“Lidé často chybují v tom, že se snaží změnit výživu proti své přirozenosti. A proto se jim redukce váhy nedaří. Sahají po zdánlivě zdravých, ale ne vždy pro ně vhodných potravinách,” říká vedoucí nutriční specialistka Světa zdraví Michaela Özdogan Schafferová.

Právě na poradnu ze sítě Světa zdraví se paní Svatava na doporučení své kolegyně obrátila. Po vstupním pohovoru si objednala tříměsíční redukční program, s důvěrou dodržovala pokyny své nutriční specialistky a už během 14 dní sama pocítila první výsledky.

Potraviny podle typu metabolismu

Pokud chcete zdravě hubnout, rozhodně nemá smysl bezmyšlenkovitě přejímat jídelníčky z internetu. Jsou příliš obecné a nerespektují vaši individualitu. Na interaktivním jídelníčku (zde) si můžete prohlédnout nejčastější chyby, jež se lidé při výběru potravin dopouštějí.

Poradny Světa zdraví využívají speciální systém diagnostiky metabolismu, který odhalí, jaký je člověk metabolický typ. Na základě výsledku hodnocení pak nutriční specialista Světa zdraví detailně sestaví vhodný jídelníček. Ten kromě metabolického typu zohledňuje řadu dalších charakteristik klienta, např. krevní skupinu, pH organismu či fyziognomii.

“Vedle řady dalších faktorů vždy záleží jaký je člověk typ, jaké potraviny a v jakém množství jeho tělo potřebuje. Proteinové typy by měly mít například v jídelníčku větší množství bílkovin a menší množství sacharidů než jiné typy. Častou chybou je právě malé množství kvalitních bílkovin a naopak přebytek sacharidů, který obsahují např. těstoviny, rýže, pečivo, velké množství ovoce. I pokud si klientky vybírají neloupané a celozrnné cereálie, pohanku nebo jáhly, není zaručeno, že se snížení váhy dostaví,” vysvětluje Michaela Özdogan Schafferová.

Ve Světě zdraví hubnout vás baví

V poradnách Světa zdraví Vás naučí sestavit si jídelníček, kdy budete přijímat optimální množství energie ve vhodné skladbě i době. I přesto, že budou obsahovat méně kalorií, budou vám chutnat. Tím, že si jídelníček budete aktivně sestavovat sami z doporučených potravin, získáte široký prostor pro to, co máte rádi. Jídlo Vás stále bude uspokojovat. Hubnutí Vás bude bavit! Volba vhodných potravin není jednorázovou dietou, ale cestou ke zdravému životnímu stylu plnému energie a splněných očekávání.

Paní Svatava zhubla v poradně Světa zdraví během tří měsíců 12 kilogramů. Výsledky krevních testů se dostaly do normálu, ustaly i potíže s koleny. Svatava si brzy našla nového přítele, se kterým si užívá všechny radosti života.

Další články z rubriky

Bramborák, česká klasika: Tradiční, batátové i se zeleninou

Bramborák, česká klasika: Tradiční, batátové i se zeleninou

Dnes | Obyčejné české jídlo, které je snadné a všichni se po něm můžeme utlouct! Bramboráky se dají…

Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem

Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem

27. 3. | Sladké těstoviny můžou být pro nás trochu nezvyk, ale po prvním okusení si tuto kombinaci…

Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak

Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak

27. 3. | Každý člověk mrkne během dne dvaadvacetkrát za minutu, při čtení knihy desetkrát a pokud pracuje na…

Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

25. 3. | Často si myslíme, že pro svoje zdraví děláme to nejlepší, jenže je to přesně naopak a my pak paseku…