Kdy skutečně začínáme stárnout? Vše souvisí s kondicí srdce a mozku

| Autor: MF | Rubrika: Zdraví

Únava ve dvaceti nepředstavuje žádný problém, o dalších dvacet let později už potřebujeme odpočinku mnohem víc. Fyzických sil znatelně ubývá a zhoršuje se i soustředění.

Kdy skutečně začínáme stárnout? Vše souvisí s kondicí srdce a mozku

Proč se cítíme tak bez energie?

Látka, která dokáže zabezpečit energií každou buňku našeho těla, se nazývá koenzym Q10. Množství tohoto koenzymu se s věkem stále rapidně snižuje. Začínáme, fyzicky i mentálně, stárnout nějak „rychleji“.

Odvrácená strana kyslíku

Koenzym Q10 působí jako dodavatel kyslíku (energie) do buněk lidského těla. Ty jsou na něm závislé stejně jako benzinový motor na zapalovacích svíčkách. Kyslík však na druhou stranu hraje důležitou roli v procesu „koroze“. Volné radikály napadají a poškozují buněčné stěny a genetický materiál (DNA). V živém organismu se tak nastartuje řetězová reakce, která dokáže způsobit velké škody - mimo jiné může připravit půdu pro vznik různých nemocí. Způsobem, jak se lze „rezavění“ bránit u člověka, je nastavit pomyslný štít z látek se silnými antioxidačními vlastnostmi, kam patří právě koenzym Q10.

Předcházejte potížím

Q10 patří do skupiny koenzymů zvaných ubichinony (z latinského ubiquinone Z „všudypřítomný“). Ubichinony se nacházejí téměř ve všech buňkách a v různých biochemických formách. Řečeno jazykem chemika: Ubichinon se skládá z molekuly ve tvaru prstence a z postranního řetězce. Čím delší je tento postranní řetězec, tím vyšší je číslo koenzymu. Existují různé druhy ubichinonů, ale pro člověka je důležitý Q10. V dnešní době bylo vědeckými studiemi potvrzeno mnoho pozitivních účinků tohoto koenzymu na lidské zdraví: je uznáván jako vědecky zdokumentovaná součást léčby při chronickém selhávání srdce, hypertenzi, diabetu 2. typu, mitochondriálních poruchách, a dokonce je doporučován u pacientů se zvýšeným cholesterolem jako způsob prevence nežádoucích účinků statinové terapie. V roce 2010 byl v Maďarsku koenzym Q10 v dávce 100 mg schválen jako doplňkový lék u chronického selhávání srdce. Další studie ukázaly, že Q10 v kombinaci se selenem snižuje u seniorů kardiovaskulární úmrtnost o 54%.

Se správným přípravkem s obsahem dobře vstřebatelného koenzymu Q10 zjistíte, že je mnohem snadnější udržet si energetickou hladinu v normálu a předcházet tak únavě a stresu, který je spouštěčem mnoha obtíží. Je však potřeba vybírat co nejlépe zdokumentovaný přípravek, kde je potvrzena jeho bezpečnost, spolehlivost a kvalita.

Mozek se nedá ošidit

Mozek je, jako každé „vedoucí oddělení“, spotřebitelem největšího dílu energie. Vyjádřeno v číslech spotřebuje až 25 % celkové tělesné energie. V obdobích zvýšené mozkové aktivity (například při studiu na zkoušky, kdy je zvýšená mentální výkonnost vyžadována po kratší či delší dobu) může koenzym Q10 přispět k optimálnímu kyslíkovému a energetickému metabolismu. Díky tomu může mozek optimálně fungovat. Zajímavý výzkum týkající se souvislosti mezi hladinou Q10 a kvalitou kognitivních funkcí provedl švédský lékař Magnus Nylander. Účastníkům studie ve věku 90 let a více změřil krevní hladiny Q10. Ukázalo se, že ti kognitivně pohotovější měli obecně vyšší krevní hladinu Q10 než ostatní.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Skutečně skutečně? lebahu 8. 11. 2015 | 17:08

Další články z rubriky

Sezóna rajčat je tu: Jak mít bohatou úrodu bez chorob? Plus ty nejlepší recepty

Sezóna rajčat je tu: Jak mít bohatou úrodu bez chorob? Plus ty nejlepší…

Dnes | Rajčat existuje bezpočet druhů, jsou kulatá, oválná, malá cherry rajčátka, škála barev sahá od…

Bolí vás záda? Začněte se o ně správně starat!

Bolí vás záda? Začněte se o ně správně starat!

Včera | Bolestí v zádech trpí čas od času každá z nás. Ať už od celodenního sezení u počítače, od těžké…

Jak na zavařování meruněk. Skvělá marmeláda, kompot, zkuste i sušení

Jak na zavařování meruněk. Skvělá marmeláda, kompot, zkuste i sušení

19. 7. | Není nad domácí meruňkovou marmeládu. Krásně voní, lahodně doplní chléb s máslem i dovede k…

Klasika, která nezklame, aneb 9x tradiční omáčky našich babiček

Klasika, která nezklame, aneb 9x tradiční omáčky našich babiček

17. 7. | Milují je děti i dospělí. Co naplat, i když dietologové nemají omáčky v oblibě, k české kuchyni…