Krásné a zářivé oči pro každou ženu

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Tmavé kruhy pod očima, opuchlá víčka, váčky a nadměrná tvorba vrásek kolem očí, to jsou problémy, které trápí většinu žen. Podívejme se na nejčastější příčiny těchto vad na kráse, které přidávají pár zbytečných roků navíc.

Příčinou tmavých kruhů pod očima může být chybějící spánek, nedostatek vitamínu A, namáhání očí, nevhodné osvětlení a poloha při čtení, emoční stres, úzkost, vnitřní onemocnění (např. chudokrevnost, vitaminózy, alkoholismus, drogy, špatné střevní funkce), dědičnost, špatná péče o kůži kolem očí, chybné stravování (mnoho soli, uzenin).

Jako terapie se doporučuje přikládat plátky okurek na oči, pít mrkvovou šťávu, užívat betakaroten, zdravě se stravovat s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, dostatečně pít a vynechat alkohol. Pomoci mohou i oční krémy, které mají lehce zesvětlující účinek. Ajurvédská firmy Shahnaz Herbals nabízí oční mléko Shamilk a oční krém Shasmooth. Oba přípravky obsahují mandlové extrakty s projasňujícím účinkem.


Opuchlá víčka mohou vzniknout následkem onemocnění očí, probděné noci, pláče či nechání mastného krému kolem očí přes noc. Chcete-li účinně zlikvidovat ranní opuchnutí víček, nezapomeňte si ještě večer dát do ledničky oční krém. Po probuzení ho pak naneste více než obvykle, proveďte lehkou masáž očního okolí, nechte působit pět minut a zbytek smyjte vlhkým tampónkem. Chlad spolu s masáží oživí a navíc povzbudí prokrvení i lymfatický oběh.

Váčky pod očima se obvykle začnou objevovat kolem třicítky. Často se jedná o vrozenou predispozici. V některých případech je způsobuje zánět dutin, infekce močového traktu či onemocnění ledvin. Kůže má v takových případech tendenci akumulovat tekutinu. Jelikož kolem očí je pokožka velmi tenká a jemná, má velmi malý odpor a dochází k jejímu vyklenutí. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, měli byste vyhledat lékaře. Dále je velmi důležité podporovat dobrou funkci ledvin pitím dostatečného množství tekutin. Doporučuje se vypít každý den litr a půl tekutin, nejlépe čisté vody. Ráno je vhodné vypít sklenici teplé vody s citronem a přes den omezit kávu a alkohol.
Dalším důležitým pravidlem je nenanášet hutné krémy okolo očí. Oční krémy je vhodné po 5 až 20 minutách smýt. Všechny vyživující a účinné látky se za tuto dobu vstřebají. Hutné krémy či krémy nechané přes noc přispívají k tvorbě otoků. Pro zmírnění váčků lze použít obklad ze šťávy z brambor, přiložit kolečko brambory na oblast očí či použít masku s mořskými řasami Shaweeds, která má propínací účinek a nanáší se na celý obličej včetně okolí očí. Neústupné oční váčky, které mají dědičný původ, mohou být odstraněny za pomoci plastické chirurgie.


Vrásky kolem očí vznikají předčasně v důsledku nadměrné mimiky a pokud jemná kůže kolem očí nedostává dostatečnou hydrataci a výživu. Prevencí by měla být správná korekce očních vad, používání slunečních brýlí a kvalitních krémů. Přírodní oční krémy i masky firmy Shahnaz Herbals mají díky svému unikátnímu složení prověřenému časem vynikající preventivní i korektivní účinky.


Přípravky firmy Shahnaz Herbals naleznete na www.s-h.cz nebo je můžete zakoupit v prodejně 001shop.cz , Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202

Další články z rubriky

13x rychlý oběd do půl hodiny! Špenátové rolky i kuřecí tortilla

13x rychlý oběd do půl hodiny! Špenátové rolky i kuřecí tortilla

17. 11. | Přes týden člověk nemá příliš času vařit a mnohdy i o víkendu chce raději jet na výlet než trávit…

Hrozí vám infarkt? U žen je typickým příznakem chronická nespavost

Hrozí vám infarkt? U žen je typickým příznakem chronická nespavost

16. 11. | Dlouhou dobu ohrožoval infarkt především muže, a to kvůli vyšší míře zátěže stresem. Od té doby, co…

Ústní sprcha a sonický kartáček: Tyhle věci vám možná zachrání zuby

Ústní sprcha a sonický kartáček: Tyhle věci vám možná zachrání zuby

16. 11. | Máte hodně rádi svoje zuby a málo svého zubaře? Případně máte v okolí nějakého fanouška dentální…

Vajíčka k snídani: 6 báječných receptů na omeletu i míchaná s droždím

Vajíčka k snídani: 6 báječných receptů na omeletu i míchaná s droždím

15. 11. | Když se řekne pořádná snídaně, většina z nás si asi představí v hlavní roli vajíčka. Ať už míchaná,…