Laserová operace – cesta ke světu bez brýlí

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zdraví

Vidět dobře, to je učiněná výhra. Kolik jen šťastlivec bez dioptrií ušetří času s každodenním nasazováním kontaktních čoček, péčí o brýle, návštěvami optiky či očních lékařů a kolik stresu, věčných obav ze zapomenutého roztoku na čočky, pouzdra nebo brýlí... A těch peněz! Když si spočítáte, že jedny kvalitní brýle stojí minimálně 5 000 Kč, balení kontaktních čoček na rok od 5 600 po 18 000 Kč a násobíte množstvím potřebným v každém roce života, vyjdou vám stotisícové částky.

Nejčastější dioptrickou vadou je krátkozrakost (myopie). Mhouříte oči, abyste jasně viděli do dálky? Míjíte své přátele na ulici, aniž byste je poznali? Píše vaše dítě s nosem nalepeným na sešit? Pokud ano, jedná se o první příznaky myopie, tedy poruchy vidění na dálku.
Lékem jsou již zmiňované brýle a kontaktní čočky nebo laserová operace. Ta je z hlediska nákladů jednoznačně nejvýhodnější – ceny začínají na 30 000 Kč. Ti, kdo odstranění dioptrií laserem absolvovali, se vzácně shodují: Nejlepší investice v životě. Svět bez brýlí je krásnější. Otevřely se mi nové profesní možnosti. Cítím se po všech stránkách lépe... Až by se mohlo zdát, že laserové operace jsou spásným řešením pro každého. Jenže v medicíně obecně, a u oftalmologických zákroků obzvlášť, se hodí za ono okřídlené „dvakrát měř a jednou řež“ přidat minimálně tři vykřičníky.

 


Místem, kde s klienty neexperimentují za cenu maximálních zisků, používají pouze praxí prověřené postupy, kde špičkové diagnostické a laserové technologie mají v rukou zkušení profesionálové, je Refrakční Centrum Praha – jedno z nejkvalitnějších pracovišť svého druhu v České republice.Nestátní zdravotnické ambulantní zařízení provádí laserové operace všech základních dioptrických očních vad ve světě nejrozšířenější metodou LASIK. Každému zákroku předchází zevrubné vstupní vyšetření a teprve podle výsledků se rozhodne, zda je laserová operace vhodná. Mezi zdejšími klienty jsou lidé slavní i méně známí, různých profesí, věku i motivací k operaci. Režisér Jiří Menzel, spisovatelka Barbara Nesvadbová, pilot Adam Bednařík, studentka Kathryn Havlová, herec Vlastimil Zavřel... Všichni oceňují pohodovou atmosféru, laskavý personál a zlaté ruce zdejších lékařů, kterým vděčí za znovunabytý barevný, svobodný život neomezovaný dioptriemi. „Nenávist, krystalická nenávist, tak by se bez nadsázky dal popsat můj vztah k brýlím,“ říká Barbara Nesvadbová. Jen představa, že mi někdo řeže do oka, ta byla nepřijatelná. Ani nevím proč, pak najednou odpor k operaci zmizel. A já začala s rešeršemi. Postupně jsem zjistila, že snad každý druhý člověk, kterého znám, je po operaci. Tak jsem se teda odhodlala. A dnes? Dnes je mi jen líto, že jsem se neodvážila dřív...“


Zdroj: 2media

Další články z rubriky

8 věcí o tamponech, které mužům vrtají hlavou

8 věcí o tamponech, které mužům vrtají hlavou

Včera | 3 | I když už dneska v televizi běží xkrát za večer reklama na všechny možné intimní výrobky, neznamená…

Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku

Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku

Včera | Je to už otřepané, ale pravdivé: Před bezinkou klekni, před heřmánkem smekni. Černý bez má mnoho…

Chcete skoncovat s cukrem? Vyhněte se těmto potravinám!

Chcete skoncovat s cukrem? Vyhněte se těmto potravinám!

19. 8. | Pokud chcete omezit konzumaci cukru, neznamená to, že jen ze svého jídelníčku vypustíte čokoládu,…

5 zajímavých receptů z okurek, ať už z hadovek nebo nakládaček

5 zajímavých receptů z okurek, ať už z hadovek nebo nakládaček

18. 8. | Koncem srpna je sklizeň okurek ze zahrádky v plném proudu a i v obchodech se dostanou koupit chutné…