Léčivá síla kamenu - jaký je vhodný pro vaše znamení?

| Autor: Simona Procházková | Rubrika: Zdraví

Naši planetu obývají kromě nás lidí, zvířat a rostlin i další zajímavé živoucí formy, a to jsou kameny. To, že kameny mají také své životní projevy, dokládají mnohočetné výzkumy kvantové fyziky. Těmito projevy jsou vibrace, které se ve formě léčivých energií koncentrují především v polodrahokamech a drahokamech. Pojďme se nyní seznámit s léčivými kameny blíže.

Co je pravdy na léčivých účincích kamenů?

Drahokamy nejsou pouze ozdobou, talismanem. Pomáhají člověku překonávat různé druhy onemocnění. Pro většinu lidí je kámen jen mrtvá hmota. Nic víc. Ale je i mnoho těch, kteří soudí, že kameny mají potenciální schopnost vydávat obrovskou energii. Spousta léčitelů, ale i lékařů - hlavně v zahraničí - využívá drahokamy u mnoha obtíží svých pacientů jako doplňující terapii.

Komunikace člověka a kamene

Člověk, který chce využít energii kamenů ke své léčbě, se s nimi musí nejprve naučit komunikovat. Staré indické spisy tvrdí, že velmi záleží na našem vztahu ke kamenům a na tom, jak s nimi zacházíme. Také uvádí, že když je někdo sobecký a nepřátelský k okolnímu světu, tak s ním nerosty odmítají komunikovat a on potom není schopen registrovat ani sebehrubší sílu nebo energii. Cítí-li kámen, že energie člověka je příjemná, přátelská, otevře se a začne komunikovat – hřeje v rukou. Podle staroindické filozofie má všechno, co roste, duši, individuální život. Tedy i kameny. Říká se, že kameny mají rády, když je člověk hladí.

Jak využít léčivé síly kamenů?

Chce-li člověk vyzkoušet tuto metodu, je potřeba, aby svůj kámen nosil na kůži či řetízku přímo na těle. Tím je dán nepřetržitý kontakt kamene s člověkem a jeho vliv je stálý. Doporučuje se alespoň jedenkrát denně si s tímto přívěškem jemně hrát. To znamená zahřát jej v prstech, otírat si ho o kůži i obličej. Při bolestech, psychických potížích se tento způsob komunikace člověka s kamenem má provádět častěji. Člověk nemusí mít strach z „předávkování“, organismus si vezme z kamene tolik energie, kolik potřebuje. Velmi důležité je, aby každý kámen patřil pouze jedné osobě, poněvadž jeho účinky se ztrácejí, když slouží více lidem. Při terapii můžeme používat více nerostů najednou, dle jejich schopností a vlastností. Jejich účinek se navzájem nenaruší.

Přírodní léčba pomocí kamenů vychází ze staré indické medicíny. Její výhodou je, že nemá žádné vedlejší účinky a je tedy vhodná pro každého. Zdůrazňuji, že se jedná pouze o doplňkovou léčbu. Zmírňuje následky nemocí a pomáhá nastolit psychickou rovnováhu. Z kamenů se také strouháním připravují prášky nebo zvláštně ošetřená voda mentální energií.

Čištění kamenů

Kamínky potřebují pravidelnou očistu, tu můžeme provést několika způsoby:
- Kameny až po okraj zasypeme solí a necháme dvanáct hodin odpočívat. Po uplynutí této doby vyjmeme, otřeme a můžeme zase používat. Sůl už dále nepoužíváme, vysypeme ji do odpadu.
- Kamínky necháme po dobu pěti až deseti hodin prosvítit na přímém slunci.
- Kameny můžeme rovněž očistit pod tekoucí vodou například v síťovaném pytlíku v potůčku nebo v umyvadle pod tekoucí vodou po dobu dvou až tří hodin, což se nám ale může celkem prodražit.
Čištění bychom měli provádět jedenkrát týdně.

Léčivá voda z kamenů

Blahodárnou energii z kamenů můžeme využít i ve formě pitné kúry. Když vyčištěný kamínek vložíme do skleněného džbánku pramenité čisté vody a necháme ho v ní ležet zhruba jednu až dvě hodiny, nejlépe na sluníčku, získá voda silné léčebné vibrace. Můžeme to poznat podle chuti a velmi jemného brnění na jazyku. Člověk se během této pitné kúry cítí opravdu zharmonizovaný a plný energie. Pro tyto účely se hodí především světlé kamínky – doporučuji křišťál, růženín, citrín, ametyst. Nesmím zapomenout zdůraznit, že po každém louhování se musí kamínek opětovně vyčistit.


Zkusme nyní poodhalit roušku tajemství a dozvědět se, co v sobě jednotlivé kameny skrývají

Achát je kámen přátelství

Achát je složen z vrstviček jemného vláknitého křemene a chalcedonu, které mají různou poréznost, a proto se hodí k barvení. Achát je kámen přinášející přátelství a štěstí. Bývá talismanem umělců, protože jim prý pomáhá k dosažení cílů. Odstraňuje vnitřní neklid a apatii. Chrání před nemocemi a přináší dlouhověkost. Posiluje funkci jednotlivých vnitřních orgánů a čistí tělo od toxinů.
Achát je podle astrologie vhodným kamenem pro znamení býka (21.4.-20.5.).

Akvamarín chrání čistotu duše

Akvamarín má světle modrou, modrou nebo modrozelenou barvu. Pozitivně ovlivňuje přátelské vztahy a chrání čistotu duše. Dále čistí krev a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při bolestech zubů a očních slabostech. Akvamarín je podle astrologie vhodným kamenem pro znamení ryby (21.2.-20.3.).

Amazonit dodává životní energii

Amazonit má zelenou až modrozelenou barvu. Amazonit se považuje za kámen ženského principu jin. Starcům prý navrací mladistvé rysy, zpružuje kůži a dodává životodárnou energii. Naopak tlumí přebytek energie.
Amazonit je podle astrologů vhodný pro znamení panny (24.8.-23.9.).

Ametyst je nositelem štěstí

Ametyst má bledě až tmavě fialovou barvu. Tento kámen podporuje dobrou náladu, když si ho dotyčný dá pod polštář, tak bude mít prý krásné sny. Přináší zdraví, velkorysost, věrnost. Podporuje koncentraci a zabraňuje výbuchům hněvu. Příznivě působí na milostné vztahy. Je vhodný pro meditace. Ženy si jím dříve vyhlazovaly vrásky a odstraňovaly pihy. Posiluje imunitní systém a odstraňuje toxiny z těla. Ametyst je podle astrologie vhodný pro znamení vodnáře (21.1.-20.2.), ryby (21.2.-20.3.), kozoroha (22.12.-20.1.).

Avanturín nás spojuje s přírodou

Avanturám má zelenou, zlatohnědou třpytivou barvu. Pomáhá překonat strasti, které život přináší, včetně různých nemocí. Přináší štěstí a přátelství. Pomáhá při očních potížích, nemocích kůže a padání vlasů. Avanturín je podle astrologie vhodný pro znamení raka (22.6.-22.7.), panny (24.8.-23.9.).

Diamant pomáhá duchovnímu růstu

Diamant je někdy bezbarvý, jindy má zabarvení žluté, hnědé, zelené, modré, růžové či černé. Tento kámen pomáhá překonávat těžkosti v životě a činí majitele bohatým. Je prý i kamenem chránícím proti všem druhům nemocí, odstraňuje toxické látky z těla a napomáhá k duchovnímu růstu. Diamant je podle astrologie vhodný pro znamení raka (22.6.-22.7.).

Citrín harmonizuje mysl

Citrín má světle žlutou až zlatohnědou barvu. Tento kámen dodává starším lidem vitalitu a energii. Dále chrání před negativními účinky záření, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě. Citrín je podle astrologie vhodný pro znamení vah (24.9.-23.10.), blížence (21.5.-20.6.).

Granát podporuje fantazii

Granát má krásnou červenou barvu. Je to skupina zbarvených křemičitanů. Granát pomáhá při rozvoji intelektu. Rozvíjí schopnost učení cizích jazyků a zálibu v hudbě. Podporuje fantazii a meditace. Upravuje hormonální a sexuální poruchy. Pomáhá při nemocech krve, srdce, zánětech a křečových žilách. Granát je podle astrologie vhodný pro znamení blížence (21.5.-21.6.), kozoroha (22.12.-20.1.).

Chalcedon je kámen inspirace

Chalcedon má bílošedou až namodralou barvu. Je to kámen přátelství, duševní rovnováhy, štěstí a inspirace. Usnadňuje porod, zmírňuje žlučníkové koliky, sklerózu. Pomáhá při léčbě leukémie. Celkově posiluje organismus. Pomáhá i při problémech s vlasy. Chalcedon je podle astrologie vhodný pro znamení skopce (21.3.-20.4.), střelce (24.11.-21.12.).

Jantar posiluje imunitu

Jantar má více barev od světložluté až hnědé přes červenou, někdy je bezbarvý či mléčně bílý, modrý, černý, nazelenalý. Jantar je zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů, které rostly především v třetihorách před padesáti milióny lety, například v oblasti kolem dnešního Baltského moře. Jantar přináší pocit spokojenosti, vitalitu, posiluje vzájemné kontakty, tříbí myšlenky a odstraňuje psychické bloky a úzkosti. Z jantaru se v homeopatickém ředění dělá tinktura, která pomáhá při zánětech plic, nachlazeních a různých oslabeních, třeba srdečního svalu. Stačí ho nosit na řetízku na krku. Jantar je podle astrologie vhodný pro znamení lva (21.7.-20.8.).

Jaspis navozuje klidné sny

Jaspis má všechny barevné odstíny, většinou je pruhovaný nebo skvrnitý. Jaspis chrání před těžkými sny úzkostmi. Pomáhá při ženských chorobách, zastavuje krvácení a navrací chuť k jídlu. Jaspis je podle astrologie vhodný pro znamení ryby (21.2.-20.3.), raka (21.3.-20.7.).

Karneol je kámen milenců

Karneol je neprůhledná odrůda chalcedonu, která má červenou až červenohnědou barvu. Karneol byl odedávna pokládán za kámen krve. Zastavuje krvácení, snižuje horečku, tiší rozbouřenou krev, uklidňuje organismus a odstraňuje stres. Mužům dodává jejich sílu, vzbuzuje lásku a sympatie. V minulosti se hojně používal při milostné magii. Dále pomáhá při očních potížích, neurózách, depresích a zažívání. Podporuje funkci střev, ledvin a sleziny. Je to kámen harmonie a meditace. Je vhodný pro spojení se zemí a zakořenění se v těle. Legenda praví, že karneol k ženě přitahuje srdce ctitelů. Karneol je podle astrologie vhodný pro znamení skopce (21.3.-20.4.), lva (21.7.-20.8.).

Křišťál harmonizuje čakry

Křišťál je bezbarvý kámen. V přírodě je hojně rozšířen. Mágové a senzibilové křišťál používají pro zvýšení duchovní síly. Známá křišťálová koule sloužila k předpovídání budoucnosti a jiným psychologickým metodám. Křišťál přispívá k vlastnímu zdokonalení, je velmi vhodný pro meditace. Pročišťuje duševně i tělesně. Účinně pomáhá při srdečních nemocech, problémech se střevy. Křišťál je podle astrologie vhodný pro znamení lva (21.7.-20.8.), kozoroha (21.12.-20.1.).

Malachit dodává tělu vitalitu

Malachit je světle zelený, smaragdově zelený až černozelený kámen. Malachit podporuje vytrvalost a dodává tělu energii. Pomáhá při léčbě očních obtíží, špatné funkci srdce, padoucnici. Odstraňuje z těla toxiny a omezuje růst tukové tkáně. Využívá se pro spojení s mužským principem jang a pro mobilizaci principu jin. Ve starém Řecku byl malachit dáván dětem do kolébek, aby je ochraňoval. Malachit je podle astrologie vhodný pro znamení vah (21.9.-20.10.).

Obsidián posiluje sebedůvěru

Obsidián má černou, šedou, hnědou nebo zelenou barvu. Obsidián posiluje víru ve vlastní schopnosti. Je určitým druhem prevence proti infekčním chorobám a pomoc při zažívacích potížích. Obsidián je podle astrologie vhodný pro znamení kozoroha (22.12.-20.1.), štíra (24.10.-22.11.).

Opál léčí oči

Opál má bílou, šedou, modrou, zelenou, oranžovou někdy černou barvu. Opál pomáhá při očních problémech. Opál je podle astrologie vhodný pro znamení raka (22.6.-22.7.).

Růženín je kámen lásky

Růženín má světle až sytě růžovou barvu. Je to kámen dobra, lásky a zdraví. Legenda praví, že je to kámen zamilovaných. Na jeho frekvenci lze posílat lásku komukoliv a dostávat ji od jiných. Doporučuje se držet kámen asi dvě minuty v dlani a jemně třít. V duchu myslete na někoho, komu posíláte lásku. Růženín uklidňuje a zahání smutek. Je vhodný při rekonvalescenci po různých nemocech. Pomáhá i při střevních chorobách. Růženín je podle astrologie vhodný pro znamení býka (21.4.-20.5.).

Safír je symbolem naděje

Safír má různé odstíny modré někdy je bezbarvý, jindy žlutý, zelený, fialový nebo téměř černý. Tento kámen přináší dobré myšlenky a pocity. Zlepšuje krevní oběh a čistí krev. Upevňuje věrnost a čistotu ducha i těla. Safír je podle astrologie vhodný pro znamení ryb (21.2.-20.3.), střelce (24.11.-21.12.).

Smaragd je kámen radosti

Smaragd má světle až tmavě zelenou barvu, může však být i žluto zelený. Tento kámen přináší veselí a radost. Zvyšuje koncentraci. Legenda praví, že kdo nosí smaragd, dožije se ve zdraví vysokého věku. Smaragd je podle astrologie vhodný pro znamení býka (21.4.-20.5.), vah (24.9.-23.10.).

Tygří oko je kámen odvahy

Tygří oko má zlatavožlutou nebo zlatohnědou barvu. Tygří oko vzbuzuje u svého majitele sebedůvěru a odvahu. Pomáhá při léčbě bronchitid a astmatu, odstraňuje deprese a oční potíže. Tygří oko je podle astrologie vhodné pro znamení blíženců (21.5.-21.6.), štíra (24.10.-22.11.).

Tyrkys je kámen štěstí

Tyrkys má nebesky modrou barvu, ale může být i modro zelený, jablkově zelený, hnědý či černý. Tyrkys je od minulosti považován za kámen štěstí. Když člověku hrozí nebezpečí, stárne před očima i jeho kámen. Odstraňuje nespavost a upravuje tělesné funkce. Pokud jej nosí člověk, který je nevyléčitelně nemocný, ztrácí s ním jeho kámen lesk a umírá. Tyrkys je podle astrologie vhodný pro znamení střelce (24.11.-21.12.).

Vltavín dodává elán

Vltavín má lahvově zelenou až hnědo zelenou barvu. Tento kámen odstraňuje únavu, malátnost, zvyšuje imunitu a zmírňuje migrény. Vltavín je podle astrologie vhodný pro znamení blížence (21.5.-21.6.).

Stejně jako rostliny i kameny v sobě skrývají velké léčivé účinky. Síla přírody je nepřekonatelná, jen my lidé, musíme otevřít svá srdce a začít ji vnímat.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak na dokonalé ruce v zimě? Mažte je čtyřikrát denně!

Jak na dokonalé ruce v zimě? Mažte je čtyřikrát denně!

5. 12. | Mrazíky jsou tu a vlezlá zima dokáže na našem těle napáchat zlo. Trpí zejména pokožka a nejvíce ta,…

5 největších mýtů o liposukci: Čemu se vyhnout a komu neprospěje?

5 největších mýtů o liposukci: Čemu se vyhnout a komu neprospěje?

3. 12. | Reklama je mocným lákadlem, zvláště co se týče hubnutí v oblasti kritických partií. Chcete-li se…

Vánoční vzkaz pro muže: Jak se trefit s dárky a co nikdy nekoupit!

Vánoční vzkaz pro muže: Jak se trefit s dárky a co nikdy nekoupit!

3. 12. | Muži vědí, že máme rády kosmetiku a parfémy, jenže většinou naprosto netuší, co přesně z toho nám…

Pozor! 7 věcí, které se vám nehty pokouší říct o vašem zdraví

Pozor! 7 věcí, které se vám nehty pokouší říct o vašem zdraví

30. 11. | Všechny se snažíme mít ruce krásné, upravené, s dobrou manikúrou. Jenže daleko důležitější než…