Malý rádce pro alergiky

4 komentáře

Euka
30. května • 19:49

Souhlasím s tím, že jaro i léto jsou pro většinu alergiků velmi nepříjemným ročním obdobím. I já se většinou jen dívám zavřeným oknem na to, jak je venku krásně. V lese je sice dobře, ale dostat se tam (přežít cestování jakýmkoliv dopravním prostředkem je již samo o sobě dost nepříjemný zážitek). Mám také jeden osvědčený recept, ale nedá se praktikovat stále - nanuk, zmrzlina, nebo něco ledového během cesty. Pomáhá. Pokud jde o jídlo, těžko říci, zda je dobré to či ono vyloučit, zřejmě to na každého působí jinak, ale já s tím moc dobré zkušenosti nemám.

BedriC
22. května • 14:26

Ac to popira vsechny teorie, mne na alergii pomaha maly davka alkoholu. Staci polovicni panak slivovice, ci jedna mala desitka. Navic mi prijde lepsi, kdyz me boli hlava a vim z ceho ;-), nez kdyz si vezmu leky a jsem po nich unaveny a stejne mam alergicke reakce.

Bludička
17. května • 16:52

Já sama jsem trpěla šílenou alergií už od dětství, kdy jsem musela být od května zavřená doma, ve škole jsem skládala speciální zkoušky a okno jsem nemohla mít otevřené ani na ventilačku. Čili - hrůza - opuchnuté oči, kýchání, smrkání, šílené potíže. Před 9 lety (ve 13) jsem začala jíst makrobiotickou stravu a alergie zmizela. Vlastne az ted, kdyz jsem zacala jist sladkosti a ruzne jine veci, se mi vratila, takze vim, ze se to tyka hodne stravy...

Kometak_z_C_B
16. května • 21:00

Nejde, nez souhlasit. Jsem alergikem, na nejz nic nezabira. Ale pred lety jsem se alergie skoro zbavil, kdyz jsem prestal jist maso. Bohuzel se mi po mononukleoze cast alergie zase vratila, ale neni to uz tak zle jako driv. S tim masem si to vysvetluji tak, ze alergik je citlivy na ruzne jedy. A cim vys je v potravnim zebricku, tim jich konzumuje vic. Proto vegan se intoxikuje mene nez vegetarian a ten mene, nez clovek jedici maso. Nerikam, aby se alergici stali vegetariany ci vegany, ale vrele doporucuji omezit prisun zivocisnych jidel a hlavne si u nich zjistovat, zda pochazi z malo znecistene oblasti. Take je lepsi jist biopotraviny, protoze u nich je mensi pravdepodobnost, ze by byly chemicky osetrovany. A u nekterych pesticidu muze byt polocas rozpadu (chcete-li rozkladu) i radove desitky ci stovky let. A takova chemikalie se bude hromadit hlavne v zivych organizmech.
A jeste jednu zkusenost mam. Chronicky kasel mi uplne vymizel, kdyz jsem se zacal otuzovat (jeste v prosinci jsem se chodil na chvilku vycachtat do reky).
Doufam, ze me zkusenosti nekomu pomuzou.

Doporučujeme

Články odjinud