Menstruace není za trest!

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zdraví

Podrážděnost, nervozita, stupňující se bolesti hlavy, podbřišku, případně i zad a pocit, že břicho se proměnilo v jednu velikánskou nasáklou houbu – neklamné to známky příchodu další bolestivé menstruace… Proč však trpět, když existuje vysvobození!

Menstruace je pravidelně se opakující proces, při němž se organismus ženy zbavuje části děložní sliznice připravené k přijetí oplodněného vajíčka – tolik citace z encyklopedie. A teď trochu statistiky: při průměrné době reprodukčního období přibližně 35 let se tento proces zopakuje více než 430 krát. Překvapivé, číslo, že? Jen žena si dokáže představit, co všechno toto číslo obnáší.

Organismus reaguje na hormonální a biologické změny, ke kterým v průběhu menstruačního cyklu dochází, různě. Zvláště u mladších žen a dívek může být menstruace provázena řadou nepříjemných symptomů: náladovost, přecitlivělost, plačtivost, ale také bolesti podbřišku, které přicházejí ve vlnách a postihují nejen břicho, ale také křížovou oblast zad. Vzácná však není ani nevolnost a zvracení, otoky nohou a únava. Neméně nepříjemná a život ztrpčující je nepravidelná menstruace, která s tímto obdobím a uvedenými obtížemi bývá často spojena také.
V takových případech je namístě navštívit ženského lékaře, který může nabídnout hormonální léčbu. Stále více žen však upřednostňuje zdravý životní styl a chemickým přípravkům se snaží, je-li to možné, spíše vyhýbat. Přirozenou pomoc skýtají kromě úpravy životosprávy a pravidelné pohybové aktivity prostředky na přírodní bázi.

S unikátními účinky včelích produktů se lidstvo seznamuje již po tisíciletí – a stále nachází další možnosti jejich využití. Důkazem je také přípravek PM Melbromenox, který z včelích pokladů obsahuje hned tři nejvzácnější – mateří kašičku, pyl Perga a propolis. Tajemství úspěchu jejich synergického působení je jednoduché – fermentovaný květní pyl (pyl Perga) je zdrojem biologicky dostupných minerálií, důležitých aminokyselin, vitaminů a všech stopových prvků ve vyváženém složení, mateří kašička působí jako biostimulátor organizmu, podporuje tvorbu červených krvinek a povzbuzuje látkovou výměnu. Spojení těchto dvou včelích produktů navodí pocit vyrovnanosti a životní energie.
Propolis, který je nazýván také přírodním antibiotikem, navíc podporuje odolnost proti bakteriím a virovým onemocněním a zvyšuje přirozenou imunitu organizmu. Tato speciální směs je jednou z nejpopulárnějších kombinací v přípravcích pro ženy na celém světě, užívaných zvláště při obtížích s nepravidelnostmi cyklu, bolestivou a silnou menstruací v době dospívání i v průběhu reprodukčního období, ale také při problémech spojených s menopauzou.

PM Melbromenox svým unikátním složením doplněným ještě o koenzym Q 10 si dokáže poradit se všemi výše popsanými nepříjemnými příznaky: zmírňuje bolesti hlavy a podbřišku, navozuje psychickou pohodu, zvyšuje přirozenou imunitu a přispívá k celkové harmonizaci organismu ženy v každém věku.

Přípravek PM Melbromenox poskytuje komplexní revitalizační program pro každou etapu ženského života ­v mládí stabilizuje organické a psychické problémy dívek, a v období, kdy se stupňují hormonální změny spojené s klimakteriem, účinně potlačuje obtíže spojené s touto životní etapou.

Žena je nádoba křehká a jako s takovou by s ní mělo být zacházeno. Dnešní moderní a hektická doba na ni klade vysoké nároky – náročné studium, pak zaměstnání, výchova dětí a péče o rodinu… Zvládnout vše i tehdy, kdy má žena „své“ dny, je náročné i bez toho, že ji obtěžují bolest hlavy, břicha a podrážděnost. Nač se jimi tedy trápit, když existuje účinná pomoc – z včelího úlu…

Zdroj: Botticelli

Další články z rubriky

Křupavé kuře 6x jinak: Recepty z Řecka, USA i Thajska

Křupavé kuře 6x jinak: Recepty z Řecka, USA i Thajska

Dnes | Kuře se připravuje po celém světě na různé způsoby. Domluví se na něm rodiny, děti, kamarádi a…

Jak se zbavit únavy a vyčerpání: Co jíst, cítit, jak se chovat

Jak se zbavit únavy a vyčerpání: Co jíst, cítit, jak se chovat

Včera | Pokud na vás přišly jarní deprese a únava, je načase si s nimi poradit. Stačí čerpat vitalitu z…

Čerstvé ryby bez tuku: Připravte si klasiku z českých vod

Čerstvé ryby bez tuku: Připravte si klasiku z českých vod

26. 4. | Nejsme přímořský stát, tak se k nám ryby na jídelníček moc nedostávají. Nicméně to neznamená, že by…

Levné recepty z cibule: Pizza, chléb i pomazánka

Levné recepty z cibule: Pizza, chléb i pomazánka

24. 4. | Jednoduchá potravina, jako je cibule, se dá připravit na mnoho způsobů. Nejen ve své čerstvé formě,…