Na hemoroidy moderně a hlavně účinně!

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zdraví

Téměř každý o hemoroidech slyšel, málokdo otevřeně přizná, že s nimi bojuje, avšak každý, kdo jimi opravdu trpí, využívá všech dostupných prostředků k jejich odstranění. Pro nalezení dobrého způsobu léčení a následného vyléčení je dobré znát příčinu jejich vzniku a tedy i možnosti jak proti hemoroidům účinně zakročit.

Základní příčinou vzniku hemoroidů je námaha a napínání při pohybech tlustého střeva, kvůli kterým následně vzniká nadměrný tlak na žíly v konečníku. Výzkumy prokázaly, že hemoroidy se více vyskytují u lidí, kteří mají buď sedavý způsob zaměstnání, nebo naopak při práci pravidelně a často stojí. Rizikovým faktorem je také vrozená slabost žilních stěn, často spojená s křečovými žílami nohou. Kromě toho patří k ohroženým skupinám také těhotné ženy a lidé s nádory v oblasti pánve, kteří trpí zhoršujícím se odtokem krve z konečníku.

Při podezření na onemocnění hemoroidy je nutné navštívit včas lékaře a nezaleknout se vyšetření konečníku, jež v tomto případě patří mezi základní vyšetřovací postupy. K vyšetření lékař používá prst, který opatrně zavádí do konečníku. Lze vyšetřovat i jinými metodami, a to například rektoskopií, kdy může lékař prohlédnout konečnou část trávicí trubice. K vyšetření mu slouží přístroj rektoskop, složený z kovové trubice, optiky a zdroje světla. K dalším metodám patří kolonoskopie, která umožňuje lékaři prohlédnout dolní část trávicí trubice, konečník a tlusté střevo (kolonoskop se skládá z hadice, optického aparátu, malých pracovních nástrojů, procesoru a obrazovky), dále CT či RTG vyšetření s tzv. kontrastem.

Po stanovení diagnózy se pacienti od lékaře většinou dozvědí, že hemoroidy se dají léčit několika způsoby. Kromě tzv. konzervativní léčby v podobě koupelí v odvaru z dubové kůry se používají především místně působící léčiva - nejčastěji v podobě masti nebo čípků.
V současnosti, kdy si málokdo najde doma čas na každodenní koupele, patří právě masti a čípky k těm nejpoužívanějším.
Mezi jedny z nejúčinnějších léčiv hemoroidů patří DOBEXIL H, který je na našem trhu ve vybraných lékárnách k dostání v obou uvedených variantách – masti i čípku. Obsahuje moderní účinné látky pro ošetření hemoroidů, a to dobesilát vápenatý pro obnovu a posílení porušené funkce hemoroidálních žil a anestetikum lidokain pro zmírnění nepříjemných příznaků hemoroidů.

Pro úspěšnou léčbu hemoroidů je kromě dobrého léčiva také velmi důležité správné užívání a dávkování. Mast DOBEXIL H se vtlačuje do konečníku pomocí nástavce aplikátoru (ten je součástí balení), nebo se nanáší do jeho okolí ráno a večer, nejdéle však po dobu 14 dnů. Před každým ošetřením (a zvláště po stolici) je nutné místo v okolí konečníku pečlivě omýt, či osprchovat studenou vodu. Čípky DOBEXIL H se zavádějí do konečníku pokud možno po stolici a po důkladném omytí, a to vždy jeden čípek ráno a večer.

Podle statistik se hemoroidy vyvinou u více než padesáti procent lidí, mnozí z nich o tom však vůbec nevědí. Hemoroidy je začnou totiž obtěžovat až tehdy, když se zanítí a zvětší, neboť se v podstatě jedná o křečové žíly ve vchodu do konečníku nebo přímo v konečníku. Podle jejich umístění se rozlišují dva druhy hemoroidů: vnější a vnitřní. Vnitřní hemoroidy se tvoří uvnitř konečníku a někdy způsobují krvácení po stolici. Jinak mohou být zcela bez příznaků. Vnější hemoroidy obkružují vchod do konečníku a bývají velmi bolestivé. Časem však mohou zmizet samy od sebe. Obecně se hemoroidy nejčastěji projevují proužky krve na toaletním papíru, bolestivou a krvavou stolicí, svěděním konečníku, nepříjemnou bulkou v konečníku či hlenovým výtokem z konečníku.
Kromě užívání léčiv by lidé trpící hemoroidy neměli zapomínat na dodržování dobré životosprávy. Na denním jídelníčku by se mělo objevit více ovoce a zeleniny, celozrnných produktů, luštěnin a vlákniny. Na škodu není také vyšší konzumace vitaminu C a pravidelný pitný režim - denně je optimální vypít minimálně osm sklenic vody. Velkou pozornost je nutno věnovat samozřejmě také zvýšené hygieně konečníku.

Zdroj: MediaTrust Com.

Další články z rubriky

Nejlepší recepty na kuře: Caesar, ohnivá křidélka i špízy

Nejlepší recepty na kuře: Caesar, ohnivá křidélka i špízy

18. 2. | Kuřecí maso je dietní, rychle připravené i relativně levné, proto se těší stálé oblibě. Ale časem…

Dezerty do skleničky: Čokoládová pěna, suflé i limetkový krém

Dezerty do skleničky: Čokoládová pěna, suflé i limetkový krém

16. 2. | Minidezerty do skla dokáží zachránit nejednu nečekanou návštěvu. Vyzkoušejte našich pět osvědčených…

Dagmar Heřtová z blogu Tastejourney.cz: Vařit se dá i na podpatcích

Dagmar Heřtová z blogu Tastejourney.cz: Vařit se dá i na podpatcích

16. 2. | Pokud sledujete kuchařské a gurmánské blogy, určitě vám neunikla stránka Tastejourney.cz. Její…

Máte problémy s alkoholem? Takto to poznáte! Otestujte se

Máte problémy s alkoholem? Takto to poznáte! Otestujte se

15. 2. | Také vám alkohol často pomůže, když se chcete lépe bavit, zbavit se špatné nálady nebo zahnat…