Na hemoroidy moderně a hlavně účinně!

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zdraví

Téměř každý o hemoroidech slyšel, málokdo otevřeně přizná, že s nimi bojuje, avšak každý, kdo jimi opravdu trpí, využívá všech dostupných prostředků k jejich odstranění. Pro nalezení dobrého způsobu léčení a následného vyléčení je dobré znát příčinu jejich vzniku a tedy i možnosti jak proti hemoroidům účinně zakročit.

Základní příčinou vzniku hemoroidů je námaha a napínání při pohybech tlustého střeva, kvůli kterým následně vzniká nadměrný tlak na žíly v konečníku. Výzkumy prokázaly, že hemoroidy se více vyskytují u lidí, kteří mají buď sedavý způsob zaměstnání, nebo naopak při práci pravidelně a často stojí. Rizikovým faktorem je také vrozená slabost žilních stěn, často spojená s křečovými žílami nohou. Kromě toho patří k ohroženým skupinám také těhotné ženy a lidé s nádory v oblasti pánve, kteří trpí zhoršujícím se odtokem krve z konečníku.

Při podezření na onemocnění hemoroidy je nutné navštívit včas lékaře a nezaleknout se vyšetření konečníku, jež v tomto případě patří mezi základní vyšetřovací postupy. K vyšetření lékař používá prst, který opatrně zavádí do konečníku. Lze vyšetřovat i jinými metodami, a to například rektoskopií, kdy může lékař prohlédnout konečnou část trávicí trubice. K vyšetření mu slouží přístroj rektoskop, složený z kovové trubice, optiky a zdroje světla. K dalším metodám patří kolonoskopie, která umožňuje lékaři prohlédnout dolní část trávicí trubice, konečník a tlusté střevo (kolonoskop se skládá z hadice, optického aparátu, malých pracovních nástrojů, procesoru a obrazovky), dále CT či RTG vyšetření s tzv. kontrastem.

Po stanovení diagnózy se pacienti od lékaře většinou dozvědí, že hemoroidy se dají léčit několika způsoby. Kromě tzv. konzervativní léčby v podobě koupelí v odvaru z dubové kůry se používají především místně působící léčiva - nejčastěji v podobě masti nebo čípků.
V současnosti, kdy si málokdo najde doma čas na každodenní koupele, patří právě masti a čípky k těm nejpoužívanějším.
Mezi jedny z nejúčinnějších léčiv hemoroidů patří DOBEXIL H, který je na našem trhu ve vybraných lékárnách k dostání v obou uvedených variantách – masti i čípku. Obsahuje moderní účinné látky pro ošetření hemoroidů, a to dobesilát vápenatý pro obnovu a posílení porušené funkce hemoroidálních žil a anestetikum lidokain pro zmírnění nepříjemných příznaků hemoroidů.

Pro úspěšnou léčbu hemoroidů je kromě dobrého léčiva také velmi důležité správné užívání a dávkování. Mast DOBEXIL H se vtlačuje do konečníku pomocí nástavce aplikátoru (ten je součástí balení), nebo se nanáší do jeho okolí ráno a večer, nejdéle však po dobu 14 dnů. Před každým ošetřením (a zvláště po stolici) je nutné místo v okolí konečníku pečlivě omýt, či osprchovat studenou vodu. Čípky DOBEXIL H se zavádějí do konečníku pokud možno po stolici a po důkladném omytí, a to vždy jeden čípek ráno a večer.

Podle statistik se hemoroidy vyvinou u více než padesáti procent lidí, mnozí z nich o tom však vůbec nevědí. Hemoroidy je začnou totiž obtěžovat až tehdy, když se zanítí a zvětší, neboť se v podstatě jedná o křečové žíly ve vchodu do konečníku nebo přímo v konečníku. Podle jejich umístění se rozlišují dva druhy hemoroidů: vnější a vnitřní. Vnitřní hemoroidy se tvoří uvnitř konečníku a někdy způsobují krvácení po stolici. Jinak mohou být zcela bez příznaků. Vnější hemoroidy obkružují vchod do konečníku a bývají velmi bolestivé. Časem však mohou zmizet samy od sebe. Obecně se hemoroidy nejčastěji projevují proužky krve na toaletním papíru, bolestivou a krvavou stolicí, svěděním konečníku, nepříjemnou bulkou v konečníku či hlenovým výtokem z konečníku.
Kromě užívání léčiv by lidé trpící hemoroidy neměli zapomínat na dodržování dobré životosprávy. Na denním jídelníčku by se mělo objevit více ovoce a zeleniny, celozrnných produktů, luštěnin a vlákniny. Na škodu není také vyšší konzumace vitaminu C a pravidelný pitný režim - denně je optimální vypít minimálně osm sklenic vody. Velkou pozornost je nutno věnovat samozřejmě také zvýšené hygieně konečníku.

Zdroj: MediaTrust Com.

Další články z rubriky

Nádor v děloze: Jak ho poznáte a proč ho začít řešit

Nádor v děloze: Jak ho poznáte a proč ho začít řešit

Včera | Nejčastěji se myomy objevují po 40. roce, a proto je mnohdy ženy bohužel neřeší. Domnívají se, že…

Digitální detox: Proč byste s ním měla začít hned teď

Digitální detox: Proč byste s ním měla začít hned teď

Včera | Detox nemusí být nutně zaměřený jen na potraviny. Stále častěji se coby součást mentální očisty…

Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40

Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40

21. 2. | 4 | Čtyřicítka se u žen bere jako zlomový věk. Větší únava, zpomalující se metabolismus, proměna…

Pravá, falešná i z kuřete: Recepty na báječnou svíčkovou

Pravá, falešná i z kuřete: Recepty na báječnou svíčkovou

20. 2. | Svíčková je klasika, kterou milujeme, a málokdo ví, že její příprava je velmi jednoduchá. Blýskněte…