Na horách oblékejte i pleť!

| Autor: MF | Rubrika: Zdraví

Časté změny teplot spojené s přechody z mrazu do vytopených místností, ledový vítr a ostré slunce způsobují poškození ochranného hydrolipidového filmu pokožky, která tím ztrácí přirozenou obranyschopnost. Je proto daleko citlivější a náchylná k podráždění.

V zimě je třeba ochranu pleti násobit

„V mrazu se zpomalují funkce pokožky: mazové žlázy vylučují méně tuků a látková výměna stagnuje. Pokožka je často přesušená, šupinatá, zarudlá, pálivá a nepřirozeně napnutá. Pro větší odolnost pleti a schopnost udržet si vlhkost po celý den je potřeba jí poskytnout kvalitní základ, který vybuduje ochranný štít proti větru a chladu,“ říká kosmetička Marie Lánová.

Když je pod nulou, myjte si obličej alespoň hodinu předtím, než vyjdete ven. Pokud spěcháte, použijte ráno na očištění pleti pouze pleťové mléko, neodebírá pokožce vláhu.Pořiďte si hutnější výživný krém s vitaminy a lipidy, který na pleti vytvoří ochranný film a díky svému složení bude fungovat jako blokátor nepříznivých vlivů a zároveň termoregulátor.

Navíc zabrání odpařování vody, takže pleť zůstane vláčná a také se zbytečně neochlazuje. „Těm, kteří trpí vysušováním pleti, se v extrémních klimatických podmínkách - ve vysokých mrazech nebo při ostrém větru vyplatí dočasná ‚výměna‘ denního typu krému za noční.

Na noc pak postačí klasický hydratační krém,“ doporučuje a radí: „K výbavě na hory přibalte krém s vysokým ochranným faktorem. Působení nebezpečného ultrafialového záření totiž stoupá se zvyšující se nadmořskou výškou a navíc je intenzita slunce znásobena také jeho odrazem od sněhu. Krém použijte nejpozději čtvrt hodiny před odchodem na sjezdovku. Zejména na horách se vyplatí „oblékat“ pleť do více vrstev. “

CHRAŇTE CITLIVÁ MÍSTA:

Oči - jsou chráněny jen tenkou kůží bez tukové vrstvy, a tak je potřeba jim chybějící tuk dodat. Lehké oční gely nahraďte kvalitním mastnějším sérem a alespoň dvakrát denně ho jemně vklepejte do kůže kolem očí. Používejte sluneční brýle s UV filtrem.

Rty - nemají žádný ochranný film ani pigmentovou ochranu a lehce ztrácejí vlhkost. Použijte. Pokud jsou vaše rty příliš drsné a praskají, zkuste večer obrousit suchou kůži jemným peelingem (třeba pomocí starého suchého zubního kartáčku) a na noc naneste silnou vrstvu vazelíny nebo jiného hodně mastného přípravku.

Ruce - ochraňujte rukavicemi a také výživným krémem, nebo medicinální vazelínou. Především si dávejte pozor na to, abyste ven nechodili s vlhkýma rukama.

CO BY MĚL OBSAHOVAT VÁŠ KOSMETICKÝ BALÍČEK NA HORY?

-čistící pleťové mléko
- krém na mastnější bázi s UV filtrem
- tyčinku na rty s vysokým obsahem tuků a UV filtry a klasický jelení lůj
- Aloe vera gel na ochranu proti nepříznivými vlivy či jako první pomoc pro zklidnění podrážděné nebo spálené pokožky
- dobrý make-up s UV filtrem
Tip:

Aloe vera gel od Fytofontány obsahuje 93% extraktu z aloe vera. Vaší pokožku zklidní, udrží její zabarvení a ochrání ji nepříznivými vlivy díky tenkému filmu. Obsahuje totiž cenné pěstící účinné látky, které hydratují pokožku, zklidňují pleť a dodávají jí živiny.

A protože i v zimě sluníčko působí, i když není vidět, Aloe vera gel pomůže prodloužit a zintenzivnit i přirozené opálení. Rychle se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a lze jej použít i jako podklad pro make up.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

Dnes | Často si myslíme, že pro svoje zdraví děláme to nejlepší, jenže je to přesně naopak a my pak paseku…

Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát

Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát

Včera | Zelí patří k nejoblíbenější zimní zelenině. Dá se využít nejen jako příloha k masu a knedlíkům, ale…

Vitaminy, nebo prášky? Jaký je to rozdíl a které opravdu pomůžou

Vitaminy, nebo prášky? Jaký je to rozdíl a které opravdu pomůžou

23. 3. | 1 | Kam jít pro první pomoc, když nám není dobře? Do lékárny, nebo do drogerie a na internet? Na trhu…

Originální jídla z luštěnin: Dhal, hummus nebo chilli con carne

Originální jídla z luštěnin: Dhal, hummus nebo chilli con carne

22. 3. | Připadají vám luštěniny nudné? Zkuste naše nové recepty z hrachu, čočky a fazolí. Nejenže jsou…