Nepravidelná a bolestivá menstruace – problém mnoha žen!

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Když mají ženy své dny, jsou často podrážděné, depresivní a vyčerpané. Proto je důležité nebrat na lehkou váhu, hovoří-li dívky či ženy o bolestech, křečích, nevolnostech či pocitech napětí.

Potíže před menstruací ( tzv. premenstruální syndrom ) je možné zmírnit, budeme–li dávat přednost stravě s vysokým obsahem vápníku ( např. mléko, sýry, sezam ). Je také vhodné konzumovat potraviny s vyšším obsahem vitamínu B a C.

A jak se premenstruální syndrom projevuje ?
Jako premenstruální syndrom, zkráceně PMS, bývá označován souhrn obtíží, které prožívá mnoho žen před začátkem menstruace. K typickým příznakům tohoto syndromu patří otoky nohou nebo obličeje, únava, pocity nechutenství, někdy bolesti hlavy a podráždění, potíže při usínání, nebo i bolesti v podbřišku. Projevy tohoto syndromu jsou značně individuální, záleží na organizmu ženy, její duševní i fyzické kondici. Důvod, proč každá žena snáší menstruaci jinak, také tkví v tom, že se od sebe navzájem lišíme mírou bolesti, kterou dokážeme snést. Ženy často sahají po utišujících přípravcích. V těchto případech se potom podávají nesteroidní protizánětlivé léky.

Existují však i jiné, alternativní způsoby, jak tyto obtíže zmírnit.
Do popředí zájmu se, i v oblasti mezinárodní vědecké spolupráce, dostávají alternativní přírodní prostředky - fytoestrogeny. V České republice se úspěšně začínají uplatňovat včelí produkty. Představují důležitou alternativu v klinické praxi, mohou se uplatnit samostatně nebo jako doplňující terapie. Patří mezi ně zejména preparát Sarapis, který obsahuje včelí mateří kašičku ( Gelée Royale ), květní pyl, fermentovaný pyl (perga), koenzym Q10, selen, lecitin, beta karoten, železo, vitamín C a vitamín E. Včelí mateří kašička v kombinaci s květním a fermentovaným pylem obsahuje: vitamíny A, B1 až B6, B12, C, niacin, enzymy, 18 různých aminokyselin, minerální látky, stopové prvky – Ca, K, Mg, Cu, P, Fe, Mn, Zn, Co, S a Si. Sarapis se používá i na posilnění funkce vaječníků, čehož se využívá při bolestivé a nepravidelné menstruaci. Ze zkušeností lékařů a jejich pacientů vyplývá, že pravidelné užívání přípravku Sarapis blahodárně působí při menstruačních bolestech a nepravidelné menstruaci. O zkušenostech s používáním Sarapisu se s vámi rádi podělí naši gynekologové na které můžete získat kontakt na níže uvedených bezplatných telefonních linkách.

Z dopisů žen:
Vážení,
Dovolte mi, abych Vám touto písemnou formou poděkovala za „perfektní“ přípravek Sarapis. Jsem velmi šťastná a Vám velmi vděčná za výrobek Sarapis, který je velmi dobrým pomocník em v nepříjemných chvílích, které každá žena dobře zná.
Mívala jsem velké problémy: bolesti hlavy, bolesti v podbřišku, zvracení. Což není nic dobrého, zvláště ne v zaměstnání, ale i v rodině a prakticky všude na cestách.
Potíže postupně mizely, dnes jsou pryč. Užívám ho již skoro celý rok preventivně jednu kapsli denně, týden před menstruací dávky zvýším na dvě kapsle denně ( teď už jen opravdu zřídka ). Přípravek Sarapis, který jsem objevila v lékárně mi opravdu pomohl.
Ještě jednou děkuji.
E.P.


Mezi ženami je velmi oblíben, jelikož přes svou vysokou účinnost nezvyšuje tělesnou hmotnost uživatelek a mohou jej užívat i ženy s bolestmi hlavy a migrénami, tromboembolickým onemocněním, zánětem žil, křečovými žílami, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, epilepsií, myomy, bolestmi a otoky nohou, chronickými poruchami jaterních funkcí aj. Preparát také příznivě působí při klimakterických obtížích.

Sarapis je registrován jako doplněk stravy a je volně prodejný v lékárnách ve dvou baleních. 60-ti kapslové balení stojí přibližně 430 Kč a 30-ti kapslové balení přibližně 230 Kč.
Podrobné informace a také kontakty na lékaře, kteří mají s touto problematikou dlouhodobé zkušenosti, získáte na bezplatné informační lince na telefonních číslech:
800 100 464 a 800 100 140.
Linka je v provozu od pondělí do čtvrtka od 9 do 16 hod. a v pátek od 9 do 12 hod.

Své dotazy můžete také diskrétně zasílat na e-mailovou adresu: poradime@volny.cz
Rozhodně zavolejte nebo napište. Společně jistě dokážeme najít vhodné řešení Vašich zdravotních obtíží.
Internetové stránky: www.vegall.cz

Další články z rubriky

Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka

Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka

Včera | 1 | Ovesné vločky máme většinou spojené se snídaní či se sušenkami. Ale lze z nich připravit i slané…

Teplý zeleninový salát: Čočkový s batáty, brokolicový i z červené řepy

Teplý zeleninový salát: Čočkový s batáty, brokolicový i z červené řepy

10. 1. | V zimě zpravidla nemáme chuť na salát tak jako v létě. Salát ale nemusí být jen z rukoly, polníčku…

Celozrnná mouka žitná, pšeničná i špaldová. Jak je využít na pečení?

Celozrnná mouka žitná, pšeničná i špaldová. Jak je využít na pečení?

5. 1. | Poslední roky se celozrnná mouka těší zvláště velké oblibě. Je ale skutečně vše, co se nazývá…

Kocovina vás nedostane! Zdolejte ji s našimi 8 tipy

Kocovina vás nedostane! Zdolejte ji s našimi 8 tipy

1. 1. | Čeká vás divoký silvestr a už předem se děsíte bolavé kocoviny? Nebojte. Perfektní lék na následky…