Prevence před NÁDORY?

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Infekce lidským papillomavirem (human papilloma virus) je nejčastější sexuálně přenosná infekce. V případě snížené imunity je původcem genitálních bradavic, prekancerózních stavů a může vést až k rakovině děložního čípku. Existuje jenom pár přípravků, které jsou účinnou prevenci i podporou léčby HPV infekce.

Nejnovější výzkumy hovoří o indolech a jejich metabolitech , které se nacházejí v křížokvětých rostlinách (brokolice, kapusta, zelí, kedluben, květák) . Ty v organismu vytvářejí ideální rovnováhu metabolitů estrogenu, která snižuje riziko rozboje nádorů a působí na rozpad již existujících nádorů, cyst a uzlin. Zdravé buňky přitom zůstávají nepoškozeny. Indoly zároveň blokují průnik HPV virů, které způsobují poškození buněk a tak napomáhají růstu nádorů.

Je známo více než 100 typů tohoto viru a přibližně 40 z nich postihuje pohlavní oblast. Některé z nich jsou nízko rizikové, mohou zapříčiňovat pouze jednoduché, nezhoubné abnormality a bradavice. Jiné, označované jako vysoce rizikové, mohou způsobit karcinom. Je jednoznačně dokázané, že např. rakovinu děložního čípku vyvolávají vysoce rizikové typy HPV. Minimálně každý druhý pohlavně žijící člověk se tímto virem jedenkrát v životě infikuje, ve světě je v současnosti infikovaných asi 630 mil. lidí. HPV je velmi nakažlivý, stačí jednorázová expozice a jen pouhý kontakt genitálií.

Virus (a to nejen HPV) v první řade ovlivňuje imunitní systém. Sám o sobě není schopen reprodukce, potřebuje k tomu lidskou buňku, na jejímž povrchu se nachází množství receptorů, na které se virus napojí. Po přechodu do buňky se v ní bud' pomnoží a znovu uvolní do okolí, anebo se zabuduje do genetického kódu buňky, buňku ovládne a nutí ji k nepřirozené činnosti, například k produkci karcinogenních bílkovin. To, zda virus změní normální buňku v rakovinnou, závisí od spolupůsobení mnoha nepříznivých faktorů, kromě jiného také od hormonálního metabolismu.Hormony a jejich metabolity musí být, především při pohledu na jejich dobrou či špatnou formu, v určité rovnováze. Jestliže přijde z různých příčin (např. stres, nevhodná výživa, škodlivé návyky a jiné) k převaze zlé formy, vzniká problém, který může vyústit ve zhoubný či nezhoubný nádor. Pozitivní vliv na hormonální metabolismus má látka indol-3-karbinol. Stimuluje produkci "dobrého" estrogenu, který chrání cílovou tkáň, citlivou na estrogen, před jeho "zlým" estrogenem. Tvoří vlastně ideální rovnováhu v lidském organizmu a tím minimalizuje riziko tvorby nádorů, které jsou na estrogenech závislé. Zatímco "pečuje" o ideální rovnováhu, zapříčiňuje likvidaci už existujících nádorů, přičemž zdravé buňky zůstávají nepoškozené.

Proces zastavení rozvoje nádoru probíhá následovně : buňka je hladová a potřebuje se vyživovat. Nemocná buňka přijímá "zlé" hormony a indol-3-karbinol nejenže snižuje tvorbu “zlých" hormonů, ale současně zatarasí jejich vstup do buňky. Nemocná buňka není tím pádem dále stimulovaná k růstu a naprogramuje si svou vlastní smrt. Buňky postupně ubývají a nádor se zmenšuje.

Látka indol-3-karbinol prokazuje ve světové medicíně velké úspěchy. Je dokázané, že tato látka má schopnost působit na lidské tělo v několika rovinách - pozitivně ovlivňuje hormonální metabolismus, pomáhá při likvidaci nádorových buněk a zároveň ochraňuje buňky zdravé.

Týká se to ženských i mužských pohlavních orgánů (prsa, děloha, vaječníky, prostata, varlata i tlusté střevo). Indol-3-karbinol má rovněž silné antioxidační účinky. Tato látka je obsažená ve výživovém doplňku INDONAL®.

Zdroj : Prof. MUDr. P. Šuška, PhD.Indonal je k dostání bez předpisu ve všech lékárnách. V případě že Vaše lékárna Indonal nemá, může si ho objednat (zásobují distribuční společnosti Pharmos a.s., Phoenix, a.s.).
Zaslání na dobírku a bližší informace : www.synergia-pharma.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Nádor v děloze: Jak ho poznáte a proč ho začít řešit

Nádor v děloze: Jak ho poznáte a proč ho začít řešit

Dnes | Nejčastěji se myomy objevují po 40. roce, a proto je mnohdy ženy bohužel neřeší. Domnívají se, že…

Digitální detox: Proč byste s ním měla začít hned teď

Digitální detox: Proč byste s ním měla začít hned teď

Dnes | Detox nemusí být nutně zaměřený jen na potraviny. Stále častěji se coby součást mentální očisty…

Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40

Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40

21. 2. | 4 | Čtyřicítka se u žen bere jako zlomový věk. Větší únava, zpomalující se metabolismus, proměna…

Pravá, falešná i z kuřete: Recepty na báječnou svíčkovou

Pravá, falešná i z kuřete: Recepty na báječnou svíčkovou

20. 2. | Svíčková je klasika, kterou milujeme, a málokdo ví, že její příprava je velmi jednoduchá. Blýskněte…