Prodělala devětadvacet zástav srdce během jediného dne, trénuje na mezinárodní fitness soutěž

| Autor: Famous | Rubrika: Zdraví

Čtyřiatřicetiletá Lucia Cassidy z Londýna prodělala devětadvacet zástav srdce během jediného dne. Česká rodačka z Loun a matka tří dětí trpí vzácnou srdeční chorobou. Onemocněla chronickým syndromem dlouhého QT intervalu, který způsobuje závažné arytmie a fibrilace komor. Dnes je však díky voperovanému defibrilátoru mimo nebezpečí života a dokonce trénuje na fitness soutěž krásy Miss Galaxy Universe.

Lucia se starala o všechny kolem sebe, ale na vlastní tělo zapomínala. Občas nejedla a nepila, takže se jednoho dne naplno projevil syndrom dlouhého QT intervalu, vyvolal závažnou srdeční arytmii a fibrilaci komor, po níž došlo k zástavě srdeční činnosti. Rodačku z Loun odvezli do nemocnice a během jediného dne jí srdce nahazovali pomoví defibrilátoru devětadvacetkrát. Tolikrát dostala zásah elektrickým výbojem o napětí dvě stě voltů. Pak jí lékaři doporučili, aby často kašlala, neboť kašel arytmii ruší a pomáhá navodit normální srdeční činnost.

Cassidyová žijící v Londýně vychovává tři syny, osmiletého Gerarda, šestiletého Tysona a pětiletého Jaydena. „Cítím, že mám obrovské štěstí, že ještě dnes žiju, lidé nechtějí věřit, když jim říkám, co se mi stalo. Před těmi zástavami srdce jsem neměla žádné varování a netušila jsem, že k tomu dochází, snažila jsem se jen zůstat fit a zdravá,“ svěřila Lucia v rozhovoru pro britský list Daily Mail.

Když se osudné noci vzbudila, měla bolest na hrudi a velkou žízeň. Pak slyšela plakat své syna a ztratila vědomí. „Zažila jsem vědomí mimo tělo a viděla svého partnera Gerarda, jak mě oživuje a prosí mě, abych začala dýchat, pak jsem znova nabyla vědomí. Když dorazila sanitka, znova jsem přišla o vědomí a zdravotníci mě oživovali na cestě do nemocnice,“ tvrdila dále Lucia v rozhovoru pro Daily Mail.

Lékaři boj o její život visící na vlásku zvládli, ačkoli kvůli nedostatku kyslíku hrozilo poškození mozku. Lucia se prý nejvíce obávala toho, že její tři synové budou vyrůstat bez mámy. A tak bojovala. Pak se jí podařilo zůstat při vědomí a už poznala, kdy se dostaví další arytmie, po níž přichází zástava. Lékaři jí doporučili, že v tu chvíli musí začít kašlat. A pomohlo to. Dnes má Cassidyová voperovaný defibrilátor, který jí do srdce vyšle elektrický impulz ve chvíli, kdy se dostaví arytmie. Tím se vyhne srdeční zástavě.

Celý život pohybově velmi aktivní Češka odmítá sedět na zadku. A tak posiluje a cvičí a připravuje se na soutěž krásek Miss Galaxy Universe.

„Ty srdeční zástavy byly nejhorším a nejlepším zážitkem, jaký jsem prožila, byla jsem tak vyděšená, ale přežila jsem to a vidím svět úplně jinak. Téměř o vše jsem přišla, ale teď jsem mnohem odvážnější a rozhodla jsem se bojovat a užívat si sebe samu. Trénink na soutěž Miss Galaxy Universe mi pomohl zotavit se ze svého utrpení… Lékaři nemůžou uvěřit tomu, jak dobře jsem se zotavila a já jsem teď rozhodnuta dostat ze sebe maximum. Chci se přihlásit do dalších fitness soutěží a užívat si život naplno,“ dodala Lucia v interview pro Daily Mail.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vařte za hubičku: Levná a chutná jídla z brambor

Vařte za hubičku: Levná a chutná jídla z brambor

26. 5. | Brambory jsou snadno k dostání a když víte, jak je připravit, nebudou vás nudit. Existuje totiž…

Když ovečky nezabírají: Rady, jak co nejrychleji usnout

Když ovečky nezabírají: Rady, jak co nejrychleji usnout

25. 5. | 2 | Už jste se po dvacáté v posteli převalila ze strany na stranu a spánek se stále někde toulá?…

Jak udělat dokonalý smažák? Známe 4 triky!

Jak udělat dokonalý smažák? Známe 4 triky!

24. 5. | 1 | Na klasický smažený sýr dostane čas od času chuť každý z nás. Ne vždy se ale povede, aby sýr ze…

Populární superpotraviny: Zázvor prodlouží menstruaci a borůvky zvýší cukr

Populární superpotraviny: Zázvor prodlouží menstruaci a borůvky zvýší cukr

22. 5. | Superpotravinami se to v poslední době všude jen hemží a výživoví poradci si je nemohou vynachválit…