Šalvěj brání nadměrnému pocení

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zdraví

Jedním z řešení pro ženy, ale i muže s nadměrnou potivostí (třeba jen pro letní měsíce) je přírodní doplněk stravy LIFTEA ŠALVĚJ, který pomáhá při nadměrném denním i nočním pocení.

Většina osob s nadměrným pocením, řeší tento problém opakovaným sprchováním během dne, častější výměnou oblečení a různými antiperspiranty. Antiperspirant je částí kosmetické výbavy většiny žen, zvláště v letních měsících a často ho používají i několikrát denně. Antiperspiranty působí pouze v oblastech, kde se aplikují, tj. nejčastěji v podpaží a neřeší tedy problém celkového pocení například na zádech, krku a obličeji, nohou apod. Velmi důležitou informací je, že většina obsahuje jako účinnou látku části hydrochloridové sloučeniny hliníku, které jsou zdraví škodlivé. Tyto sloučeniny hliníku totiž pronikají hluboko do pokožky, kde blokují funkci potních žláz. Obzvlášť nebezpečná je aplikace na čerstvě oholenou kůži, kde se může tato forma hliníku snadněji vstřebávat a ve větší koncentraci se dostávat do těla. Čistota, svěžest a příjemná vůně se dnes stává samozřejmostí pro každou ženu v práci i ve společnosti a každá žena se takto samozřejmě cítí lépe i v domácím prostředí.


LIFTEA ŠALVĚJ je přírodním potravinovým doplňkem, jeho hlavní účinek spočívá v omezení pocení v letních měsících nebo u osob, které mají problémy s nadměrnou potivostí z různých příčin.Jedná se o ryze přírodní bylinný produkt, který je maximálně šetrný k lidskému zdraví a nevzniká na něj žádná forma závislosti. Přípravek využívá staletími prověřené účinky šalvěje lékařské (Salvia officinalis)a šalvěji blízce příbuzného yzopu lékařského (Hyssopus officinalis). Obě tyto výrazně aromatické léčivky jsou původem ze Středomoří, odkud se k nám většinou dováží. Kombinace yzopu a šalvěje má komplexnější účinek proti nežádoucímu pocení než šalvěj samotná, a proto LIFTEA ŠALVĚJ jako prostředek s velmi širokým záběrem pomůže i těm, kteří s nadměrnou potivostí doposud bojovali s minimálními výsledky. Díky svému jedinečnému složení zabraňuje i pocení, které je nervového původu. To může být způsobeno nejen při stresu v práci, obtížných životních situacích, nadměrném zatížení psychiky, ale více různými faktory.Šalvěj lékařská obsahuje až tři procenta silice, která má zejména tyto složky: thujon (hlavní látka), dále cineol, kafr, borneol a další terpenické sloučeniny. Mimo silice šalvěj obsahuje třísloviny, flavonoidy, rozmarýnovou kyselinu, látky podobné ženskému hormonu estrogenu a diterpenické hořčiny, z nichž pikrosalvin (též zvaný karnasol) působí prokazatelně antibakteriálně. Šalvěj nachází díky těmto látkám kromě přírodní medicíny i další využití, např. jako koření k masu, zejména k rybám, do nádivek či jako přírodní konzervant. V přírodním léčitelství se uplatňují především její aromatické listy nebo nať. Kromě využití jako tzv. antihydrotikum (přípravek, který omezuje pocení), bylin lze použít i jako podpůrný prostředek při infekcích díky jejím protizánětlivým účinkům. Zvláště v dřívějších dobách ji ženy využívaly jako účinnou pomoc při menstruačních bolestech, gynekologických potížích. I dnes se stává lékaři doporučovaným podpůrným prostředkem při léčbě střevních problémů, angín a zánětů močových cest. Lze ji využít i jako kůru pročišťující organizmus například po zimním období, kdy se obvykle konzumují těžká, nezdravá jídla, při únavovém syndromu, při redukční dietě apod.Yzop lékařský se u nás pěstuje jen zřídka a používá se jako vonička nebo koření. Obsahuje rovněž silici, a to s převahou pinénů, a také flavonoidy, třísloviny a hořčiny. V přírodním léčitelství se používá proti plynatosti - karminativum, pomáhá rovněž při bolestivé menstruaci, ulevuje při zánětech v krku, ničí střevní parazity a působí jako elixír vitality pro starší lidi. Zmínku o yzopu najdete také v Bibli. Byl používán jako aromatická přísada do vína.

RNDr. PhDr. František Starý, CSc. hovoří o přípravku:

„Doporučuji přírodní doplněk stravy LIFTEA ŠALVĚJ zejména jako pomoc lidem, trpícím nadměrným pocením rozmanitého původu, které může být dáno geneticky, onemocnění štítné žlázy (zvýšená funkce), cukrovka, menstruace, menopauza, práce nebo pobyt v horkém prostředí apod. U geneticky dané potivosti nebo u některých onemocnění se nedaří nadměrnou potivost potlačit léčbou samotného onemocnění. V takových případech pomůže pravidelně brát po dobu několika měsíců tento přípravek, a pak ho na nějakou dobu vysadit. Potivost se výrazně sníží přípravkem bez jakýchkoli nežádoucích účinků, pokud je podáván přesně podle návodu, protože samozřejmě i bylinky se musí správně dávkovat. Pokud se potivost vrací, je možné kůru po určité době znovu opakovat.“

 


Zdroj: Agentura BEMARK

Další články z rubriky

10 triků, jak zhubnout a udržet si váhu i v 50 letech

10 triků, jak zhubnout a udržet si váhu i v 50 letech

Včera | Řada žen si myslí, že s menopauzou zákonitě přijdou kila navíc a už s tím nic nepůjde udělat. Ne,…

Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem

Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem

20. 10. | Medovník si dobyl místo na výsluní mezi tuzemskými moučníky. Ať už Marlenka nebo medovník, ty…

Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny

Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny

19. 10. | Řada žen se stydí za svůj klín. Připadají si nehezké. Podívejte se, jak jsou na tom druhé ženy a…

Recepty z kuřecích prsou aneb 11 rychlých a dietních večeří z kuřecího masa

Recepty z kuřecích prsou aneb 11 rychlých a dietních večeří z kuřecího masa

18. 10. | Pokud chceme udělat rychlou teplou večeři, dost často sáhneme právě po kuřecích prsou. Stačí omýt,…