Šikovné a levné tipy na hubnutí

| Autor: redakce | Rubrika: Zdraví

Jíst zdravě nemusí znamenat jíst draze. Pokud se chcete dostat do formy, nemusíte utrácet hromadu peněz za osobní trenéry a zahraniční potraviny. Představujeme vám šikovné tipy na hubnutí, které vám nezruinují rozpočet.

Existuje množství zdravých, dietních a přitom levných potravin. Ne každý má peníze na to, aby si dopřával salát z avokáda. Ale například mrkvový salát už si může dovolit každý. Mrkev je zdravá a obsahuje vlákninu, která vás nadlouho zasytí. A nákup pár kilogramů mrkve vytáhne z vaší peněženky jen pár desítek korun.

Další dietní levná taktika vás nebude stát vůbec nic, naopak s ní ušetříte. Jak to? Obyčejná voda je totiž mnohem lacinější než sladké limonády. Koly a další sladké nápoje jsou účinní zabijáci vaší snahy zhubnout. Když jíte vyváženou stravu, cvičíte, ale vše zapíjíte slazeným i limonádami, pak nemusíte zhubnout ani kilogram. Navíc pokud těmito tekutinami zapíjíte oběd či večeři, získá vaše tělo o 200 kalorií více.

Skrytou kalorickou bombou jsou uzeniny, Ty byste měla ze svého jídelničku úplně vynechat. Většina z nich obsahuje velké množství nezdravých tuků, které zvyšují hladinu cholesterolu, zanášejí tepny a způsobují nadváhu. Snažte se uzeniny nahradit kuřecím nebo rybím masem.

Pokud máte vy sama nebo někdo ve vašem okolí malé miminko, pak vůbec nepotřebujete chodit do posilovny. Když totiž vozíte dítě v kočáře, posilujete tím množství svalů. Proto místo vysedávání v parku na lavičce, snažte se dvakrát denně nejméně hodinu s kočárem projíždět. Když se vám podaří absolvovat tři hodinové procházky denně, bude se váš pohyb rovnat hodině v posilovně. Pokud nemáte miminko, máte možná psa. Neodbývejte ho pětiminutovými procházkami okolo domu a už vůbec ho nenechávejte jen tak pobíhat po zahradě. Pes vám bude dělat společníka na pěších túrách a výletech. Prospějete na nich jak vašemu zvířeti, tak hlavně sama sobě.

Pokud máte nějakou finanční hotovost navíc, kupte si hole na severskou chůzi. Když se budete procházet s těmito holemi, zapojíte 90 % svalů v těle a spálíte o 40 % kalorií víc než při normální chůzi. Při tomto sportu, jehož anglický název je Nordic walking, jde i o to naučit se správnou techniku chůze.

1.Jaká činnost nahradí hodiny v posilovně?
2.Při jakém pohybu zapojíte 90 % svalů v těle?
3.Jakou zeleninou lze nahradit drahou doporučovanou zeleninu?
Výsledky kvizu a rady jak zhubnout již napořád naleznete na www.doformy.cz

Další články z rubriky

Chodíte po sexu na záchod? Ne? Tak to byste měla!

Chodíte po sexu na záchod? Ne? Tak to byste měla!

Dnes | Chcete si po sexu ještě chvíli vychutnat partnerovu blízkost, cítit jeho tělo? A štve vás, že se…

5x zeleninové karbanátky: Přidejte k masu cuketu, brokolici či houby

5x zeleninové karbanátky: Přidejte k masu cuketu, brokolici či houby

Včera | Karbanátky patří k oblíbeným jídlům. Co doplnit maso zeleninou, zejména pokud se těšíte vlastní…

8 věcí o tamponech, které mužům vrtají hlavou

8 věcí o tamponech, které mužům vrtají hlavou

21. 8. | 3 | I když už dneska v televizi běží xkrát za večer reklama na všechny možné intimní výrobky, neznamená…

Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku

Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku

21. 8. | Je to už otřepané, ale pravdivé: Před bezinkou klekni, před heřmánkem smekni. Černý bez má mnoho…