Vyberte si cvičení podle typu postavy - a zhubněte efektivně

| Autor: Dagmar FERAHLI Süsser | Rubrika: Zdraví

Ať už chcete zhubnout o dvě kila, nebo o dvacet, určete si nejdřív, jaký máte typ postavy. Zda vás trápí silnější stehna, širší boky nebo kulatější bříško. Podle toho si stanovte plán přesně na míru.
Pravidelně cvičíte, a zatímco vaše kamarádka se blíží ideálu dokonalého těla, vám sílí již tak vypracované partie a ty problematické se ne a ne hnout. Stejně jako jeden typ šatů nesedí každé ženě, stejné to je i se cvičením. Abyste dosáhla kýžených výsledků, pořiďte si cvičení na míru. Zacvičte si podle typu Vaší postavy.


Typ první: silná stehna, širší boky a zadeček

Tzv. ženský typ postavy přibírá spíše v dolních partiích, tedy od pasu dolů. Naopak horní část těla má štíhlou. Tento typ mezi ženami převažuje. Za postavou hledejte přírodu, geny a hormony. Navíc má vaše tělo tendenci k zadržování vody, a tak můžete mít sklony k pomerančové kůži.

Fitness tipy

Ideálním sportem je pro vás plavání či aquagymnastika. Tlak vody podporuje prokrvení pokožky, a účinně tak bojuje s celulitidou. Pokud vám voda nic neříká, vrhněte se na walking či spinning.

Dopřejte si jednou za měsíc lymfatickou masáž, která vás zbaví zadržované vody a nebezpečných jedů. Ráno a večer se od pasu dolů osprchujte střídavě teplou a studenou vodou. Podpoříte tak krevní oběh a nádherně se vám prokrví pokožka. Máte-li sedavou práci, zvykněte si jednou za hodinu vstát a chvilku chodit, nebo si alespoň dát nohy nahoru.

Typ druhý: kulaté bříško, neznatelný pas a boky

Druhému základnímu typu ženské postavy se říká typ jablka. Ukládání tuků je znatelné především v centrální části těla. Nohy a část od pasu nahoru jsou štíhlé. Typické je kulatější bříško, málo znatelný pas a boky. Problémy s postavou souvisejí většinou se špatným životním stylem – nezdravým jídlem, častým stresem a emocionálním vypětím.

Fitness tipy

Tukové polštářky na bříšku blokují proudění krevního oběhu mezi dolní a horní částí těla. Výsledkem je stres. Proto byste se měli vrhnout na jógu. Dechová cvičení, která jsou její součástí, uvolní vnitřní stres.
Tukové polštářky odbouráte pravidelným posilováním. Svaly na břiše patří k největším na těle, pokud je vytrénujete, budete lépe shazovat i jinde. Stačí je posilovat 15 minut denně. Střídejte různé druhy sklapovaček, nepokládejte ale lopatky na zem. Přidejte plavání nebo tancování. Vykouzlí nádherný pas.

Typ třetí: silnější dolní i horní části těla

Poslední základní typ postavy nemá pouze jednu problémovou partii těla. Když přibírá, tak rovnoměrně po celém těle. Tedy nejen na stehnech, bocích a hýždích, ale také v horních částech. Na vině je většinou více věcí najednou – špatné stravovací návyky, málo pohybu a časté diety s jojo efektem. Dlouhodobě zhubnout můžete jen cílenou změnou svého životního stylu.


Fitness tipy

Vrhněte se do vytrvalostního sportu. Zvolte jogging, walking nebo spinning. Vydržte pokaždé minimálně 40 minut. Výborné je dopřát si po 40 minutách pauzu půl hodiny a pak znovu alespoň 20 minut sportovat. Vaše tělo tak bude spalovat tuky celých 90 minut.

Doporučení pro všechny druhy postavy:

Nejezte hodinu po cvičení. Nutné je věnovat se sportu minimálně 3x týdně. Všímejte si také, kolik času strávíte denně chůzí. Mělo by to být minimálně 30 minut. Dopřávejte si masáže. Alespoň jednou měsíčně si užijte thajskou, ajurvédskou nebo sportovní masáž. Mějte ráda vaše tělo a ono se vám odvděčí.

Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

11x lahodná houbová polévka: Se smetanou, bulgurem i s brokolicí

11x lahodná houbová polévka: Se smetanou, bulgurem i s brokolicí

Včera | Hříbky, klouzci, lišky, růžovky nebo žampiony. Jedlých hub je nepřeberné množství druhů, stejně tak…

10 triků, jak použít citron: Na stařecké skvrny, kuří oka i průjem

10 triků, jak použít citron: Na stařecké skvrny, kuří oka i průjem

Včera | Citron máme spojený s horkým čajem nebo naopak letní osvěžující citronádou. Toto ovoce nabušené…

Láká vás zkusit viagru? Neváhejte, i ženám může pomoct!

Láká vás zkusit viagru? Neváhejte, i ženám může pomoct!

14. 9. | Už vás někdy napadla otázka, co by asi pilulka lásky neboli viagra udělala s vaším tělem? My to…

Švestkový koláč 6x jinak: Bez kynutí, s drobenkou i s pudinkem

Švestkový koláč 6x jinak: Bez kynutí, s drobenkou i s pudinkem

13. 9. | 2 | Švestková sezóna klepe na dveře, různé blumy a pološvestky už jsou pomalu za námi, pravé švestky se…