Zázračných 5 Tibeťanů je balzámem pro tělo a duši

| Autor: Kateřina Prachařová | Rubrika: Zdraví

Bolesti zad a šíje trápí čím dál více lidí. Stejně tak stres, únava a s tím související špatná nálada a celkově negativní přístup k životu. I když všichni víme, že zdravý pohyb by dokázal velkou část těchto potíží zmírnit nebo úplně vyloučit, vymlouváme se, že nemáme na pravidelné sportování čas. Hledáte-li také každou minutu, vyzkoušejte 5 Tibeťanů. Snad žádné jiné cvičení s vámi za tak krátký čas neudělá větší změnu.Jogistický systém pěti energizujících póz pochází z Tibetu. Někde se tam prý ukrýval klášter, jehož mniši znali tajemství věčného mládí. Jeden vysloužilý důstojník britské armády údajně této klášter našel a podle jeho vyprávění pak jeho přítel Petr Kelder sepsal knihu 5 Tibeťanů, jež cvičení proslavila po celém světě.

Hlavní výhodou cvičení je, že jej můžete provádět sami doma – stačí dostatek prostoru a měkká podložka. Pro začátek je však určitě dobré, pokud vám cviky předvede zkušený lektor, který opraví začátečnické chyby. Jakmile budete vědět, jak na to, nic vám už nebrání najít si svoji každodenní čtvrthodinku, která ale pro vaše tělo i mysl dokáže mnohé.

Přesný popis cviků 5 Tibeťanů naleznete zde

Pět Tibeťanů má pomoci rozhýbat energetické proudy (čakry) a centra (meridiány) v těle. Většina z nás má v těchto drahách nějaký blok, kvůli kterému nemůže energie volně proudit. Dostane-li energie opět svůj prostor, i dlouhodobé neduhy zmizí. Díky tomu budete mít zdravější tělo i mysl, naučíte se správně dýchat a výsledkem by mělo být odbourání stresu a celkově pozitivnější přístup k životu.

Konkrétněji se dá očekávat například to, že zpevníte svaly, okysličíte tělo, vyrovnáte správně hladinu hormonů, zlepšíte pevnost kostí, zrychlíte metabolismus (tedy i zhubnete), vyčistíte lymfatický systém a napomůžete detoxikaci těla. Viditelný efekt bude díky tvarování svalů patrný i na vaší postavě.

A jak na to?

Cvičte nejlépe ráno nebo večer, ne dříve než tři hodiny po jídle. Oblékněte si volné prodyšné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu.
Každý z pěti cviků by měl být v ideálním případě opakován jedenadvacetkrát. Větší počet už není žádoucí. Samozřejmě jako začátečník ale začnete s mnohem menším počtem cviků, minimum je tři. Základem je provádět cvik správně, pak teprve můžete zvýšit i počet. Chcete-li Tibeťany dodržovat opravdu důsledně, zvyšujte počet opakování vždy tak, abyste stále zachovávali liché číslo.

Přesný popis cviků 5 Tibeťanů naleznete zde


Hledáte vhodná sportoviště, holdujete pohybu? Navštivte také kdesportovat.cz a ocviceni.cz.

Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!
Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bolí vás záda? Začněte se o ně správně starat!

Bolí vás záda? Začněte se o ně správně starat!

Dnes | Bolestí v zádech trpí čas od času každá z nás. Ať už od celodenního sezení u počítače, od těžké…

Jak na zavařování meruněk. Skvělá marmeláda, kompot, zkuste i sušení

Jak na zavařování meruněk. Skvělá marmeláda, kompot, zkuste i sušení

Včera | Není nad domácí meruňkovou marmeládu. Krásně voní, lahodně doplní chléb s máslem i dovede k…

Klasika, která nezklame, aneb 9x tradiční omáčky našich babiček

Klasika, která nezklame, aneb 9x tradiční omáčky našich babiček

17. 7. | Milují je děti i dospělí. Co naplat, i když dietologové nemají omáčky v oblibě, k české kuchyni…

Trpíte nevolností v autě? Zkuste naše triky

Trpíte nevolností v autě? Zkuste naše triky

17. 7. | Žaludeční nevolností při jízdě autem trpí celkem velký počet lidí. Někoho tyto nesnáze provázejí…