Ženy, nebojte se klimakteria!

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Nejdříve se zamysleme, proč toto období, v životě představující určitý předěl, nastává. Menopauza vznikla v průběhu evolučního vývoje člověka jako ochrana proti dalšímu otěhotnění. V pozdějším věku by matce hrozilo zvýšené riziko úmrtí při porodu a tím by ohrozila nejen novorozeně, ale i své starší děti. Proto ženám příroda moudře v početí brání.

Co byste měla vědět o klimakteriu?
Klimakterium není onemocnění, ale přirozené období v životě každé zdravé ženy, probíhající mezi 45. a 60. rokem života, provázené významnými fyzickými a emočními změnami. Klimakterium je vyvoláno útlumem v produkci ženských pohlavních hormonů (estrogenů a gestagenů) produkovaných vaječníky a dochází během něj k postupné ztrátě menstruace (menopauza = poslední menstruace). K umělému vyvolání klimakteria dochází i po chirurgickém odstranění vaječníků. Začátek klimakteria i následné obtíže prožívá každá žena individuálně. Období před poslední menstruací (premenopauza) je obvykle provázeno počínajícími fyzickými obtížemi a nepravidelnostmi menstruačního cyklu, začíná v průměru po 46. roce života a trvá 1 - 5 let. Období po ztrátě menstruace (postmenopauza) trvá dalších 10 – 15 let a doprovází je významné projevy hormonální nerovnováhy.

Co způsobuje hormonální nerovnováhu?
Pokles produkce ženských hormonů se obvykle projevuje nepříjemnými tělesnými obtížemi jako je potivost, návaly horka, bušení srdce, závratě, malátnost, suchost kůže a sliznic. U některých žen dochází ke zvýšenému řídnutí kostí (osteoporóza) a ukládání tuků i ke zvýšení rizika kardiovaskulárních chorob. Významný je i vliv na psychiku ženy projevující se častější podrážděností, změnami nálady, úzkostmi, útlumem sexuálního prožívání a poruchami spánku.

Jaká je pomoc?
Důležité jsou samozřejmě pravidelně prohlídky u gynekologa. Nejčastějším řešením bývá hormonální léčba, která trvá obvykle 5 – 7 let. Pro mnoho žen je však tato terapie nevhodná z důvodu zvýšeného rizika rakoviny prsu, děložní sliznice či infarktu. Ale i pro tuto skupinu žen existuje pomoc v podobě bylinných preparátů, šetrných k organismu. Ty se však velmi liší svým složením. Dle klinických studií jsou na zmírnění klimakterických obtíží nejdůležitější fytoestrogeny, obsažené v celé řadě bylin. Svým účinkem se podobají ženským hormonům.
Přípravek MINAPENT® však pomáhá prožít klimakterium jako aktivní a zcela plnohodnotné období života.

Proč Minapent®?
MINAPENT® obsahuje jedinečnou kompozici čistě rostlinných látek zaměřených na citlivou regulaci hormonální rovnováhy ženy v období klimakteria, a tím přináší přirozené zmírnění všech souvisejících obtíží a rizik. Účinné látky zastoupené v komplexu MINAPENT® vzájemně spolupůsobí a prospívají celkovému zdraví ženy. Jsou získávány extrakcí z vybraných bylin s nejvyšším prokázaným účinkem na zmírňování problémů klimakteria. Účinnost aktivních látek byla prokázána klinickými studiemi renomovaných institucí a jejich příprava z přírodních zdrojů splňuje nejnáročnější kvalitativní požadavky.

Jak MINAPENT® pomáhá?
Komplex aktivních látek je sestaven tak, aby pomáhal účinně předcházet a zmírňovat všechny obtíže a rizika v období klimakteria. Příznivě působí na:
 • Zmírnění nepříjemných tělesných projevů – návaly horka, pocení, únava, nespavost (tzv. vegetativní syndrom)
 • Harmonizaci psychických a emočních projevů – zmírnění úzkosti, náladovosti, podrážděnosti
 • Snižování rizika dalších onemocnění, jako je osteoporóza, kardiovaskulární choroby, nádorové onemocnění prsu a endometria (tzv. metabolický syndrom)
 • Podporu vitality ženy a tělesnou hmotnost – povzbuzuje organismus a pomáhá při zachování stabilní tělesné hmotnosti

  Komu je MINAPENT® určen?
  MINAPENT® je vhodný pro všechny ženy v kterékoliv fázi klimakteria. Je tedy vhodný jak u žen s menstruací a počínajícími projevy klimakteria (premenopauza), tak u žen během přechodu a v období po poslední menstruaci (postmenopauzální období).

  Nový nehormonální přípravek MINAPENT® žádejte v kterékoliv lékárně.
  Více informací www.valosun.cz, infolinka: 800 17 16 17


 • Další články z rubriky

  Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem

  Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem

  Včera | Sladké těstoviny můžou být pro nás trochu nezvyk, ale po prvním okusení si tuto kombinaci…

  Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak

  Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak

  Včera | Každý člověk mrkne během dne dvaadvacetkrát za minutu, při čtení knihy desetkrát a pokud pracuje na…

  Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

  Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

  25. 3. | Často si myslíme, že pro svoje zdraví děláme to nejlepší, jenže je to přesně naopak a my pak paseku…

  Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát

  Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát

  24. 3. | Zelí patří k nejoblíbenější zimní zelenině. Dá se využít nejen jako příloha k masu a knedlíkům, ale…