6
Fotogalerie

Krásná k nakousnutí: Domácí masky na obličej

Na sílu přírodních produktů věřila již proslulá egyptská panovnice Kleopatra, která se pravidelně koupala v mléce. Skvělé účinky ovoce, zeleniny, medu a dalších výrobků však není třeba zatracovat ani v současnosti.

Kosmetický průmysl sice nabízí nesčetné množství přípravků na všechny druhy pleti, platí však, že není všechno zlato, co se třpytí a je drahé. Některé produkty mohou být tedy nejen útokem na vaši peněženku, ale i agresivními chemickými složkami poškodit pokožku. Nevýhodou domácích masek z přírodních zdrojů je kratší doba trvanlivosti, díky nulovému obsahu chemie a pomalejší účinnost, která je ovšem vynahrazena trvalejšími výsledky. Někomu také může vadit vůně či lepivá konzistence. Ale příroda v sobě ukrývá velkou moc, která se dá využít i ve prospěch vašeho zdraví a krásy. Právě dnes se dozvíte několik receptů, které vám pomohou k hladké a hebké pleti.

Avokádová maska na suchou pleť

1 žloutek, 1 dužiny z avokáda

Žloutek míchejte tak dlouho, až na něm bude krásná pěna, přidejte rozmačkanou dužinu z avokáda a obě složky pečlivě smíchejte dohromady (můžete použít mixér). Vznikne vláčná pasta, kterou naneste na obličej a krk a 20 minut relaxujte. Poté masku odstraňte jemnými vatovými tampónky namočenými ve vlažné vodě. Následně pokožku osvěžte studenou vodou a vetřete do ní lehký krém.

Grapefruitovo-petrželová maska na mastnou pleť

3 polévkové lžíce ovesných vloček, 2 polévkové lžíce nadrobno nasekané petržele, šťáva z 1 grapefruitu, kapka olivového oleje

Vločky umelte na velmi jemnou směs a smíchejte s petrželí. Do této směsi přidejte šťávu z grapefruitu a olivový olej a míchejte tak, aby vznikla směs hutná jako pasta. Nechte 5 minut odstát. Poté naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Masku z obličeje jemně odstraňte teplou vodou a ošetřete tonikem a vaším oblíbeným krémem.

Okurková maska na citlivou pleť

1 polévková lžíce kvasnic, polévková lžíce dobře umletých ovesných vloček, 1 celá okurka, 2 polévkové lžíce hutného bílého jogurtu nebo smetany, 1 čajová lžička medu

Smíchejte dohromady kvasnice a vločky a nechte chvíli stát. Mezitím si nastrouhejte okurku a v mixéru ji zpracovávejte tak dlouho, dokud z ní nebude jen tekutina. Do této okurkové vody přidejte jogurt či smetanu a med, přidejte kvasnice s vločkami a dobře vše dohromady promíchejte. Směs nechte chvíli odstát v lednici. Až bude studená, naneste ji na obličej a nechte půl hodinku působit. Poté z obličeje smyjte vlažnou vodou a naneste krém.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Borůvkovo-ovesný peeling - osvěžující maska

1 hrníček ovesných vloček, 1 hrníček borůvek, 1 čajová lžička medu, 5 až 6 celých oloupaných mandlí

Dejte všechny ingredience do mixéru a dobře rozmixujte. Naneste tuto jemně vonící masku na obličej a relaxujte 10–15 minut. Poté opatrně omývejte teplou vodou. Jak budete masku odstraňovat, díky jemným částečkám mandlí se z ní stane peeling a skvěle tak odstraníte veškeré odumřelé buňky z vaší pleti, až bude krásně hladká. Obličej následně osvěžte studenou vodou a ošetření dokončete lehkým krémem.

Výživná maska z droždí s mrkví

V mléce rozdrobíme droždí a přidáme tolik nastrouhané mrkve pokapané olivovým olejem, až vznikne kašovitá hmota. Masku necháme působit 20 minut. Pak ji smyjeme teplou vodou, pečlivě osušíme a naneseme denní krém.

Rozmarýnová čistící maska s okurkou

Pro přípravu této masky potřebujete asi třícentimetrový kousek okurky, jednu kapku rozmarýnového esenciálního oleje a jeden vaječný bílek.

Okurku rozmixujte, přidejte rozmarýn a ušlehaný vaječný bílek a vše smíchejte. Naneste na pleť tak, abyste se vyhnuli oblasti očí a úst. Po patnácti minutách odstraňte navlhčeným ručníkem. Okurka působí uklidňujícím dojmem a rozmarýn dezinfekčně. V případě, že máte problémy s vyrážkou na ramenou, dekoltu či zádech, nebojte se použít tuto masku i na tyto oblasti.

Doporučujeme

Články odjinud