All in One hloubkový čistič (NIVEA, 110 Kč)

All in One hloubkový čistič (NIVEA, 110 Kč)

Peeling na tvář z meruňkových jader (Yves Rocher, od 99 Kč)
Jemný čistící peeling (Eucerin, 229 Kč)
Jemný peeling pro každodenní použití (Clinique, 690 Kč)
Něžný peeling obličeje (naturasiberica.cz, 149 Kč)
12
Fotogalerie

Rozzařte svou pleť díky peelingu!

Peeling – jeden z nejúčinnějších způsobu, jak dodat pleti druhý dech a vylepšit její barvu. Stačí jen jednou vyzkoušet a sama uvidíte, jak rychle této zázračné metodě propadnete.

Už staří Egypťané používali tuto kosmetickou proceduru k omlazení pokožky. Běžně využívali sílu olejů, kyselin a nejrůznějších balzámů k domácímu chemickému peelingu. Následně kouzlu přírodního omlazování podlehli i Řekové a Římané.

Obecně můžeme peeling rozdělit na chemický – provádí se s pomocí kyselin, přístrojový – tento druh se provádí pouze v salónech s pomocí ultrazvuku nebo laseru a hlavně za přítomnosti odborníků. Poslední a nejběžnější způsob je peeling mechanický. Běžně ho můžeme provádět doma s pomocí prostředků s hrubšími mikročásticemi. Všechny tři metody ale mají jeden cíl – odstranit vrchní vrstvu zrohovatělých a odumřelých buněk, aby se nastartoval proces obnovení pleti.

I nejjemnější mechanický peeling při pravidelném provádění (jednou týdně) dokáže zázraky.

1. Díky odstranění starých buněk nechává prokouknout ty nové a tak dochází k přirozenému rozjasnění.

2. Při pravidelné obnově vrchní části pleti dochází ke změnám i v hlubších vrstvách a začíná se intenzivně tvořit kolagen.

3. Správně zvolené produkty vám pomůžou i v boji s pigmentovými skvrnami, vráskami, zvětšenými póry, černými tečkami nebo i stopami po akné.

4. Po peelingu se najednou pleť stane mnohem měkčí a hebčí na dotek. Díky odstranění odumřelých buněk totiž mnohem lépe dýchá. Dochází také k vyhlazení některých vrásek.

5. Pleť, kterou jsme očistili nejen od buněk, ale také od prachu a všech nečistot, je mnohem lépe připravená k následnému ošetření pečujícími přípravky. Vstřebá o poznání víc aktivních látek, které zároveň proniknou hlouběji. Pokud se tedy rádi rozmazlujete nejrůznějšími séry, až po peelingu poznáte, jak moc jsou účinné.

6. V neposlední řadě se také jedná o velmi příjemnou masáž, která pomůže i v boji s celulitidou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Peelingy na obličej a oblasti dekoltu jsou šetrnější, protože je pleť v těchto místech mnohem tenčí a citlivější. Určitě se ale vyhněte oblasti kolem očí!

Pro tělo jsou už trošku drsnější alternativy. Jen je raději nezkoušejte dávat na tvář. Poškodili byste si ji a poškrábali.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nezapomínejte ani na svá chodidla. Určitě si za své výkony zaslouží trochu víc péče a pořádnou masáž.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud se vám nechce utrácet, je opravdu spousta receptů na výrobu domácího peelingu. Například zatočit s „pomerančovou kůží“ vám pomůžou umletá kávová zrna. Smíchejte kafe s lněným nebo olivovým olejem. Směs by měla připomínat kašičku, ale nebýt příliš tekutá. Následně si s ní ve sprše intenzivně promasírujte stehna a nechte chvíli působit. Po umytí hned uvidíte, jak je kůže hladší a pevnější.

Další oblíbené produkty, ze kterých si můžete peelingy připravit jsou rozemleté ovesné vločky nebo rýže, sůl, med, citron a oleje. Určitě vyzkoušejte!

Doporučujeme

Články odjinud