10 celebrit, které si vybraly život bez dětí

9. 6. 2014
Vypadá to, že mají všechno, co si jen člověk může přát: úžasnou kariéru, nádherné bydlení, rychlá auta a všechen komfort a luxus, jaký si jen můžete představit. S tučným kontem by jistě nebyl problém uživit ne jedno, ale stovky dětí. Přesto si tyto celebrity vybraly život bez nich. Jaké byly právě jejich důvody?

Portia De Rossi

Portia a její žena, komička Ellen DeGeneres, jsou spolu od roku 2004 a vzaly se v roce 2008 v jejich domě v Beverly Hills. V roce 2013 se Portia v rozhovoru svěřila časopisu Out Magazine, že děti nikdy neplánovaly. "Když ti je 30, tlak okolí je už opravdu velký. Ale sama sebe jsem se zeptala, jestli bych opravdu chtěla mít děti a cítím to tak celou svou duší, tělem i srdcem, nebo jestli by to bylo jen proto, že to tak "má být" a pro okolí jste (pokud děti nemáte) tak trochu "divná". Odpověděly jsme si s Ellen naštěstí úplně stejně. Ani jedna z nás to tak necítí, jsme v našem vztahu opravdu šťastné a nic a nikdo další v něm nechybí. Kromě toho, že se milujeme, jsme také nejlepší kamarádky. Kdo z vás to má?"

Helen Mirren

V osmdesátých letech žila Helen s hercem Liamem Neesonem, ale nakonec si ve svých 52 letech v roce 1997 vzala amerického režiséra Taylora Hackforda. Helen říká, že nikdy necítila mateřské instinkty, ale že o sobě díky tomu v mládí trochu pochybovala. "Nikdy jsem to tak necítila, i když jsem se v jeden čas velmi snažila chtít mít děti a přesvědčit sama sebe o tom, jak by to bylo skvělé. Nikdy se mi to ale nepodařilo. Nikdy v životě mě nezajímalo, jestli mě kvůli tomu okolí soudí, já jsem se svým životem nadmíru spokojená a nic mi ke štěstí nechybí." Helen také přiznala, že i když po vlastních dětech nikdy nezatoužila, děti obecně velice miluje a myslí si, že se od nich mají dospělí v mnoha směrech co učit.

Oprah Winfrey

Známá americká moderátorka Oprah Winfrey žije od roku 1986 s americkým spisovatelem a podnikatelem Stedmanem Grahamem. V listopadu 1992 se snoubenci vzali, ale jak sami říkají, nyní jsou spíše blízkými přáteli a mají víceméně otevřený vztah. Oprah říká, že o dětech nikdy ani nepřemýšleli: "Nikdy jsem na to ani nepomyslela. Kdybych měla vlastní děti, nejspíš by mě opravdu nenáviděly, protože pořád pracuji a svou práci miluji nadevše. Nejspíš by skončily v nějaké noční talk show, kde by se všem zpovídaly, jak mají strašnou matku", směje se Oprah. Místo toho založila akademii "Oprah Leadership Academy for Girls" v jižní Africe a všechny dívky bere jako své dcery. "Mám 152 dcer a příští rok by mělo přibýt dalších 72!" Vedle akademie nechala Oprah postavit malé městečko, kde dívky žijí. Oprah sama plánuje – až přestane pracovat a půjde do penze –, že se přestěhuje do tohoto městečka a bude tam žít. Nyní učí dívky domácím pracím přes satelitní televizní vysílání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kim Catrall

Superhvězda seriálu Sex ve městě měla vždycky pověst holky, která se nikdy neusadí, stejně jako její seriálová postava. "Ptala jsem se sama sebe na to, jestli někdy třeba budu litovat toho, že jsem se rozhodla nemít děti, ale zjistila jsem, že se na rodičovství necítím připravená. Myslím si, že to není sobecké, naopak sobecké mi připadá mít děti jen proto, že to okolí očekává a pak se k nim třeba díky tomu chovat jako špatná matka." Kim byla v letech 1979-2004 třikrát vdaná a od té doby jen randí. "Mám děti ráda, ale jen na chvíli. Nejdříve mi vždycky připadají roztomilé a zábavné, ale hodně rychle mě z nich začne bolet hlava. Díky, nechci!"

Jay Leno

Jay a jeho žena Mavis se vzali v roce 1980 a rozhodli se nikdy nemít děti. V roce 2009 řekla Mavis v rozhovoru pro LA Times toto: "Rozhodla jsem se, že nikdy nechci mít děti už když jsem byla hodně mladá. Vlastně jsem plánovala, že se ani nikdy nevdám!" Pár žije tedy spokojeně i bez dětí, ale jak sami oba říkají, děti opravdu milují a dokonce pro ně společně i napsali knížku nazvanou If Roast Beef Could Fly.

Margaret Cho

Americká komička a známá bisexuálka Margaret otevřeně říká, že děti nejsou nic pro ni. "Když vidím děti, nic necítím. Nemám žádné mateřské instinkty. Nedávno jsme s mým manželem viděli zajímavou reklamu, ve které se říkalo, že můžete adoptovat 50leté lidi, kteří potřebují péči. Raději než děti bych popravdě adoptovala někoho z nich!" Margaret je za Ala Ridenoura vdaná od roku 2003 a jak řekla v rozhovoru pro Bond Magazine, jsou opravdu nudný pár, i když si nejspíš většina lidí myslí opak. "Lidi si myslí, že jsme fakt divná dvojka a proto to u nás doma musí vypadat dost divoce, ale opak je pravdou!"

Ashley Judd

Ashley je známá tím, že se téměř denně zabývá humanitární pomocí, ale mít vlastní děti nikdy nebylo její prioritou. "Nechci přivést děti do tohohle světa, když už teď jsou jich tu milióny, které hladoví až k smrti. Myslím si, že mít děti by bylo sobecké." Její prohlášení vyvolalo vlnu reakcí, mnoho lidí, kteří mají děti ji odsoudilo, další velká část lidí se naopak přidala na její stranu a s tímto názorem souhlasí. Ahley se v roce 1999 zasnoubila se závodníkem Dario Franchittim, v roce 2001 se pak vzali. Po 12ti letém manželství pár oznámil, že se chce rozvést. Ashley je totiž ambasadorkou pro preventivní program proti AIDS "YouthAIDS" a v rámci své práce je většinu roku na cestách na místech jako jsou Kambodža, Keňa a Rwanda...

Kathy Griffin

Komička a herečka Kathy Griffin říká, že nikdy necítila potřebu mít děti. "Chtěla bych dětem dát to, co si zaslouží a to v dnešním světě nedostanou. Pokud dnes například někdo dítě zneužije, jde si za to "sednout" do vězení jen na pár let, to mi připadá opravdu neskutečné. Život mnoha lidí je jen o rodině a jejich dětech, ale já jsem to tak nikdy necítila. Kathy se vdala v roce 2001, aby se pak se svým manželem o pět let později rozvedla a nařkla ho, že jí ukradl 72 000 dolarů. Od té doby randila se spoluzakladatelem společnosti Apple, Stevem Wozniakem a o mnoho let mladším hráčem amerického fotbalu Isaiahem Mustafou.

Cameron Diaz

V rozhovoru pro časopis Parade Magazine řekla herečka Cameron Diaz toto: "Mám neuvěřitelně úžasný život a mám ho jen proto, že nemám děti. Nemyslím si, že když máte děti, je to kompromis. Spíš je kompromis děti nemít, protože to je opak toho, co se od vás jako od ženy očekává." I když Cameron tvrdí, že to byla její volba, bulvár spekuluje o tom, že spíše nikdy nenašla vhodného partnera pro založení rodiny. V letech 1990 - 1994 žila Cameron s producentem Carlosem de la Torrem, později vystřídala jako partnery několik kolegů z branže. Nechyběl Matt Damon, Justin Timberlake, nebo třeba Jared Leto.

George Clooney

A krasavec nakonec! Donedávna velice přelétavý hollywoodský krasavec George Clooney v rozhovorech mnohokrát zdůraznil, že děti nikdy mít nechce a nebude. "Vím, že rodičovství není nic pro mně. Vychovávat dítě je obrovský závazek a když už ho máte, měla by to být vaše priorita číslo jedna. Moje priorita je moje práce a i proto se už nikdy nechci oženit!" V letech 1989 - 1993 žil George Clooney v manželství s herečkou Taliou Balsam a od jejich rozvodu randil s mnoha ženami, které ho vždy uctívaly jako poloboha. Nyní je i navzdory svému prohlášení o svatbě zasnoubený s Amal Alamuddin, známou britskou právničkou, které věnoval prsten s obrovským sedmikarátovým diamantem v ceně 15 milionů korun.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Možná jste nevěděli, že je červen měsícem myslivosti. Příroda se na přelomu jara a léta konečně probouzí. Nepodceňujte sílu vycházející z přírody a inspirujte se. Můžete chodit na…