10 fascinujících věcí, které jste možná nevěděli o Vodnáři. Co je pro ně typické | Foto: iStock

Foto: iStock

10 fascinujících věcí, které jste možná nevěděli o Vodnáři. Co je pro ně typické

Pokud jste se narodili mezi 20. lednem a 18. únorem, patříte ke slunečnému znamení Vodnáře. Lidé narození v tomto vzdušném znamení se nedají přehlédnout. Jsou velmi originální, obvykle jdou proti proudu a často je druzí nechápou. Mají nezávislého a inovativního ducha, mají potenciál stát se vůdcem komunity, ale často potřebují dostatek času na to, aby byli sami. Co dalšího o tomto znamení říkají hvězdy?

Neradi se vážou k jedné skupině přátel

Vodnáři jsou velmi společenští a znají obvykle spoustu různých lidí ze všech různých oblastí života, většinou rádi přeskakují mezi různými bublinami známých, aby získali prostor pro sebevyjádření. Nikdy nechtějí mít pocit, že ztrácejí svou vlastní identitu. Pravděpodobně však mají jen pár vyvolených přátel, kteří je dobře znají.

Jaký je Vodnář podle astroložky Martiny Boháčové? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 10

Nesledují trendy

Pokud všichni sledují nějakou populární televizní show, která právě letí, nebo si na sebe kupují něco, co je zrovna „in“, Vodnářům je to obvykle naprosto fuk, módní trendy totiž vůbec nesledují. Jdou ale ještě dál. Aktivně vystupují proti tomu, co všechny v daný okamžik zajímá, jen aby byli sami sebou. Vodnáři mají sklon mít svůj osobitý styl, který zůstává po všechny sezony stejný.

Pokračování 3 / 10

Jsou nenápadní dříči

Vodnáři vždy pracují na tom, aby byli lepší verzí sebe sama, a dokážou ze sebe vydat to nejlepší k dosažení svých cílů. Vždy také přemýšlejí o budoucnosti a plánují dopředu, co bude dál. Někdy si toho na sebe ale mohou vzít příliš mnoho nebo se mohou trápit pro to, že nedělají všechno dokonale.

Pokračování 4 / 10

Nestydí se za své názory

Vodnáři jsou lidé, kteří nahlas říkají to, co si ostatní jen myslí, ale mají strach to říci. Ani se moc nebojí, že by urazili ostatní svými názory, a mají dokonce rádi situace, v nichž jsou druzí tak trochu v šoku z toho, co jim Vodnáři říkají. Jsou velmi zatvrzelí, pokud jde o jejich názory, a je velmi těžké je změnit, i když se o to budou ostatní pokoušet.

Pokračování 5 / 10

Mají rádi neustálé změny

Když jim začne jejich život připadat příliš rutinní, dostanou chuť udělat velké změny. Vodnáři nevydrží žít ve stejném domě nebo bytě po celý život, natož mít stejnou práci až do smrti. Čas od času potřebují změnit „kulisy“, aby jim život připadal pořád zajímavý. Také rádi neustále rostou a zkoušejí sami sebe tím, že vstupují do neznámých situací.

Pokračování 6 / 10

Mohou být tak trochu samotáři 

Přestože mají hromadu přátel a známých, mají rádi svůj prostor a nemohou být v davu lidí příliš dlouho. Může se zdát, že jsou extrovertní a orientovaní na komunitu, ale zároveň touží být jen sami se sebou. Občas tak dávají přednost komunikaci se všemi jen na dálku. To je pravděpodobně důvod, proč jsou tak zběhlí na sociálních sítích.

Pokračování 7 / 10

Jsou rádi svým vlastním šéfem

Není nic, co by Vodnáře rozčilovalo víc, než když jim lidé říkají, co mají dělat nebo jak mají jednat. Když jim pravidla někoho jiného nedávají smysl, často nevidí důvod je dodržovat. Mnohdy tak raději chtějí práci, kde by mohli pracovat jen sami pro sebe, protože potřebují dostatek svobody a svůj vlastní pracovní rozvrh.

Pokračování 8 / 10

Rádi riskují

Žádný cíl není nikdy příliš vzdálený, aby ho Vodnáři nemohli sledovat. Vždy přicházejí s inovativními nápady, které mohou prozkoumat, a obvykle jsou ochotni vyzkoušet jakýkoli neobvyklý zážitek. Neustále také přemýšlejí o budoucnosti a o tom, co je čeká, a nové plány zkoušejí často dříve, než je udělá někdo jiný.

Pokračování 9 / 10

Obtížně projevují emoce ve vztazích

Vodnáři mohou být kritizováni za to, že ve svých osobních vztazích nejsou dostatečně otevření. To však neznamená, že nejsou emocionální, jen musejí pracovat na tom, aby svoje pocity dokázali přímo vyjádřit. Může se stát, že si v hlavě neustále přehrávají konverzace nebo si vytvářejí příběh o tom, co si asi ten druhý může myslet. Je důležité si uvědomit, že ostatní nemohou číst cizí myšlenky.

Pokračování 10 / 10

Stojí za tím, na čem jim záleží

Dokážou si představit ideální způsob života, takže se dost často zapojují do skupin, které podporují pokrok v nějaké oblasti života. Možná mají konkrétní věc, pro kterou jsou velmi zapálení, a dokážou být v tomto směru velmi hlasití. Cítí se naplnění a spokojení, když dávají lidi dohromady a pomáhají zlepšovat životy ostatních.

Doporučujeme

Články odjinud