10 hvězd, které podstoupily drastickou váhovou proměnu kvůli roli!

23. 12. 2015
Když dostanou herečky a herci, kteří milují svou profesi, neodolatelnou nabídku na skvělou roli, neváhají ani minutu podstoupit vyloženě drastickou fyzickou proměnu. Přibrat 20 kilo? Žádný problém! Zhubnout 20 kilo za pár dní? Samozřejmě! Které filmové stars se tímto způsobem proměnily téměř k nepoznání?

Renée Zellweger: Deník Bridget Jones / Chicago

Renée je příklad herečky, jejíž tělo prošlo během krátkého období opravdu velkým náporem. Poté, co kvůli roli v Deníku Bridget Jones přibrala 14 kilo, musela s váhou rychle dolů, aby mohla hrát naopak extrémně hubenou Roxie v muzikálu Chicago.

Tom Hanks: Philadelphia / Trosečník

Kvůli hlavní roli ve filmu Trosečník zhubnul dvacet pět kilogramů, které po skončení natáčení zase nabral zpět. O necelých 12 kilogramů zhubnul i kvůli roli HIV pozitivního homosexuála ve filmu Philadelphia - roli, která mu získala jednu z jeho oscarových sošek.

Matthew McConaughey: Klub poslední naděje

Herec Matthew McConaughey si ve filmu Klub poslední naděje zahrál elektrikáře Rona Woodroofa, který se v roce 1985 od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Protože hraje umírajícího pacienta, musel vypadat věrohodně a proto Matthew pro roli v tomto dramatu zhubl více než třináct kilo. "Můj jídelníček měl pod 1 600 kalorií denně. V podstatě jsem každý den měl jen ryby, spoustu zeleniny a pil jsem moje milované víno", prozradil.

50 Cent: Nezvratná diagnóza

Rapper 50 cent shodil 25 kg za devět týdnů kvůli roli fotbalového hráče, který se dozví, že má rakovinu. Konzumoval jen tekutou stravu a nápoje a denně minimálně tři hodiny cvičil! 50 Cent vypadal po této dietě při 70 kilogramech vážně děsivě, což režisér náležitě ocenil.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Charlize Theron: Zrůda

Před natáčením dramatu Zrůda přibrala Charlize celých patnáct kilogramů, aby se co nejvíc přiblížila vzhledu hlavní postavy - lesbické prostitutky a vražedkyně. „Žila jako bezdomovec. A když spíte pod mostem, nechodíte do posilovny, takže její postava podle toho taky musela vypadat. Otěhotněla už ve třinácti a neměla ráda své tělo,“ vysvětluje Charlize, proč musela kvůli tomuto filmu tak radikálně změnit svůj vzhled a přibrat. Svou proměnu si užívala, protože miluje dobré jídlo. Ale ani radikální změna váhy nestačila. Kromě toho musela svou krásu potlačit tmavými kontaktními čočkami, umělými zuby a latexovými vycpávkami. Pleť si nechala uměle zhrubnout a na vlasy používala přípravky s mastným efektem. Mravenčí úsilí maskérek i brilantní herecký výkon Charlize byly odměněny Oscarem.

Natalie Portman: Černá labuť

Už tak štíhlá Natalie Portman musela kvůli roli ve filmu Černá labuť, kde hrála baletku Ninu, zhubnout přes devět kilo. Denní přísun kalorií omezila na maximálně 900. Spoustu času trávila také nacvičováním choreografií a tancem - cca 5-6 hodin týdně.

Jared Leto: Zavraždění Johna Lennona

Kvůli filmu Chapter 27 přibral Jared leto celých 28 kilo. Jelikož je vegetariánem, tak si prý ohříval v mikrovlnce čokoládovou zmrzlinu a ředil ji se sójovou omáčkou a olivovým olejem. Brrr!

Anne Hathaway: Bídníci

Anne kvůli roli lehké děvy Fatine ve snímku Bídníci zhubla sedm kilo. Přiznala, že nejedla nic jiného, než saláty. Byla tak vyčerpaná, že jednoho dne spadla na chodník a jen tímto lehkým pádem si okamžitě zlomila ruku. Kila shazovala i před natáčením snímků Ďábel nosí Pradu nebo Temný rytíř povstal.

Adrien Brody: Pianista

Dvě vařená vejce se zeleným čajem k snídani, troška kuřete na oběd a dušená zelenina s kouskem ryby, takový je hubnoucí recept Adriena Brodyho. Tohle skromné menu si dopřával den co den před natáčením oscarového snímku Romana Polanskiho Pianista. Zhubl 14 kilogramů a podpořil tak autenticitu svého hereckého výkonu.

Christian Bale: Mechanik

Christian Bale je jedním z herců, kteří nemají problém kvůli roli zhubnout tak, že jim chrastí kosti. Poprvé to bylo kvůli roli ve filmu Mechanik, temném španělském schizofrenním thrilleru. Několik týdnů jedl denně jen jedno jablko a konzervu tuňáka ve vlastní šťávě a pil kávu. Při své výšce zhruba 180 cm kvůli roli vážil ve výsledku pouhých 56 kilogramů. Zhubl 28 a půl kilo a výsledkem byla opravdu děsivá podívaná!

Zdroj: Profimedia.cz a archiv filmových společností

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Říká se, že pokud je na sv. Jakuba sluníčko, tak bude v zimě sněžit. Od rána sledujete oblohu a doufáte, že je před vámi krásný den. Mohli byste vyrazit na výlet za poznáním. Vydejte se na…