10 inspirativních poznatků těch, kteří zvítězili v boji s rakovinou!

8. 8. 2014
Deset lidí, kteří si prošli těžkým bojem se zákeřnou rakovinou a přežili. Deset nelehkých osudů. Chtějí své rodiny i přátele každý den inspirovat a motivovat, aby měli i oni potřebnou sílu bojovat. Přečtěte si, jak vidí svůj život několik měsíců, či let potom, co prožili nejhorší chvíle svého bytí...

1. Erin Bodechon, 2 roky poté

"Díky tomu, že jsem přežila, jsem se stala mnohem pozitivněji smýšlejícím člověkem. Každý den, když se probudím, jsem opravdu šťastná za to, že jsem naživu. Poté, co si projdete bojem s rakovinou, berete každý den navíc, kdy tu můžete být, jako velký dar. Nechci už marnit čas zbytečnostmi a negativními myšlenkami a užívám si naplno každičký moment života, když už jsem dostala tu šanci se "podruhé narodit"."

2. Katrina Kieltyka, 3 roky poté

"Před pár dny jsem slyšela nějakou ženu říkat něco jako "čím delší vlasy, tím víc zábavy"! I když mám teď tři roky "poté" opět narostlé dlouhé vlasy, často myslím na ten pocit, jaké to bylo osvobozující, být na slunci v létě s holou hlavou, jak jsem si naplno užívala každý den s tím, že ten následující může být poslední... I když to byly nejhorší dny mého života, zároveň byly v něčem i těmi nejlepšími a nejvíce naplno prožitými. Rakovina mě změnila v lepšího, otevřenějšího a upřímnějšího člověka."

3. Connor Moltzan, 4 roky poté

"Říkáte si, že vám se to stát určitě nemůže a pak prásk... a je to tady! Jako rána z čistého nebe. Díky rakovině žiju teď každý den na 100%, myslím pozitivně, užívám si každý okamžik a jen tak něco mě už nerozhodí! Život je zázrak!"

4. Elizabeth Engle, 8 let poté

"Každý den beru jako velký dar. Neřeším žádné zbytečnosti a jsem šťastná i za to, že si musím už zase pravidelně holit nohy!"

5. Joanne Chack, 4 roky poté

"Zjistila jsem se, že víra, rodina a přátelé - přesně v tomhle pořadí - jsou to, co mě udržuje naživu a šťastnou. Snažím se být pozitivní a věnovat se co nejvíce nejen sobě, ale i svým dětem, vnoučatům, manželovi a přátelům, kteří mě podrželi v nejhorších chvílích a byli tu pro mne, když jsem už skoro přestala doufat. Jsem šťastná, že jsem naživu, můžu na tomhle světě ještě pár let být a hlavně už nic neberu jako samozřejmost."

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

6. Kathleen Emmets, 7 měsíců poté

"Rakovina mě naučila udělat si život takový, o který stojí za to bojovat!"

7. Guy Gondron, 3 roky poté

"Život "po rakovině" je divný. Pořád jsou tu chvíle, kdy je těžké vydržet a zvládnout všechny nástrahy života, ale pravda je, že oproti dřívějšku řeším už tak maximálně desetinu věcí - ty, které jsou opravdu zásadní. Lidé se často zbytečně trápí něčím, co nemají možnost změnit. Odnesl jsem si z boje s rakovinou zvláštní, ne moc příjemný pocit, že si lidé bohužel stále myslí, že rakovina je něco, co od vás můžou chytit, něco nakažlivého. Ztratil jsem dokonce díky své nemoci několik blízkých lidí, u kterých jsem doufal a věřil, že tu pro mně budou, kdyby se mi něco stalo. Ale opak byl pravdou. Přestali se se mnou ze dne na den stýkat. Překvapilo mě to a zaskočilo nepřipraveného..."

8. Linda Mei, 12 let poté

"Růžová, která je už dvacet let symbolem boje proti rakovině prsu, se stala mou nejoblíbenější barvou! Nosím ji teď skoro každý den!"

9. Lindsay Goldstein, 1,5 roku poté

"Po boji s rakovinou se nově zaměřuji jen na to pozitivní a dobré v mém životě. Užívám si svou druhou šanci, kterou jsem dostala naplno a jsem za ni maximálně šťastná!"

10. Erin Chack, 5 let poté

"Jsem teď vděčná i za dny, kdy se ráno probudím a moje vlasy jsou zacuchané a mám pocit, že s nimi nejde nic udělat! Jsou to přece jen mé vlasy! Když jsem o ně přišla, tolik mi chyběly! Připadala jsem si bez nich jako nahá! Važte si toho, co máte! Dokud o to nepřijdete, je těžké si uvědomit, jak jste perfektní a dokonalí! Milujte své tělo."

Zdroj: buzzfeed.com, foto: sociální sítě Instagram, Facebook, Twitter

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Občas si říkáte, že je všechno jednotvárné. Tak to zkuste změnit. Sice nemáte energie na rozdávání, ale to je další důvod k tomu, abyste pro sebe něco udělali. Nevymlouvejte se na únavu.…

Nejčtenější články

Doporučujeme