10 mýtů o menopauze, kterým byste už konečně měla přestat věřit

5. 10. 2021
Téma menopauzy bylo dlouhou dobu tabu, takže není divu, že se kolem něj vytvořila spoustu mýtů, které přetrvaly i do moderní doby plné informací. Víte třeba, že není nutné po menopauze přibrat na váze nebo že můžete během ní otěhotnět?

Menopauza byla tabu

Menopauza nebyla dlouhou dobu předmětem vědeckých výzkumů, což se naštěstí mění a vědci získávají přesnější představu, co se s ženským tělem během tohoto náročného období děje. Během „období temna“ ale ženy neměly žádné odborné informace, které by jim pomohly se s vedlejšími účinky hormonálních změn vypořádat. Není tedy divu, že rozhovory o menopauze začaly být plné mýtů, které se předávaly z jedné generace žen na druhou. Ženy, které uvěří mýtům, pak mohou mít pocit, že je s nimi něco špatně, když jejich menopauza probíhá jinak. Kvůli dřívějšímu nedostatku komplexních studií a výzkumu menopauzy se některé mýty natolik rozšířily, že jim věří i někteří zdravotníci. Takže co je a co není pravda?

Jak prožívala menopauzu Dagmar Pecková? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Příchod nového týdne byste měly přivítat s úsměvem na tváři, protože vás čekají úspěšné chvíle i pikantní okamžiky. Po ne příliš povedeném lednu si to skutečně zasloužíte. Využijte na svou…