10 mýtů o menopauze, kterým byste už konečně měla přestat věřit

5. 10. 2021
Foto: Istock
10 mýtů o menopauze, kterým byste už konečně měla přestat věřit | Foto: Istock
Téma menopauzy bylo dlouhou dobu tabu, takže není divu, že se kolem něj vytvořila spoustu mýtů, které přetrvaly i do moderní doby plné informací. Víte třeba, že není nutné po menopauze přibrat na váze nebo že můžete během ní otěhotnět?

Menopauza byla tabu

Menopauza nebyla dlouhou dobu předmětem vědeckých výzkumů, což se naštěstí mění a vědci získávají přesnější představu, co se s ženským tělem během tohoto náročného období děje. Během „období temna“ ale ženy neměly žádné odborné informace, které by jim pomohly se s vedlejšími účinky hormonálních změn vypořádat. Není tedy divu, že rozhovory o menopauze začaly být plné mýtů, které se předávaly z jedné generace žen na druhou. Ženy, které uvěří mýtům, pak mohou mít pocit, že je s nimi něco špatně, když jejich menopauza probíhá jinak. Kvůli dřívějšímu nedostatku komplexních studií a výzkumu menopauzy se některé mýty natolik rozšířily, že jim věří i někteří zdravotníci. Takže co je a co není pravda?

Jak prožívala menopauzu Dagmar Pecková? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, prožíváte jedno z nejkrásnějších období roku. Profesně záříte jako hvězdy na nebi a po konfliktech s kolegy ani památky. Sice nepovýšíte ani si finančně nepomůžete, ale na…

Nejčtenější články

Doporučujeme