10 nejchytřejších celebrit Hollywoodu! V čem se vymykají?

28. 12. 2015
Zatímco stránky bulváru plní bezejmenné hvězdičky, tady máme co do činění s opravdovými inteligenty! Někteří z nich jsou i členy Mensy. Nejinteligentnější z ptáků jsou prý vrány a sojky. A jak je to s hollywoodskými stars? Které z nich mají nejvyšší IQ?

Matt Damon

Na prestižním Harvardu kdysi vystudoval angličtinu a v Hollywoodu mezi hereckými kolegy platí díky neuvěřitelnému všeobecnému rozhledu ve všech oborech, na jaké si vzpomenete, za opravdu těžkého intelektuála.

Lisa Kudrow

Známá herečka a představitelka ztřeštěné Pheobe z oblíbeného seriálu Přátelé se nezdá, ale ve svém životě provedla dokonce i klinický výzkum bolestí hlavy! Promovala na Vassar College s diplomem z biologie. Po promoci začala pracovat se svým otcem (proslulým specialistou na tyto bolesti) a spolu zkoumali např. typy různých bolestí hlavy. Šest měsíců po promoci se Lisa ale vykašlala na otcovo vzdělávání a začala se věnovat svému vysněnému hraní. Díky postavě Pheobe se pak stala oblíbenou a uznávanou herečkou.

Steve Martin

Komediální herec má nejen skvělý smysl pro humor, ale i něco v hlavě. A to se cení! Steve Martin se svým IQ 142 napsal v roce 1997 do novin The New Yorker článek o své velké snaze, dostat se mezi členy MENSA, která trvala skoro rok! Tento slavný herec promoval na California State University z filozofie a málem se na ní stal i profesorem. Kromě své hvězdné herecké kariéry napsal také celou řadu scénářů, románů a knih pro děti.

Natalie Portman

Její články byly několikrát publikovány ve vědeckých časopisech. Má bakalářský titul z Harvardu a navštěvovala také postgraduální kurzy na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Na Harvardu byla kvůli anonymitě zapsána jako Natalie Herschlag, což je její rodné příjmení. Profesoři ji shledali jako výjimečnou studentku. Mluví plynule hebrejsky, francouzsky a japonsky.

Jodie Foster

I jedna z nejslavnějších lesbiček světa je chytrá hlava! Alespoň to tvrdí její IQ testy. Jako mladá francouzská studentka navštěvovala Yale v USA a zažívala krušné chvíle na Lycée Français de Los Angeles. Později šla na Yale studovat vyšší level francouzštiny a po promoci se vrátila ke hraní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Teri Hatcher

U jedné ze Zoufalých manželek je záhadou, jak se vlastně dostala do televize! Vystudovanou má totiž matematiku, fyziku a strojařství. Kdo by to do ní řekl!

Quentin Tarantino

Geniální režisér má sice jen základní vzdělání, ale to ho s IQ 160 a dlouholetým členstvím v Mense nijak netrápí. Jeho filmy jsou světově uznávanými snímky.

Shakira

Kdo by to byl do blonďaté Kolumbijky řekl, že jí to tak pálí! Na mozek a IQ 140 ale asi fotbalistu, s nímž má syna, nesbalila!

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher byl přijat na MIT (Massachusetts Institute of Technology) i na technickou univerzitu Purdue. Ovšem ztratil své stipendium při nešťastném fórku, kdy se pokusil do své vysoké školy vloupat. Nakonec skončil na univerzitě v Iowě, odkud v 19 letech přešel k modelingové kariéře a následně pak k herectví.

Sharon Stone

Blonďatá herečka kdysi všechny opravdu překvapila, když prohlásila, jak moc je inteligentní. Testy nicméně potvrdily IQ 154, takže nelze než závidět. Je krásná a navíc chytrá! A má základní instinkt... Už ve svých 15 letech začala studovat na Edinboro University of Pennsylvania tvůrčí psaní a výtvarné umění.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud si vyjdete s jedním členem rodiny na nákupy, podaří se vybrat novou dekoraci do bytu. Oba dva se na designovém kousku shodnete a obejdete se tak bez zbytečných rozepří. Nyní máte moc…