10 nejchytřejších celebrit Hollywoodu! V čem se vymykají?

28. 12. 2015
Zatímco stránky bulváru plní bezejmenné hvězdičky, tady máme co do činění s opravdovými inteligenty! Někteří z nich jsou i členy Mensy. Nejinteligentnější z ptáků jsou prý vrány a sojky. A jak je to s hollywoodskými stars? Které z nich mají nejvyšší IQ?

Matt Damon

Na prestižním Harvardu kdysi vystudoval angličtinu a v Hollywoodu mezi hereckými kolegy platí díky neuvěřitelnému všeobecnému rozhledu ve všech oborech, na jaké si vzpomenete, za opravdu těžkého intelektuála.

Lisa Kudrow

Známá herečka a představitelka ztřeštěné Pheobe z oblíbeného seriálu Přátelé se nezdá, ale ve svém životě provedla dokonce i klinický výzkum bolestí hlavy! Promovala na Vassar College s diplomem z biologie. Po promoci začala pracovat se svým otcem (proslulým specialistou na tyto bolesti) a spolu zkoumali např. typy různých bolestí hlavy. Šest měsíců po promoci se Lisa ale vykašlala na otcovo vzdělávání a začala se věnovat svému vysněnému hraní. Díky postavě Pheobe se pak stala oblíbenou a uznávanou herečkou.

Steve Martin

Komediální herec má nejen skvělý smysl pro humor, ale i něco v hlavě. A to se cení! Steve Martin se svým IQ 142 napsal v roce 1997 do novin The New Yorker článek o své velké snaze, dostat se mezi členy MENSA, která trvala skoro rok! Tento slavný herec promoval na California State University z filozofie a málem se na ní stal i profesorem. Kromě své hvězdné herecké kariéry napsal také celou řadu scénářů, románů a knih pro děti.

Natalie Portman

Její články byly několikrát publikovány ve vědeckých časopisech. Má bakalářský titul z Harvardu a navštěvovala také postgraduální kurzy na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Na Harvardu byla kvůli anonymitě zapsána jako Natalie Herschlag, což je její rodné příjmení. Profesoři ji shledali jako výjimečnou studentku. Mluví plynule hebrejsky, francouzsky a japonsky.

Jodie Foster

I jedna z nejslavnějších lesbiček světa je chytrá hlava! Alespoň to tvrdí její IQ testy. Jako mladá francouzská studentka navštěvovala Yale v USA a zažívala krušné chvíle na Lycée Français de Los Angeles. Později šla na Yale studovat vyšší level francouzštiny a po promoci se vrátila ke hraní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Teri Hatcher

U jedné ze Zoufalých manželek je záhadou, jak se vlastně dostala do televize! Vystudovanou má totiž matematiku, fyziku a strojařství. Kdo by to do ní řekl!

Quentin Tarantino

Geniální režisér má sice jen základní vzdělání, ale to ho s IQ 160 a dlouholetým členstvím v Mense nijak netrápí. Jeho filmy jsou světově uznávanými snímky.

Shakira

Kdo by to byl do blonďaté Kolumbijky řekl, že jí to tak pálí! Na mozek a IQ 140 ale asi fotbalistu, s nímž má syna, nesbalila!

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher byl přijat na MIT (Massachusetts Institute of Technology) i na technickou univerzitu Purdue. Ovšem ztratil své stipendium při nešťastném fórku, kdy se pokusil do své vysoké školy vloupat. Nakonec skončil na univerzitě v Iowě, odkud v 19 letech přešel k modelingové kariéře a následně pak k herectví.

Sharon Stone

Blonďatá herečka kdysi všechny opravdu překvapila, když prohlásila, jak moc je inteligentní. Testy nicméně potvrdily IQ 154, takže nelze než závidět. Je krásná a navíc chytrá! A má základní instinkt... Už ve svých 15 letech začala studovat na Edinboro University of Pennsylvania tvůrčí psaní a výtvarné umění.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste zosobněním příjemného člověka, který je navíc profesionál. Nadřízený je stále ve střehu, ale nemůže na vás najít jedinou chybičku. Na sto procent budete profitovat. Zase válíte a je…

Nejčtenější články

Doporučujeme