10 potravin, které podporují mozek. S nimi budou děti u přijímaček excelovat!

11. 3. 2019
Některé potraviny mozku ani trochu neprospívají, a když jich konzumujeme hodně, jsme pak unavení, nesoustředíme se a nemyslí nám to. Zvláště děti potřebují pro správné fungování tohoto orgánu konzumovat správné druhy potravin. Sušenky, koláčky, hamburgery ani sladké nápoje to nejsou rozhodně. Které byste měli dětem nabízet každý den?

Mozek a výživa

Víte, že aby mozek správně fungoval, potřebuje pestrou výživu s dostatkem komplexních sacharidů, esenciálních mastných kyselin, vitaminů, minerálů, aminokyselin a taky vody. To, co jíte, má přímý dopad na krev a hladinu kyslíku v lidském těle, tedy i v mozku, a stejně i na hladinu energie. Pokud nejíte vhodné potraviny, nejste schopni se dlouho soustředit a výkonnost klesá. Pokud následující potraviny zařadíte do jídelníčku svého i svých dětí, bude vám to lépe myslet a mozek bude v lepší kondici. A zvláště za měsíc, kdy budou žáci devátých tříd dělat přijímací zkoušky na střední školy, se jim vhodná strava bude hodit. Které potraviny byste měli doma mít?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina týdne je báječná, a to zejména na pracovním poli. V žádném případě to není bitevní pláň, ale úžasné místo pro zdokonalování se. Prahnete-li po sebevzdělání, klidně navštivte…

Nejčtenější články

Doporučujeme