10 příčin bolesti hlavy, za které si může člověk sám

20. 5. 2019
10 příčin bolesti hlavy, za které si může člověk sám
Každou z nás dokáže bolest hlavy pěkně potrápit. Zvlášť, když se opakuje často. Mnohdy si za ni ovšem můžeme samy. Jak jí předcházet?

Druhy bolesti hlavy

Existuje několik typů bolesti hlavy. Silná, tupá a často se vracející, která se nazývá tenzní – ta je nejběžnější. Asi nejvíc nás trápí migréna, která je doprovázena nevolnostmi. A pak je tu ještě jeden typ bolesti hlavy – klastrová, která přichází náhle a je velmi intenzivní. Jedná se o nejméně obvyklou bolest hlavy, která postihuje především muže. Většinou bolí jen jedna půlka hlavy kolem oka, respektive za okem. Této bolesti hlavy se v článku věnovat nebudeme.

Co tedy dělat, aby nás hlava nebolela, nebo spíš, aby nás bolet vůbec nezačala? Pokud chceme být opravdu důsledné, je ideální si dělat poznámky, kdy a kde nás začala bolet. Pak se dají vypozorovat příčiny, na něž se můžeme připravit, a bolestem hlavy je do značné míry možné předejít. Třeba zjistíte, že za mnohou bolest hlavy si vlastně můžete sama. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Leden se blíží ke svému konci, ale vy si držíte pocit, že právě začínáte. Ať už se pustíte do čehokoliv, podaří se vám to. Neváhejte si koupit los pro štěstí anebo se zúčastnit soutěže.…

Nejčtenější články

Doporučujeme