10 příčin bolesti hlavy, za které si může člověk sám

20. 5. 2019
Každou z nás dokáže bolest hlavy pěkně potrápit. Zvlášť, když se opakuje často. Mnohdy si za ni ovšem můžeme samy. Jak jí předcházet?

Druhy bolesti hlavy

Existuje několik typů bolesti hlavy. Silná, tupá a často se vracející, která se nazývá tenzní – ta je nejběžnější. Asi nejvíc nás trápí migréna, která je doprovázena nevolnostmi. A pak je tu ještě jeden typ bolesti hlavy – klastrová, která přichází náhle a je velmi intenzivní. Jedná se o nejméně obvyklou bolest hlavy, která postihuje především muže. Většinou bolí jen jedna půlka hlavy kolem oka, respektive za okem. Této bolesti hlavy se v článku věnovat nebudeme.

Co tedy dělat, aby nás hlava nebolela, nebo spíš, aby nás bolet vůbec nezačala? Pokud chceme být opravdu důsledné, je ideální si dělat poznámky, kdy a kde nás začala bolet. Pak se dají vypozorovat příčiny, na něž se můžeme připravit, a bolestem hlavy je do značné míry možné předejít. Třeba zjistíte, že za mnohou bolest hlavy si vlastně můžete sama. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mars je v kvadratuře s vaším znamením, proto si dávejte pozor při komunikaci s blízkými. Na cizí osůbky si nedovolíte, ale doma nebo v práci budete předpojaté. Je možné, že vám nějaký…

Nejčtenější články

Doporučujeme