10 rad odborníka Veet pro dokonalou depilaci

14. 8. 2000
Výborné rady, pro dokonalou depilaci.

10 rad odborníka Veet pro dokonalou depilaci

 1. Před použitím nového depilačního prostředku nebo před depilací nového místa na těle, otestujte oblast, kterou chcete depilovat, malou dávkou prostředku. Pokud se do 24 hodin nedostaví alergická reakce, můžete podstoupit úplnou depilaci.
 2. Používáte-li depilační prostředek na tvář, chraňte rty krémem nebo vazelínou. Nedojde tak k jejich poškození a udrží si svou vlhkost.
 3. Na čerstvě depilovanou oblast nikdy nepoužívejte deodorant s obsahem alkoholu. Zvláště pokožka v podpaží je velmi citlivá a mohlo by dojít k poranění a skvrnám. Místo deodorantu použijte pudr.
 4. Chcete-li odstranit vosk, nikdy nepoužívejte vodu nebo alkohol, protože se vosk přilepí k pokožce ještě pevněji. Použijte raději tělový olej. Ideální jsou speciální podepilační ubrousky Veet.
 5. Nikdy nepoužívejte příliš horký vosk, protože rozšiřuje cévy, zvyšuje riziko křečových žil a povoluje kožní tkáň.
 6. Pamatujte si, že vosk byste měly roztírat vždy ve směru růstu chloupků a voskové proužky odstraňovat opačným směrem proti směru růstu chloupků.
 7. Při sprchování masírujte nohy žíněnou rukavicí. Pomáhá to odstranit odumřelé kožní buňky a postavit malé chloupky pod nimi.
 8. Před použitím horkého vosku vydezinfikujte depilované místo alkoholem. Kůže by měla být čistá, bez krémů nebo oleje, aby na ní vosk lépe držel. V případě potřeby můžete k přípravě pokožky použít pudr. Zůstanou-li i po použití horkého vosku na pokožce chloupky, lze je odstranit pinzetou. Protože jsou póry rozšířené, je odstranění chloupků snazší.
 9. Pro každé místo na těle lze použít různý depilační prostředek - vyberte si ten, který vám na daném místě nejvíc vyhovuje:
 • Nohy. Protože jde o větší oblast, použijte vosk (horký či studený), krém nebo pěnu.
 • Ruce. Chloupků by nemělo být hodně, prospívá koupel. K depilaci použijte stejně jako u nohou vosk, krém, mýdlo nebo pěnu.
 • Tvář. Dáváte-li přednost krému, radíme vám použít speciální krém pro citlivou pokožku.
 • Podpaží. Nejvhodnější jsou krém a pěna. Je-li vaše pokožka náchylná k poškození, použijte speciální krém pro citlivá místa a pokožku.
 • Třísla. Nechcete-li použít na tuto oblast vosk, je krém nejvhodnější alternativou. Stejně jako v případě podpaží použijte speciální krém, pokud máte citlivou pokožku.
 1. Depilaci byste neměly provádět krátce poté, co byla pokožka vystavena slunečnímu záření, protože je citlivější a póry otevřenější. Rovněž není vhodné opalovat se krátce po depilaci.
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pro někoho z rodiny může být váš momentální životní styl nevyhovující, ale vykašlete se na něj. Hlavní je, že dělá dobře vám. Novou energii získáte při radovánkách s dětmi. Měli byste se…

Nejčtenější články

Doporučujeme