10 slavných hvězd, které trpí chronickou nemocí. A dokázaly se k ní přiznat

12. 6. 2022
Celebrity jsou také jen lidé, a přestože si díky své slávě a penězům dokážou zajistit lepší život, zdraví si koupit nemohou. Své slavné jméno ale mohou využít k tomu, aby povědomí o nemoci rozšířili mezi lidi a ostatním tak usnadnili život s chronickým onemocněním.

Coming out

Diagnóza chronického onemocnění s sebou přináší nejen rozsáhlou léčbu, ale v mnoha případech i stigmatizaci pacienta. Podle vědců má přitom šest z deseti dospělých Američanů alespoň jedno chronické onemocnění a čtyři z deseti dospělých dokonce dvě. I když je česká populace zdravější než ta americká, nezdravým životním stylem se rozdíly pomalu stírají. A slavní nejsou výjimkou. Jsou celebrity, které svůj zdravotní stav skrývají a na které to pak náhodou praskne. A pak jsou takové, které se ke své nemoci přihlásí a sdílí svůj příběh a svou léčbu. Dělají to proto, aby podpořily lidi, kteří trpí stejným onemocnění, a ukázaly, že i s chronickým onemocněním se dá plnohodnotně žít. Takoví slavní jsou v Americe i v Česku.

Světové celebrity, které přiznaly, že jsou HIV pozitivní. Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Za celý týden jste unavení, naštvaní a nespokojení. Nevlídná konstelace hvězd vám nehraje do noty, k tomu se nedokážete na nic soustředit. Nenechte se od práce vyrušovat, avšak na…