10 věcí, které by neměly chybět v přebalovací tašce

2. 4. 2018 Reklama
10 věcí, které by neměly chybět v přebalovací tašce
Určitě to znáte. Vyrážíte s miminkem ven a s sebou potřebujete vzít spoustu věcí. Možná přemýšlíte, kam je všechny dát? Přebalovací taška se Vám zdá malá. Potřebujete s sebou tolik věcí. Nebo naopak – vyrážíte ven poprvé a bojíte se, zda s sebou budete mít vše potřebné. Pojďme se tedy podívat na 10 věcí, které by v přebalovací tašce opravdu nemělo chybět.

Jak vybrat, co do tašky dát?

Každý to máme trochu jinak. Každý považujeme za to nejdůležitější něco jiného. Obsah tašky se ale bude lišit dle cíle naší výpravy. Rozdíl také může být v tom, zda je miminko kojené nebo pije kojenecké mléko. Trpí dítě třeba refluxem? Jak často děti svačí?

Obsah tašky také budete obměňovat dle zkušeností. Na tom nejzákladnějším se ale asi všichni shodneme.

Kterých 10 věcí by tedy v přebalovací tašce nemělo chybět?

1. Dostatečné množství náhradních plenek

Je úplně jedno, zda používáte jednorázové plenky, nebo látkové. Vždy je potřeba mít jich dostatek a neustále počet v tašce hlídat. Někdy třeba budete potřebovat jen jednu, jindy ale zase třeba 5. Nedá se to dopředu odhadnout.

2. Vlhčené ubrousky

Skvělý pomocník nejen na dětský zadeček, ale i ručičky apod. Můžete si do tašky přibalit třeba i kapesníčky. Využijete je nejen na dětský nosánek.

3. Přebalovací podložka

Někdy bývá součástí přebalovací tašky. Bývá ale často menších rozměrů, proto je fajn přibalit s sebou také jednorázovou přebalovací podložku. Nebudete tak mít problém děťátko přebalit třeba venku na trávě (v létě). A i když je jednorázová, tak pokud nedojde „k nehodě“, můžete ji použít i opakovaně.

4. Igelitové sáčky

Ty využijete hned několikrát. Ne vždy je po ruce odpadkový koš, abyste použitou plenku vyhodili. Takto ji jednoduše zabalíte do sáčku a nemusíte se bát, že vám třeba proteče do kabelky, nebo že vám bude taška nepěkně vonět. A další využití? Třeba na poblinkané nebo jinak ušpiněné oblečení.

5. Náhradní oblečení

Vyplatí se mít s sebou alespoň jedno kompletní převlečení. Časem zjistíte, že od některých kousků je výhodné mít s sebou třeba 2 ks. Třeba když proteče plenka, dítě často blinká apod.

6. Dětská kosmetika

Do přebalovací tašky určitě patří krém proti opruzeninám. Podle počasí bychom ale po ruce měli mít opalovací krém (v létě), nebo krém proti větru a chladu (v zimě).

7. Bryndáček či látková plenka

Někdo si vystačí jen s plenkou, kterou lze využít pro odříhnutí po krmení a u starších dětí i jako bryndáček. Pokud mezi ně nepatříte, přibalte i bryndáček.

8. Náhradní dudlík

I na cestách děti chtějí mít svůj dudlík pořád u sebe. Stane se ale, že jej vyhodí z kočárku, upadne na zem,… Abyste se vyhnuli neutišitelnému pláči, druhý dudlík vás zachrání.

9. Oblíbená hračka

Když je potřeba dítě zabavit, když se plánovaný výlet o něco protáhne, když ho už výlet nebaví,… V těchto situacích hračku určitě oceníte.

10. Svačinka

Pokud dítě kojíte, přibalte pro sebe třeba náhradní vložky do podprsenky. Je-li dítě na umělé výživě, přibalte si termosku s vodou a dávkovač s mlékem s sebou. Lahvička s čajem je také potřeba. A když už je dítě větší, vezměte s sebou lžičku a příkrm. Co si budeme povídat, hladové dítě dokáže být opravdu nepříjemné.

Další věci už jsou na každém z nás. Možná si do tašky budete chtít přidat náhradní deku, desinfekci na ruce, u větších dětí se vyplatí třeba i náplast a desinfekce. Pro sebe si přibalte pomádu na rty, klíče, peněženku, telefon a doklady.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám přejí skvělou náladu a hodně energie. Jen si dávejte pozor na svou činorodost a vynalézavost, některé členy rodiny může zaskočit. Ne všichni mají tolik vitality a chtějí s vámi…