10 zajímavostí o Blížencích, které vás překvapí. Co je pro ně typické?

10 zajímavostí o Blížencích, které vás překvapí. Co je pro ně typické?

Pokud jste se narodili mezi 22. květnem a 21. červnem, jste Blíženci. Vládne vám planeta Merkur, což je planeta komunikace. Není divu, že rádi o věcech mluvíte a vaše myšlenky i názory silně utvářejí to, kým opravdu jste. Zajímá vás svět kolem vás a životem běžíte rychle, protože se snažíte vstřebat co nejvíc. Někdy však máte pověst „dvou tváří“, kdy ve skutečnosti nikdo neví, co všechno se vám vlastně honí hlavou.

Neumíte se soustředit jen na jednu věc

Může se zdát, že vaše mysl běží rychlostí miliony kilometrů za minutu. Poslouchat dlouhý podcast nebo sledovat tříhodinový film je pro vás pravděpodobně obtížné, protože se vám v hlavě pořád objevují spousty dalších myšlenek. Často přemýšlíte o úkolu, který jste zapomněli vyřídit, nebo si vzpomenete na něco veselého, co potřebujete okamžitě napsat kamarádce.

Co hvězdy předpovídají pro celý rok 2022? Podívejte se ve videu na předpověď astroložky Martiny Boháčové:

Pokračování 2 / 10

Kniha je váš nejlepší doplněk

Blíženci nepotřebují šperky, jejich nejlepším módním doplňkem je kniha. Kdykoli nastane nějaká pauza, máte rádi po ruce nějakou knihu nebo máte v kabelce čtečku s desítkou knih, které jste ještě nečetli. Volné chvíle trávíte nejraději prohlížením místního knihkupectví, čtením časopisů u kávy nebo neustálým projížděním Twitteru. Neexistuje pro vás žádný limit pro množství znalostí, které jste schopni absorbovat.

Pokračování 3 / 10

Sociální kalendáře nemáte nikdy prázdné

Rádi si vyměňujete nápady a názory se svými přáteli a chcete pořád vědět, co dělají a jak se mají. Jste taková sociální houba, která potřebuje nasávat životy svých blízkých. Pravděpodobně se však nikdy nepřipoutáte k jedné konkrétní skupině a jste rádi, když můžete vytvářet nová spojení. Když to jde, málokdy jste sami.

Pokračování 4 / 10

Potřebujete komunikovat

Pokud jde o randění, nejvíc ze všeho nesnášíte někoho, komu trvá hodiny, než vám odpoví na SMS zprávu. A pokud neodpoví vůbec, tak to je pro vás konečná. Je pro vás důležité s partnerem neustále komunikovat a vést ideálně vtipnou konverzaci. Neradi mlčíte a potřebujete svoje pocity ventilovat. Dokážete snadno o všem mluvit a analyzovat své problémy, takže se rádi obklopujete lidmi, kteří jsou stejně otevření a sdílní.

Pokračování 5 / 10

Musíte být v pohybu

Máte v sobě spoustu energie, která ve vás ale často vyvolává neklid. Pravděpodobně pracujete na několika úkolech najednou, abyste měli dobrý pocit. Milujete stres a nevadí vám dokončovat práci na poslední chvíli. Jste schopní zvládnout spoustu malých detailů najednou, aniž vás to příliš zahltí.

Pokračování 6 / 10

Být „v povědomí“ se vyplatí

Jste člověk, na kterého se lidé obracejí, když se chtějí dozvědět nejnovější drby nebo informace. Obvykle víte spoustu náhodných faktů o mnoha různých věcech. Jste totiž horlivým pozorovatelem všeho, co se kolem vás děje, a držíte krok se zprávami a také tím, co je trendy na sociálních sítích.

Pokračování 7 / 10

Často měníte názor

Konverzace, které vedete, stejně jako knihy, které čtete, vás povzbuzují k tomu, abyste přemýšleli různými způsoby, v důsledku čehož se vaše názory mohou často měnit. Rádi jdete s proudem a nemáte pocit, že musíte být navždy oddáni jednomu rozhodnutí či názoru. Proto vám připadá těžké plánovat moc dopředu, natož se pak celý život držet stejné profesní dráhy.

Pokračování 8 / 10

Milujete rozmanitost v módě

Toužíte po rozmanitosti v životě a to platí i pro módu. Pravděpodobně nelpíte na oblečení, které jste si pořídili, a naopak každou sezónu svůj šatník obměňujete. Hodně a rádi přemýšlíte o tom, co si na sebe vzít a jak se chcete navenek prezentovat. Moc dobře totiž víte, že „šaty dělají člověka.“

Pokračování 9 / 10

Neumíte mlčet

Rádi mluvíte a jste výtečný vypravěč, který si potrpí i na detaily. Někdy však mluvíte, aniž skutečně přemýšlíte o tom, co říkáte. Často máte pocit, že musíte mluvit dál, abyste vyplnili trapné ticho. Nebuďte však příliš překvapení, když vás vaši přátelé prostě požádají, abyste byli zticha.

Pokračování 10 / 10

Cestování rozšiřuje mysl

Jste nadšení, když můžete prozkoumat nová místa. Často proto jezdíte na víkendové výlety a pravděpodobně trávíte hodně času zkoumáním budoucích cest. Dokážete hodiny brouzdat po internetu a hledat nějaké zajímavé místo, kde jste ještě nebyli, a všechno si o něm nastudujete předem. A i když nikam daleko nejedete, máte tendenci se ve svém každodenním životě hodně pohybovat.

Doporučujeme

Články odjinud