101 srdečných chlapů

4. 11. 2012
101 srdečných chlapů
Love hearts, výstava 101 portrétů mužů, mezi nimiž jsou např. Tomáš Klus, Bolek Polívka, Daniel Landa, nebo Jan Kraus, bude slavnostně zahájena v pondělí 5. 11. 2012 na Piazzetě Národního divadla.

„Hlavním tématem výstavy je mužská srdečnost. Spojovací linkou mezi jednotlivými fotografiemi je symbol srdce, který je však u každého jiný, v závislosti na jeho životním příběhu. Šlo mi o to ukázat, že srdečnost se netýká pouze vyvolených. Je to dar, který si může dopřát každý,“ vysvětluje fotografka Monika Váňová, která je současně i organizátorkou celé výstavy.

Výstava nabízí opravdu velmi široký záběr. Mezi 101 portréty nalezneme i známé tváře ze světa šoubyznysu, sportu, vědy, nebo třeba lékařského prostředí. Od 5. do 30. listopadu se sami můžete přijít podívat do prostoru pod Novou scénou Národního divadla, kde se výstava pod otevřeným nebem koná.

„Když mi Monika zavolala ohledně účasti v projektu Love hearts, okamžitě jsem souhlasil. Zaujala mě také otázka „Kdo jste?“, kterou mi v rámci focení položila. Ukázalo se, že odpovědět na ní, není zas tak lehké! Až zpětně jsem se dozvěděl, že tázáni byli všichni účastníci, a že odpovědi budou na výstavě zveřejněny,“ říká portrétovaný Daniel Herman, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.

Vystavené fotografie budou nabídnuty k prodeji. Jejich zakoupením podpoříte Hnutí na vlastních nohou Stonožka a dlouholeté aktivity Ceny Ď. Více informací naleznete na www.lovehearts.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, nový lednový týden pro vás bude opravdu náročný. Zejména pro jedince, kteří procházejí partnerskou krizí anebo plánují rozchod. Mysleli jste si, že jste nedávno poznali…

Nejčtenější články

Doporučujeme