11 nejlepších filmů s vánoční atmosférou!

21. 12. 2014
Které filmy si užít tento rok na Vánoce? Nalaďte se na vánoční atmosféru! Pusťte si některý z těchto skvostů jako kulisu k příjemné vánoční činnosti jako je zdobení stromečku, nebo popíjení vaječného koňaku při setkání s přáteli!

Láska nebeská

Jedna z nejkrásnějších vánočních romantických komedií! Deset milostných příběhů plných jemného humoru a nesentimentální romantiky. A také britských hereckých hvězd od Hugha Granta, přes Emmu Thompson, Colina Firthe, Keiru Knightley... až po Mr. Beana!

Pelíšky

Tvůrčí duo Jana Hřebejka a Petra Jarchovského miluje rodinné rituály. A štědrovečerní rituály patří samozřejmě k těm nejvděčnějším. Právě o Vánocích rozehráli nejzdařilejší scény svého filmu, v němž se střetávají české vánoční tradice s neotesanými manýry komunistických budovatelů... „Kde udělali soudruzi z NDR chybu?“

Tři oříšky pro Popelku

Česká vánoční klasika! „Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane.“ Tři oříšky pro Popelku patří k českým Vánocům tak jako kapr a vanilkové rohlíčky.

Vánoční prázdniny

Máte-li náladu na bláznivou vánoční komedii, ve které se stane to nejhorší, co si o svátcích dokážete představit, pak jsou Vánoční prázdniny ten pravý film pro vás. Vánoce u Griswoldových jsou velkou zábavou - nic nedonutí rodinu držet pohromadě, jako pořádná pohroma!

Vánoční skřítek

Neodolatelný Will Ferrell si zahrál hlavního hrdinu, který byl coby sirotek adoptován skřítky, pracujícími pro Santa Clause na severním pólu. V dospělosti – vzhledem ke svému na skřítka enormnímu vzrůstu – však musí přijmout fakt, že je ve skutečnosti člověkem a vydá se hledat svého biologického otce...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Vánoce v netradičním stylu podle neskutečného Tima Burtona, který - jak je jeho zvykem - míchá dohromady pohádkovou a hororovou atmosféru! Jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec.

Sám doma

Jeden z nejoblíbenějších vánočních filmů, ve kterém exceluje malý Macualay Culkin. Viděli jste jej milionkrát a asi ještě milionkrát uvidíte. Ale to nevadí! Příběh Kevina, který zůstane při odjezdu rodiny v domě úplně sám a musí se o sebe postarat a ještě uchránit dům před dvěma zlodějíčky se zkrátka asi nikdy neokouká!

Grinch

Jeden z nejbizarnějších vánočních hrdinů - ohyzdný zelený chlupatý tvor s napuchlým obličejem v podání Jima Carreyho, k nepoznání změněného počítačovými triky. Misantropický Grinch nenávidí své spoluobčany z městečka Kdosice tak mocně, že se rozhodne ukrást jim Vánoce!

Mrazík

Nostalgicky sledujeme každý rok, zase a znovu! Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.

Strašidelné Vánoce

Sobeckého televizního producenta o Vánocích straší tři duchové. Když je na palubě Bill Murray, nemáte co ztratit!

Santa je úchyl!

Že nejsou výše jmenované filmy a pohádky právě váš šálek kávy? Co takhle pustit si radši lehce cynickou vánoční komedii Santa je úchyl?

Který z těchto vánočních filmů je vaším favoritem?

Foto zdroj: Youtube.cz a Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ze všech sil se dnes a po celý týden snažte vyhýbat stresu. Ve volném čase si dopřejte nějaký skvělý zážitek. Záleží jenom na vás, co vám udělá radost. Hlavně byste se měli stranit lidí, o…

Nejčtenější články

Články odjinud