11 nejlepších filmů s vánoční atmosférou!

21. 12. 2014
Které filmy si užít tento rok na Vánoce? Nalaďte se na vánoční atmosféru! Pusťte si některý z těchto skvostů jako kulisu k příjemné vánoční činnosti jako je zdobení stromečku, nebo popíjení vaječného koňaku při setkání s přáteli!

Láska nebeská

Jedna z nejkrásnějších vánočních romantických komedií! Deset milostných příběhů plných jemného humoru a nesentimentální romantiky. A také britských hereckých hvězd od Hugha Granta, přes Emmu Thompson, Colina Firthe, Keiru Knightley... až po Mr. Beana!

Pelíšky

Tvůrčí duo Jana Hřebejka a Petra Jarchovského miluje rodinné rituály. A štědrovečerní rituály patří samozřejmě k těm nejvděčnějším. Právě o Vánocích rozehráli nejzdařilejší scény svého filmu, v němž se střetávají české vánoční tradice s neotesanými manýry komunistických budovatelů... „Kde udělali soudruzi z NDR chybu?“

Tři oříšky pro Popelku

Česká vánoční klasika! „Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane.“ Tři oříšky pro Popelku patří k českým Vánocům tak jako kapr a vanilkové rohlíčky.

Vánoční prázdniny

Máte-li náladu na bláznivou vánoční komedii, ve které se stane to nejhorší, co si o svátcích dokážete představit, pak jsou Vánoční prázdniny ten pravý film pro vás. Vánoce u Griswoldových jsou velkou zábavou - nic nedonutí rodinu držet pohromadě, jako pořádná pohroma!

Vánoční skřítek

Neodolatelný Will Ferrell si zahrál hlavního hrdinu, který byl coby sirotek adoptován skřítky, pracujícími pro Santa Clause na severním pólu. V dospělosti – vzhledem ke svému na skřítka enormnímu vzrůstu – však musí přijmout fakt, že je ve skutečnosti člověkem a vydá se hledat svého biologického otce...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Vánoce v netradičním stylu podle neskutečného Tima Burtona, který - jak je jeho zvykem - míchá dohromady pohádkovou a hororovou atmosféru! Jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec.

Sám doma

Jeden z nejoblíbenějších vánočních filmů, ve kterém exceluje malý Macualay Culkin. Viděli jste jej milionkrát a asi ještě milionkrát uvidíte. Ale to nevadí! Příběh Kevina, který zůstane při odjezdu rodiny v domě úplně sám a musí se o sebe postarat a ještě uchránit dům před dvěma zlodějíčky se zkrátka asi nikdy neokouká!

Grinch

Jeden z nejbizarnějších vánočních hrdinů - ohyzdný zelený chlupatý tvor s napuchlým obličejem v podání Jima Carreyho, k nepoznání změněného počítačovými triky. Misantropický Grinch nenávidí své spoluobčany z městečka Kdosice tak mocně, že se rozhodne ukrást jim Vánoce!

Mrazík

Nostalgicky sledujeme každý rok, zase a znovu! Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.

Strašidelné Vánoce

Sobeckého televizního producenta o Vánocích straší tři duchové. Když je na palubě Bill Murray, nemáte co ztratit!

Santa je úchyl!

Že nejsou výše jmenované filmy a pohádky právě váš šálek kávy? Co takhle pustit si radši lehce cynickou vánoční komedii Santa je úchyl?

Který z těchto vánočních filmů je vaším favoritem?

Foto zdroj: Youtube.cz a Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od nepříjemných událostí a povinností, které se k vám přibližují mílovými kroky. Ani jste si nemysleli, že budete tak rychle sesazeni. Nicméně si jdete za svým cílem a…

Nejčtenější články

Doporučujeme