11 slavných hvězd, které porazily rakovinu prsu! Jak je tato nemoc změnila?

26. 11. 2014
Které slavné hvězdy po onemocnění zákeřnou rakovinou nehodily flintu do žita, ale bojovaly a nakonec zvítězily nad touto vážnou chorobou?

Lenka Termerová-Lékaři jí zjistili nemoc v roce 2009, kdy jí bylo 62 let

S rakovinou prsu bojovala herečka Lenka Termerová, která je matkou herečky Marthy Issové. Onemocnění jí zjistili v roce 2009. I v jejím případě následovala léčba a chemoterapie. Poté, co se uzdravila, se Termerová stala ambasadorkou Avon pochodu proti rakovině prsu. Po vyléčení značně zvolnila svoje tempo a začala si vážit každého dne. „Snažím se, abych zažívala jen stres pozitivní aby mě neničil. Dopracovala jsem se k poznání, že za zdraví nestojí. Nic není tak důležitého, aby se člověk hodně trápil. Děkuju nemoci, že mě v tomhle zastavila. Ráno se probouzím a říkám si, že by si měl každý uvědomit, že tady vůbec být nemusel," uzavírá bojovnice Lenka Termerová.

Kylie Minogue-Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2005, kdy jí bylo 36 let

„Naučila jsem se díky rakovině mnoha životním lekcím. Kdosi mi tenkrát pověděl, že musím být trochu sobecká. To nemám v povaze, ale řekla jsem si, že je ten správný čas udělat výjimku a nechat lidi ať se o mě starají. Tak jsem to udělala,“ uvedla Kylie v pořadu 60 Minutes. Když ji moderátor Karl Stefanovic položil otázku, co se o sobě v té době dozvěděla, odpověděla takto: „Vím, že jsem hodně silná, ale když bojujete proti něčemu takovému... Je to směs emocí a vzpomínek. Trvá dlouhou dobu, než zjistíte, zda léčba zabrala. V době, kdy mi zase začaly růst vlasy, bylo to jako zázrak.“ Popová hvězda svůj nejtěžší životní zápas nakonec vyhrála. Do nemocnice v Sydney však dochází stále - aby si tam zatančila a zazpívala s dětskými pacienty.

Naďa Urbánková- Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2009, kdy jí bylo 70 let

Rakovinu obou prsů diagnostikovali v roce 2009 zpěvačce Nadě Urbánkové. Onemocnění odhalila běžná lékařská kontrola. Ani ona se po operaci nevyhnula ozařování, které ji připravilo o vlasy. Dnes se Naďa Urbánková účastní projektu Rakovina, věc veřejná.

Sheryl Crow- Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2006, kdy jí bylo 44 let

Příběh téhle ikony moderní americké country music je opravdu silný. V roce 2006 onemocněla rakovinou prsu, ale nemoc ji nepoložila na lopatky. Nejenže Sheryl statečně bojovala, ale navíc dnes tvrdí, že ji choroba v životě posílila, protože jí dala šanci na nový začátek. Nejenže to ani nijak neohrozilo její pěveckou kariéru, ale Sheryl nedlouho po uzdravení adoptovala dítě. Navíc o své nemoci otevřeně mluvila, čímž dodávala jiným nemocným a jejim rodinám sebevědomí a víru.

Cynthia Nixon- Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2006, kdy jí bylo 40 let

I Miranda ze Sexu ve městě si prošla peklem zvaným rakovina prsu, stejně jako její maminka. Nemoc je u žen jejího věku bohužel dost častá a lékaři objevili Cynthii nádor v roce 2006. Herečka vzala svou léčbu hodně vážně, držela se všech zásad a rad lékařů, užívala léky, absolvovala chemoterapii a vše na ní naštěstí zabralo. Dnes už je zase fit a může se naplno věnovat práci. Stala se ambasadorkou newyorského charitativního centra proti rakovině prsu.

Dame Maggie Smith- Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2007, kdy jí bylo 73 let

"Když vás zasáhne tato nemoc v mém věku, obvykle vás to srazí na bok. Rakovina byla strašná, ale po chemoterapii jsem se cítila ještě hůř. Bála jsem se, že ztratím energii potřebnou na hraní ať už ve filmu nebo v divadle. Tato nemoc vám bere množství sil a nevěděla jsem, co přinese budoucnost. Cítila jsem se nejistě." Na filmu Harry Potter pracovala právě v době, kdy se podrobila nepříjemné léčbě proti rakovině: "Byla jsem holohlavá, ale neměla jsem problém nosit paruku. Připadala jsem si jako uvařené vejce. "Přestože to určitě nebylo snadné, v šestém pokračování filmu podala vynikající výkon.

Christina Applegate- Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2008, kdy jí bylo 36 let

Americká herečka, známá především díky roli Kelly Bundové ze sitcomu Ženatý se závazky. V srpnu 2008 u ní byla diagnostikována rakovina prsu. Christina následně prodělala dvojitou mastektomii, a to navzdory tomu, že rakovina byla diagnostikována pouze v jednom z prsů. Po mastektomii se rozhodla pro znovuobnovení prsů pomocí rekonstrukční chirurgie.

Richard Roundtree- Lékaři mu diagnistikovali nemoc v roce 1993, kdy mu bylo 51 let

I muži mohou mít rakovinu prsu! Richardu Roundtreemu byla v roce 1993 diagnostikována tato u mužů vzácná forma rakoviny a prošel naštěstí úspěšnou léčbou. Aktivně se angažuje v otázce včasné detekce této choroby.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Suzanne Somers-Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2001, kdy jí bylo 55 let

Herečce známé ze seriálu Krok za krokem, zjistili lékaři rakovinu v roce 2001. Suzzane naštěstí nepropadla zoufalství a bojovala. Držela se všech doporučení a navíc se o ni starali ti nejlepší onkologičtí lékaři. Po řadě zákroků a chemoterapií se dokázala vyléčit a nemoc se jí už nevrátila. Suzzane se pak stala hlasitou propagátorkou alternativních metod léčby téhle hrozné nemoci a dokonce dnes tvrdí, že by těmto přírodním postupům dala přednost před klasickou léčbou. Snad už nikdy nebude nucená na sobě testovat, co opravdu zabírá víc.

Olivia Newton-John- Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 1992, kdy jí bylo 43 let

Představitelku Sandy, Olivii Newton-John po úspěchu Pomády postihlo hned několik ran. V roce 1992 zemřel její otec na rakovinu, kterou o dva týdny později lékaři diagnostikovali i jí. Musela podstoupit částečnou mastektomii.

Kathy Bates - Lékaři jí diagnistikovali nemoc v roce 2013, kdy jí bylo 64 let

Americká herečka, která za svoji více než čtyřicetiletou kariéru účinkovala ve více než stovce filmů a seriálů. Její nejznámější rolí je postava Annie Wilkisové z thrilleru Misery nechce zemřít. V roce 2003 jí diagnostikovali rakovinu vaječníků, kterou úspěšně porazila. Loni v září jí diagnostikovali rakovinu prsou, po které následovala oboustrannou mastektomii.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Práce vám jde od ruky a i nálada v rodině se zlepšila. Sice jste museli vyřešit mnoho nepříjemností s matkou či sestrou, ale už je všechno v pořádku. Nejhorší máte za sebou a už se díváte…