13 nejčastějších důvodů, proč nehubnete! Tohle si zapamatujte

9. 5. 2021
Foto: iStock
13 nejčastějších důvodů, proč nehubnete! Tohle si zapamatujte  | Foto: iStock
Chcete zhubnout. Možná jste zpočátku zhubli rychle a snadno, aniž jste museli vynaložit velké úsilí. Ale najednou se hubnutí zpomalilo nebo dokonce zastavilo. Kde je příčina? Proč to nejde? Podle odborníků za to mohou většinou tyto důvody. Stačí se nad nimi zamyslet, upravit svoji životosprávu a hubnutí se zase rozjede. Čtyři základní chyby při amatérských dietách najdete také na videu v úvodu článku.

Možná hubnete, aniž si to uvědomujete

Je velmi časté, že se nám při dietě zdá, že několik dnů nebo i týdnů se váha nehýbá směrem dolů. Ovšem to ještě neznamená, že neztrácíte tuk! Tělesná hmotnost má tendenci kolísat během dne i týdne, a to i o několik kilogramů. Závisí to na jídle, které konzumujete, na vašich hormonech, které můžou mít vliv na zadržování vody v těle (hlavně u žen) nebo jste začali více cvičit, takže jste získali svaly na úkor tuku. A to je dobře, protože co opravdu chcete ztratit, je tělesný tuk, ne svaly. Nevažte se tedy, ale změřte se v pase. To, jak vám šaty padnou, a to, jak vypadáte v zrcadle, je často stokrát lepší než váha.

Čtyři základní chyby při amatérských dietách najdete také na videu v úvodu článku.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesní povinnosti jsou pro vás noční můrou a nevíte, jak je uchopit. Nadřízený na vás vyletí, protože jste nespolehlivé a děláte mnoho chyb. To je na začátek týdne silná rána a hodně…