13 nejčastějších důvodů, proč nehubnete! Tohle si zapamatujte

9. 5. 2021
Chcete zhubnout. Možná jste zpočátku zhubli rychle a snadno, aniž jste museli vynaložit velké úsilí. Ale najednou se hubnutí zpomalilo nebo dokonce zastavilo. Kde je příčina? Proč to nejde? Podle odborníků za to mohou většinou tyto důvody. Stačí se nad nimi zamyslet, upravit svoji životosprávu a hubnutí se zase rozjede. Čtyři základní chyby při amatérských dietách najdete také na videu v úvodu článku.

Možná hubnete, aniž si to uvědomujete

Je velmi časté, že se nám při dietě zdá, že několik dnů nebo i týdnů se váha nehýbá směrem dolů. Ovšem to ještě neznamená, že neztrácíte tuk! Tělesná hmotnost má tendenci kolísat během dne i týdne, a to i o několik kilogramů. Závisí to na jídle, které konzumujete, na vašich hormonech, které můžou mít vliv na zadržování vody v těle (hlavně u žen) nebo jste začali více cvičit, takže jste získali svaly na úkor tuku. A to je dobře, protože co opravdu chcete ztratit, je tělesný tuk, ne svaly. Nevažte se tedy, ale změřte se v pase. To, jak vám šaty padnou, a to, jak vypadáte v zrcadle, je často stokrát lepší než váha.

Čtyři základní chyby při amatérských dietách najdete také na videu v úvodu článku.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První prosincový den strávíte příjemně a nestane se vůbec nic nečekaného. Bude to tím, že se na vše plně soustředíte a v ničem nehledáte problém. V domácím prostředí se cítíte báječně,…