13 nejčastějších důvodů, proč nehubnete! Tohle si zapamatujte

10. 5. 2020
13 nejčastějších důvodů, proč nehubnete! Tohle si zapamatujte
Chcete zhubnout. Možná jste zpočátku zhubli rychle a snadno, aniž jste museli vynaložit velké úsilí. Ale najednou se hubnutí zpomalilo nebo dokonce zastavilo. Kde je příčina? Proč to nejde? Podle odborníků za to mohou většinou tyto důvody. Stačí se nad nimi zamyslet, upravit svoji životosprávu a hubnutí se zase rozjede.

Možná hubnete, aniž si to uvědomujete

Je velmi časté, že se nám při dietě zdá, že několik dnů nebo i týdnů se váha nehýbá směrem dolů. Ovšem to ještě neznamená, že neztrácíte tuk! Tělesná hmotnost má tendenci kolísat během dne i týdne, a to i o několik kilogramů. Závisí to na jídle, které konzumujete, na vašich hormonech, které můžou mít vliv na zadržování vody v těle (hlavně u žen), nebo jste začali více cvičit, takže jste získali svaly na úkor tuku. A to je dobře, protože co opravdu chcete ztratit, je tělesný tuk, ne svaly. Nevažte se tedy, ale změřte se v pase. To, jak vám šaty padnou, a to, jak vypadáte v zrcadle, je často stokrát lepší než váha.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nebuďte na své blízké přísní a útoční. Mají své vlastní názory a nemusí vás poslouchat. Více času věnujte svým dětem, hodně vás potřebují. Poslední dny tíhnou více k partnerovi, protože je…

Nejčtenější články

Doporučujeme