13 psychicky škodlivých věcí, které silné osobnosti nikdy nedělají

15. 4. 2021
Často slyšíme rady typu: „Mysli pozitivně a stanou se ti dobré věci.“ Nebo: „Zkus, co bude v tvých silách, a nakonec to dopadne dobře.“ Jenže i když tahle slova moudrosti mají svá opodstatnění, ne vždy díky nim dosáhneme toho, co chceme, pokud se zároveň nezbavíme zničujících návyků. Klíčem k budování duševní síly a i životního úspěchu je rozpoznat nezdravé myšlenky, chování a pocity, které oslabují naše úsilí.

Svaly fyzické i ty „psychické“

Zkuste porovnat duševní sílu s fyzickou. Přijde vám naprosto jasné, že například kulturista udržuje svou postavu dobrými fyzickými návyky, jako je pravidelné chození do posilovny, stejně tak i dodržuje správné stravovací návyky. Stejně bychom se měli věnovat i naší duševní síle – nejen budování svalů, ale i budování mentálních návyků vyžaduje tvrdou dřinu, odhodlání a cvičení. I v tomto případě je nutné vyhýbat se negativním myšlenkám, neproduktivnímu chování a sebezničujícím emocím. Jak být mentálně co nejsilnější a které škodlivé věci silné osobnosti nedělají?

Když se pořád hádáme, znamená to, že se nemilujeme? Podívejte se na video: 

Úvodní foto: iStock

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Slunce už není v opozici s vaším znamením, a proto jste mnohem vitálnější. Najednou máte dostatek energie na řešení zdánlivě nezvladatelných úkolů a situací. Bohužel vám to v mnoha…