13 slavných hvězd, které adoptovaly děti!

14. 2. 2016
Nepoštěstilo se jim mít vlastní dítě, nebo se zkrátka rozhodli nabídnout domov dětem, které by jinak nejspíš čekalo smutné prázdné dospívání bez rodičovské lásky...

Kristin Davis

Hvězda seriálu Sex ve městě adoptovala v roce 2011 holčičku jménem Gemma Rose, kterou vychovává sama. "Je to něco, co jsem chtěla udělat už hodně dlouho!", řekla tehdy novinářům.

Tom Cruise a Nicole Kidman

Poté, co se v roce 1990 vzali, rozhodli se adoptovat dvě děti, Isabellu Jame a Connora Anthonyho. Jak sám Tom rád a často zdůrazňuje, podle něho není rozdíl mezi tím, jestli má člověk děti vlastní, nebo adoptované.

Denise Richards

Je známé, že herečka má dvě děti s divokým Charlie Sheenem, ale moc lidí už neví, že poté, co se rozvedli, rozhodla se Denise adoptovat jako svobodná matka ještě holčičku, kterou pojmenovala podle své zemřelé maminky, Eloise Joni.

Hugh Jackman

Poté, co jeho žena dvakrát za sebou potratila, pár se rozhodl adoptovat dvě děti, chlapce Oscara Maxmilliana a holčičku Avu Eliot. Jak se Hugh svěřil v jednom z rozhovorů, bylo to nejšťastnější rozhodnutí jejich života!

Madonna

Madonna má dvě vlastní děti, Lourdes a Rocca Ritchieho, ale adoptovala také dvě děti z Malawi. V roce 2008 to byl chlapec David a o rok později se do stejné země vrátila a odvezla si adoptovanou Mercy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sharon Stone

V posledních 11 letech adoptovala Sharon hned tři děti – a všichni jsou to kluci. A tak má doma Roana, Lairda a Quinna. Prvního syna si hollywoodská herečka adoptovala společně s ex-manželem Philem Bronsteinem. Druhé dva se ale rozhodla mít sama a svého rozhodnutí nikdy nelitovala. Poté, co si Sharon protrpěla sérii samovolných potratů věděla, že adopce je pro ni naprosto samozřejmou možností. "Lidé až nesmyslně lpí na tom, aby jejich dítě bylo to, kterému dali život. Já říkám, že není důležité, kdo vás porodí, ale kdo vás miluje a formuje z vás slušného člověka a zdravou osobnost", říká Sharon.

Meg Ryan

Megin syn Jack byl už odrostlý puberťák a tak se herečka rozhodla v lednu 2006 adoptovat čínskou holčičku Daisy.

Calista Flockhart

V roce 2001 adoptovala jako svobodná matka syna Liama. Byla přítomna i jeho narození. Od roku 2002 se o něj stará se svým partnerem Harrisonem Fordem.

Katherine Heigl

V roce 2009 adoptovala tříletou korejskou holčičku Naleigh. Svou adoptovanou dcerku si Katherine s manželem Joshem Kelleym zamilovali natolik, že se v dubnu 2012 rozhodli osvojit další holčíčku jménem Adalaide Marie Hope. V současné době uvažují o třetí adopci.

Sandra Bullock

Trvalo přes čtyři roky papírování a kontrol hereččiny domácnosti, než konečně úřady kývly a do Sandřina života v roce 2010 vstoupil synek Louis Bard. Když se její manželství zanedlouho poté rozpadlo, stala se svobodnou matkou. "Asi jsem tuhle zkušenost potřebovala, abych se mohla dát dohromady a být Louisovi tou nejlepší mámou na světě. Trávím s ním každou volnou hodinu každého svého dne. Večer už jsem sice naprosto vyčerpaná, ale vždycky mám pocit, jako bych právě prožila nejlepší den svého života!", dodává Sandra.

Angelina Jolie

Ještě s Billym Bobem Thorntonem adoptovala v roce 2002 kambodžského syna Maddoxe. S Bradem Pittem si pak osvojili etiopskou holčičku Zaharu, v Namibii se jim v květnu 2006 narodila dcera Shiloh a hned nato si osvojili vietnamského chlapce Paxe. V roce 2008 se jim narodila dvojčata.

Alice Nellis

Také v České republice narůstá poptávka po možnosti adoptovat si dítě z rozvojových zemí. Jedná se však o natolik byrokraticky a finančně náročný proces, že většina snah vyznívá do prázdna. Jedinou českou známou osobností, která si adoptovala (spolu s českým) dítě ze zahraničí, je režisérka Alice Nellis. Má chlapečka Olivera a holčičku Elu. „Nedovedu si představit, že kdybych měla biologické děti, bylo by to v mé rodině zásadně jiné. Připadám si jako každá normální maminka. Mám chůvu, která funguje jako babička, a všichni ji máme strašně rádi," říká známá režisérka. S manželem se jí léta nedařilo přijít do jiného stavu, a tak brala adopci jako možné řešení.

Veronika Žilková

Na pohled křehká blondýna, ve skutečnosti žena lvice a matka celkem devíti dětí! Osud se s ní nemazlil, ale naopak měla pořádně naloženo a když se její syn Cyril narodil bez bránice, kterou mu nakonec transplantovali, rozhodla se, zažádat si o adopci."Šli jsme se podívat do domova na čtyřletou holčičku, kterou nám vytipovali. Na chodbě ale stáli Markéta s Honzíkem. Prý je nikdo nechtěl, protože byli dva, sourozenci. No a byla to láska na první pohled.", řekla Veronika o prvním momentu, kdy se rozhodla adoptovat své dvě děti.

Máte v okolí někoho, kdo adoptoval dítě? Co by vás samotnou přimělo k adopci dítěte? Myslíte si, že člověk může opravdu milovat adoptované dítě stejně jako vlastní?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mezinárodní den nekupování ničeho si vezměte skutečně k srdci. Stejně na tom nejste finančně dobře, a dokonce vám hrozí prodělečné investice. Díky šetření se z nedostatku rychleji…