20 slavných Čechů, kteří nás opustili v roce 2015

14. 1. 2016
I v loňském roce nás opustila řada významných osobností. Zavzpomínejme na ty z nich, které byly pro naší kulturní a politickou scénu největším přínosem…

V roce 2015 se odebralo do hereckého nebe hned několik českých legend: Na následky zápalu plic zemřel Lubomír Lipský (92), Jiří Krytinář (68), který se proslavil asi nejvíce postavou kolportéra Goliáše ze sitkomu Hospoda, a Ladislav Chudík (91), původem sice ze Slovenska, ale především díky jeho nezapomenutelné postavě doktora Sovy ze seriálu Nemocnice na kraji města, jej všichni považovali minimálně za herce českoslovanského.

Ze sportovní scény navždy odešli např. krasobruslařka Alena Vrzáňová, hokejista Jaroslav Holík (72), či fotbalový internaciolál Josef Masopust (84).

Velkou ztrátou v oblasti kultury jsou spisovatelé Josef Topol (80), Ludvík Vaculík (88) a kreslíř kultovních komiksů Kája Saudek (80).

Kdo další ze slavných osobností nás navždy opustil v loňském roce?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nemáte za sebou příliš plodné pracovní období, ale to se rázem změní. Jakmile si uvědomíte, v čem jste chybovali, snadno to napravíte. Dejte se do tvrdé dřiny, jinak byste mohli přijít o…