2,5 milionu korun od Avonu na projekt Ženy ženám

7. 9. 2005
Od 1. června do 31. října 2005 proběhne již třetí ročník projektu Ženy ženám, jehož posláním je prevence rakoviny prsu. Společnost AVON Cosmetics věnuje na akci 2,5 milionu korun z konta Avon proti rakovině prsu. Prostředky jsou určeny pro ženy, které nemají nárok na bezplatný screening. Na jedno sonografické či mamografické vyšetření přispěje Avon částkou 200 Kč a celkem se do projektu může zapojit až 12 500 žen.

„V roce 2004 podstoupilo vyšetření díky našim poukazům celkem 5 000 žen, což považujeme za velký úspěch akce. Díky příznivé odezvě jsme připravili letošní ročník a doufáme, že počty vyšetřených žen ještě stoupnou,“ vysvětluje Michaela Brejšová, marketingová ředitelka Avonu.

Na projektu spolupracuje Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu a také řada předních odborníků z celkem 54 screeningových center akreditovaných Ministerstvem zdravotnictví pro provádění screeningového programu. Hlavním cílem akce je finančně přispět ženám, které nemají nárok na bezplatnou prohlídku. Zdravotní pojištění totiž hradí preventivní vyšetření pro ženy ve věku od 45 do 69 let, a to jednou za dva roky.

Ženám, které nesplňují tuto podmínku nebo chtějí podstoupit screening v kratším časovém intervalu, přispěje společnost Avon částkou 200 Kč z konta Avon proti rakovině prsu. Cena jednoho vyšetření se pohybuje v rozmezí od 200 – 800 Kč v závislosti na typu prohlídky. Jako každoročně budou i letos poukazy na sonografické a mamografické vyšetření rozdávány na akcích Avonu. Další možností je využití bezplatné Avon Linky proti rakovině prsu 800 180 880. Poukaz pak bude ženě zaslán poštou.

Z výsledků loňského ročníku projektu Ženy ženám vyplývá, že 81 % zúčastněných žen bylo ve věku od 30 do 44 let. Nejmladší účastnici bylo 15 let a naopak nejstarší vyšetřované ženě bylo 84 roků. Ze statistiky dále vyplývá, že spousta mladších žen má zodpovědný přístup ke svému zdraví: průměrný věk žen aktivně zapojených do projektu byl v loňském roce 38,5 let.

Avon Cosmetics

Společnost Avon Cosmetics věnuje boji se zákeřnou nemocí svou pozornost již několik let. Mezi nejznámější aktivity patří např. každoroční Avon Pochod proti rakovině prsu, sponzoring mamografických a sonografických vyšetření (tzv. projekt Ženy ženám) či bezplatné Avon Linky proti rakovině prsu, a také dlouhodobá spolupráce se sdruženími a organizacemi v této oblasti (Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, Asociace mamodiagnostiků ČR a další). Více informací na www.brantese.cz.

Avon tour podporuje krásu a zdraví žen

Společnost Avon Cosmetics pořádá od 13.8. do 9.10. 2005 roadshow, s níž navštíví 40 měst po celé republice. Součástí celodenního programu (od 11. do 18. hodin) je kromě prezentace kosmetických výrobků i prevenční program Avon proti rakovině prsu. Více informací o lokalitách najdete na www.avoncosmetics.cz.

Na návštěvníky čeká útulná kavárna, koutek s líčením, manikúra, vlasové poradenství či masáže, pro děti je připraven dětský koutek. Ženy zde mohou také získat poukaz s příspěvkem v hodnotě 200 Kč na vyšetření prsu v mamografickém centru. Příspěvek věnuje Avon z konta Avon proti rakovině prsu v rámci projektu Ženy ženám. Poukaz je možné uplatnit do konce října letošního roku ve vybraných mamografických centrech (seznam je součástí poukazu). Návštěvnice roadshow si budou moci také na prsním modelu vyzkoušet nahmatat rakovinné bulky v různých stádiích vývoje. Od organizací onkologických pacientek, s nimiž Avon na akci spolupracuje, se dozví i další informace o tomto nejčastějším nádorovém onemocnění žen.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve finále zářijového měsíce budete v práci neobratní a nesoustředění. Už nevíte, jak zaujmout šéfa. S kolegy si také nerozumíte a máte dojem, že vám hází klacky pod nohy. Milí Berani,…