2Bobule už se točí - První natáčecí dny představily nové tváře

9. 6. 2009
2Bobule už se točí - První natáčecí dny představily nové tváře
Divoká honička, jízda po zábradlí, pády, létající nože, které hází Jiří Krampol po Lukášovi Langmajerovi a dokonce hořící postavy. Nezvykle akční scény vznikají během natáčení poetické komedie 2Bobule, které je volným pokračováním populárního filmu Bobule z loňského roku.

„Na povel NŮŽ se všichni otočí doprava, sbor udiveně ztichne. Kamera připravit!,“ udílí pokyny režisér Vlad Lanné na zahradě vily v Klánovicích u Prahy, kde se natáčení filmu rozjelo.

Postava Jirky, kterou stejně jako v jedničce hraje Lukáš Langmajer, se živí coby číšník v penzionu a zaplete se zde s mladou krásnou dívkou. Tentokrát ale narazí. Otec dívky v podání Jiřího Krampola je přímo majitelem penzionu, kde Jirka pracuje, a o nápadnících své dcery má úplně jiné představy. „Dnes točíme scény ze začátku filmu. Otec nachytá Jirku, jak vychází z pokoje jeho dcery. Vše je mu okamžitě jasné a začne Jirku pronásledovat s jediným cílem – zabít, uškrtit. Nehledí na probíhající oslavu a hází po Jirkovi nožem,“ říká jeden z producentů filmu Tomáš Vican.

„Snad neprozradím příliš, když řeknu, že se Jirkovi podaří uprchnout a rozhodne se uklidit za Honzou, který se mezitím na Moravě na dědečkově vinařství pokouší stát vinařem a usiluje o výrobu slámového vína,“ doplňuje další děj filmu Adam Dvořák, také jeden z producentů a zároveň střihač filmu.

Pokračování Bobulí přinesou divákům s novou zápletkou také nové postavy a oblíbené herecké tváře. Mladou dívku Marii, kterou Jirka svede, hraje začínající mladá herečka Jana Pidrmanová. Její zámožné rodiče, rozezleného otce a přeci jen smířlivější a chápající matku, ztvární Jiří Krampol a Jana Švandová. Do děje 2Bobulí zasáhne i tajemný pan Tichý v podání Jiřího Korna a nové tváře filmu doplní ještě Jan Antonín Duchoslav v roli přísného moravského policisty.

Vedle postav a herců obohatí 2Bobule i nový tvůrčí tým. Scénář napsal Tomáš Holeček, autor, který se podílel na scénáři k Rafťákům a také na populárním sitcomu TV Nova Comeback. Reakce od všech, kdo už měli možnost si scénář přečíst, jsou jasné: „Je to opravdu vtipné, můžeme točit!“ Změna nastala i na zásadním postu režiséra. Tomáše Bařinu, režiséra prvních Bobulí, který se plně věnuje vlastnímu autorskému projektu, nahradí mladý filmový talent z Ruska Vlad Lanné. Za svůj film Happy End už Vlad Lanné vyhrál řadu cen, například na festivalu Art Film Festival, na FAMU FESTu byl za tento svůj snímek označen jako nejlepší režisér, film dostal cenu za nejlepší film a také za zvuk.

Všechny zásadní postavy a tváře z prvních Bobulí zůstávají. Hlavními hrdiny jsou znovu Jirka (Lukáš Langmajer) a Honza (Kryštof Hádek), který žije s Klárou (Tereza Voříšková) v dědečkově chalupě (Lubomír Lipský). Objeví se soused Kozderka (Miroslav Táborský) i zkušení vinaři Michalica (Václav Postránecký) a František Mátl (Marian Roden).

Natáčení komedie 2Bobule začalo na přelomu května a června v Praze, poté se přesune na jižní Moravu do oblasti vinic, kde se převážná část komedie o víně odehrává. Ke konci se štáb znovu vrátí do Prahy na natáčení některých interiérových záběrů. V srpnu a září budou probíhat postprodukční práce, premiéra je naplánována na 22. října tohoto roku. Rozpočet filmu je 25 milionů korun, do kin vstoupí 2Bobule v počtu 35 kopií, distributorem je společnost Bioscop. „Herci a štáb se nejspíše těší na letní prázdniny na slunné jižní Moravě. Mohu vám slíbit, že se pletou,“ přibližuje s úsměvěm režisér Vlad Lanné svou představu o průběhu natáčení.

2Bobule jsou dějově volným pokračováním původního filmu Bobule. Opět budeme sledovat trampoty dvojice kamarádů Honzy a Jirky. Honza se jakožto vinař začátečník na dědečkově vinařství pouští do vrcholného umění slámového vína. Nejen, že čelí neúspěchům, ale po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž zvrhla v zápas o život. Důležitou roli znovu hraje prostředí jižní Moravy a moravských vinic . . a Svatomartinské.

www.bobule.cz zdroj: Bioscop, PRagency

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Bývalý spolužák nebo nahodilý známý vás budou lanařit ke společnému podnikání. Je jasné, že vám naslibují třeba modré z nebe, aby vás získali na svoji stranu. Například vás budou chtít…

Nejčtenější články