3 největší neřesti žen kolem padesáti  | Foto: iStock

Foto: iStock

3 největší neřesti žen kolem padesáti

Staré víno, mladí muži a polévka z pytlíku…

Padesátkou život nekončí

Podíváme-li se na blížící se padesátku z té laskavější strany, můžeme vidět mnoho pozitiv. Děti už nás zpravidla příliš nepotřebují, tedy pokud jim nechybí kapesné anebo neumírají hlady – máme tedy více času pro sebe. Obyčejně již neřešíme bydlení či kariéru, obojí již míváme vyřešené. Sice nám přibylo pár šedin, ale s nimi i hodně životních zkušeností. S šedinami si poradíme hravě, doslova mávnutím štětce, a zkušenosti zúročíme, kam se podíváme.

Mnohem zřetelněji než ve dvaceti víme, co chceme, jak to chceme, proč to chceme i koho chceme (i nechceme). A pokud si občas zacvičíme, dojdeme k holiči a šikovně použijeme make-up, vypadáme stále k světu, který nás v těch lepších dnech obvykle baví. A k zábavě patří i neřesti, i ty se však mění s věkem. Jaké jsou ty TOP u žen ve středním věku?

Léčila zlomené srdce závislostí na seznamkách. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Vínečko bílé, anebo červené?

Když byly děti malé, bylo těžké, se večer někam „utrhnout“. Navíc jste se často po dvojité šichtě v práci a poté v domácnosti nejraději zhroutila k televizi. Nyní už však nemusíte po večerech hlídat „drobečky“ – ti budou rádi, když nebudete doma.  A tak máte prostor užívat si večer po svém. Často u toho nechybí sklenka vína. Proč si ženy ve středním věku v posledních letech tolik oblíbily víno, je však trochu záhadou.

Zatímco dle průzkumů trhu preferují čeští muži jednoznačně ve výběru alkoholu pivo, ostatně snad žádná země nemá tolik mini pivovarů, české ženy a pozor, i lidé s vyšším vzděláním, upřednostňují víno. Z tohoto pohledu jste tedy v dobré společnosti, avšak pouze tehdy, pokud to s vypitými deci nepřeháníte! Až 10 % Evropanek totiž pije alkohol v takové míře, že škodí jejich zdraví, a popravdě, nejde o ženy mladičké, ale právě o dámy ve středním věku.

Pokračování 3 / 4

Mládenci

Svět je bláznivý. V mládí nás přitahují zpravidla o něco starší šarmantní pánové se zkušenostmi, s postupem let se ale situace razantně mění! Aby ne – pokukovat ve dvaceti po třicátníkovi je jiné, než koukat v padesáti po muži odcházejícím do starobního důchodu.

Navíc už v dnešní době není společenským „faux pas“, když se žena zakouká do mladšího muže. Vždyť například Lucie Bílá má partnera o sedmnáct let mladšího, Táňa Pauhofová o deset let, Vendula Pizingerová o šestnáct. Proč bychom se tedy nemohly bez ostychu po pohledném mládenečkovi alespoň ohlédnout? Jen je to bohužel zpravidla neklamný znak toho, že už nám není dvacet ani třicet.

Pokračování 4 / 4

Instantní polévka

Mnoho žen ve středním věku přiznává, že je přestalo bavit pravidelně vařit. Aby ne! Minimálně dvě desetiletí vařily a pekly zběsileji než školní jídelna – každý den, někdy i každý večer, každý víkend. Ubohé děti i prací vysílený muž přece museli mít zdravé domácí jídlo! Děti jsou nyní už zjevně vyživené, manžel mnohdy i „přeživený“, tak proč nedat té hladové „partičce“ zelenou a nenechat ji, aby si v ledničce, kterou stále poctivě plníte, našla něco k jídlu. Ostatně není od věci, aby byli potomci připravení na reálný život, a ani polévka z pytlíku ještě nikoho nezabila. 

Doporučujeme

Články odjinud