3 největší neřesti žen kolem padesáti

17 komentářů

Zrzka
8. června 2023 • 19:58

Když pominu polévku z pytlíku, která je zlo v každém věku, tak staré víno a mladí muži mi přijdou jako naprosto ok. Rozhodně lepší volba, než mladé víno a staří muži... 8-)

kočka koule
29. dubna 2023 • 15:05

Polívka z pytlíku, no fuj. Že nikoho nezabila? Mně by zabila radost z jídla:) Já náhodou vařím celkem ráda. Skoro každej den. Nejde jen o to, že musím všechny nakrmit - jsem prostě mlsná. Zato s tím chlastem už mám utrum. Vypiju jedno malý pivo a je hotovo. Je zajímavé, že zatímco pivo ve mně probouzí optimismus a uvolnění, po vínu mám sklony k depresi. Ty mládence nekomentuju... Volím radši sport:) Endorfiny nezklamou nikdy.

Jariska
29. dubna 2023 • 11:44

Tady mi ty diskutujici damy pripadaji jako roztancovani lide na potapejicim se Titaniku. Cesko je jednou nohou v hrobe a druhou na bananove slupce. Ukrajinske kontaminovane obili do Cech vesele proudi a mele se z ni mouka banderovka. Cesko zivi na svuj ukor tisice ukrouskych nacistu. A aby toho nebylo malo, tak k nim maji pribyt jeste americti zbrojnosi. Holt je to Cesko takovy krmnik pro vsechny, krome vlastnich lidi. Dale EU schvalila brouky do jidelnicku obyvatelstva, ze pry je to zdravy protein. Jeste budete rady, kdyz najdete v supermarketu puvodni polivku v sacku. Muze prijit i doba, ze budete jeste rady chtit varit, ale nebude z ceho.
A tady se resi jak si stare, vetsinou rozvedene panicky po prechodu nabrnknou mladsi soustaly. Dnes se nejaka loajalita ve vztazich moc nevyskytuje. Dnes maji jednoho a zakratko dalsiho. Dnes je to tak v mode,ze. Davat za priklad kotrmeliny Menzelovou, Hanychovou, Zilkovou, Bilou aj., je trapne. Normalni chlap by si o ne ani neoprel kolo.

Elynor
29. dubna 2023 • 12:33

@Jariska: Změňte psychiatra a následně i medikaci. Ta dosavadní vám neprospívá. :hm

29. dubna 2023 • 18:52

@Elynor: Už čtyřicítka, natož padesátka,je důvod k bilancování. Hrdě se hlásím mezi kur domácí. Mám VŠ, nejvyšší možné vzdělání včetně mezinárodních certifikátů v oboru.Vychovala jsem 2 děti,3 psy,mám teď 4 vnuky,s chutí vařím,peču,staràm se,vychovávám a mám čas věnovat se svému náročnému a odpovědnému povolání, včetně mezinárodních kongresů, protože jsem manžela ve 40 ti letech poslala za milenkou,se kterou se tahal 15 let a tak místo kritiky,výstupů a urážek ze strany manžela můžu večer na odborný seminář včetně následného rautu Jen jsem v tom kalupu nestihla lovit ženaté milence. Neměla bych taky proto navštívit psychiatra,jak Elynor doporučuje Jarisce? Každý má prostě jiné priority.

Elynor
30. dubna 2023 • 7:47

To je všechno moc pěkné, jste nejlepší, tlesky tlesky. Užijte si seminář. Psychiatra vám doporučovat nebudu, evidentně nežijete v tom temném tragickém světě, který popisuje Jariska, a netrpíte depresemi, zatímco ona zjevně ano. Podle toho, co psala, to skoro vypadalo, že odloží klávesnici a půjde se zastřelit do rybníka. To bych jí nepřála. Jestli se s tím léčí, tak ta léčba nemá výsledky, to je celé.

2. května 2023 • 15:48

@Elynor: Já s Jariskou souhlasím. To,že vnímá,co se ve společnosti děje ,nejsou jí lhostejné problémy společnosti,to považuji spíš za kladnou vlastnost a ne důvod k návštěvě psychiatra. Empatické a odpovědné lidi tyto problémy opravdu znepokojují. A že umí odlišit prkotiny od důležitých věcí,je další plus. Cpe se nám,že "celebrita" je kdejaká rozhoďnožka,kdo to byl Komenský, dnešní maturanti nevědí, protože to nepsala žádná influencerka,lež,podvod a bezohledné chování jsou normou a pak se divíme,že dle statistik se 43proc dětí na druhém stupni školy sebepoškozuje nebo jsou šikanované a skoro 60proc dětí je úzkostných nebo už depresivních a máme málo psychiatrů a psychologů. A v 90 proc je příčinou rodinné prostředí ( např tatínek si "doplňuje co ve vztahu chybí" milenkou,na maminku jen řve,nebo střídavá péče,samoživitelky,patchworkové rodiny ...)To jsou problémy,ne rádoby problémy DOSPĚLÉ padesátnice,která to řeší alkoholem nebo honěním mladíků. Zralá žena ,co vychovala děti a chodila do práce,si nemusí nic dokazovat -úkoly si splnila ,pokud se rodině dostatečně věnovala,tak toho má až kam a má čas na sebe,oddychnout si a konečně se může věnovat sobě. Psychiatra potřebují ty,co to řeší alkoholem nebo sháněním milenců,to mi připadá dost málo. Ale každý má jiné priority,je to jen názor.

2. května 2023 • 16:57

A mimochdem-teď tady čtu, že Slovensko zničí patnáct set tun!!! ukrajinského obilí pro výskyt nebezpečných pesticidů. A to nevíme všechno.

Elynor
3. května 2023 • 8:08

Možná vám ušlo, že tohle je zábavný server. Horoskopy, magie, móda, celebrity, a jiné blbinky všeho druhu jsou tady základní náplní, účelem toho, že tyhle stránky vůbec existují (a vydělávají na reklamě, pochopitelně). Řešit problémy všehomíra musíte někde jinde. A já osobně netoužím žít ve strachu a depresi, možná že vás to baví, a chcete každé ráno vstávat s očekáváním, co se zase dneska stalo za průšvih, a pak nad tím přemítat a libovat si, jak se to krásně všechno řítí do katastrofy a konec světa je za dveřmi. Možná, že je. Ale dá se s tím něco dělat? Co přesně vy uděláte s tím ukrajinským obilím, když tedy nejste lhostejná a je to pro vás problém hodný dospělé ženy?

Miluše
13. května 2023 • 19:16

@Elynor: Každá se přece s padesátkou potýká jinak. Jestliže má někdo kliku-děti nestonají, nezlobí,ve škole se dobře učí,manžel pomáhá a je na něj spolehnutí,žena se v práci nepřetrhne a dokáže si vyboxovat svoje zájmy,pak chápu, že když si byla zvyklá "užívat",tak s padesátkou může přijít stress,že už není tak atraktivní a začne s alkoholem nebo mladíky,ale doufám, že to rychlé přejde. Ale většina žen, které znám,žila ve stressu,sotva stíhala,snažila se uplatnit v práci,skákala kolem nemocných dětí,kvůli rodině skousla výstřelky partnera včetně nevěry,tolerovala neomalenou tchýni atd a na sebe neměla čas. A když konečně děti vyrostou,je ráda,že má splněno a dohání,co nestihla-cvičí,cestuje,divadla, konečně se věnuje práci,obnovuje stará přátelství a pravda,občas i vyčistí toxické lidí kolem sebe -v době covidu poslaly 4 moje známé nezávisle na sobě své partnery bydlet k milence (a už se nemohli vrátit) , to ale ani neodsuzují,ani nechválím,to je jejich věc,prostě startuje se další životní etapa.Zkrátka-konečně je čas na své sny,tak ho přece neutopím v chlastu,na to je život moc krátký

8. května 2023 • 20:09

@Elynor: Nejsem v depresi,pracuji ve svých 75 letech na plný úvazek (a velmi odpovědný post),průšvihy řeším,ráda, protože to aktivuje mozek,neubližuji,nepodvádím,starám se občas o vnuky a občas pomůžu potřebným ( např přispívám na školní obědy potřebným dětem), neřeším prkotiny. Problémy všehomíra a klimakterických diblíků,co to řeší alkoholem nebo mladíky a jinak se nesnaží o nic,jsou mi cizí a pořád nevím,co je to nuda. Víc asi jednotlivec udělat nemůže a čas se krátí-viz věk,tak ho nepromarním. Tak se omlouvám,pokud se cítíte dotčena.

💋
29. dubna 2023 • 10:42

Mojí krásnou neřestí je mladší moravský vinař 😉

Elynor
29. dubna 2023 • 8:11

Inu, mě tedy nikdy vaření bavit ani nezačalo, takže ani nemohlo přestat. ]:-D Vaření pokládám za nutné zlo, neboť něco se jíst musí. Takže jsem vždycky vařila jen když to muselo být. Rozhodně to nebylo každý den, každý večer a každý víkend, jak tvrdí článek, to jsem se nezbláznila, abych strávila 20 let života v kuchyni. A teď už nevařím téměř vůbec. Proč taky, když jsou lidi, co to umí a baví je to, já jim to ráda přenechám. Jinak mládenci a víno samozřejmě, ale to taky patřilo k životu vždycky 8-D

bojovníček
29. dubna 2023 • 18:23

@Elynor: Tedy já jsem asi značně retro . 49 let denně vařím obědy, večeře, vlastně i snídaně. Mladé chlapce jsme měli nejprve 2 vlastní a nyní 3 vnuky ( 2 vnučky jsou přímo cukrářky a kuchařinky). Víno, proč ne? Ale já raději skleničku sektu. " Kur domácí " k pohledání? No to těžko. Celý život jsem pracovala , občas i na skoro 2 úvazky, vystudovala jsem 2 VŠ, vychovali jsme 2 syny vícenásobné VŠ, stále 2 domácnosti (byt a dům), které jsme dost měnili a tudíž i stavěli a zařizovali. Díky Bohu ! , snachy , ač také VŠ jsou naprosto skvělé maminky i hospodyňky. Moje kamarádky také, takže mi článek připadá trochu mimo můj svět. Prosím , jestliže někdo preferuje hamburgery, kupované pizzy, hromady hranolků ... , je to jeho věc, nic proti. "Někdo má rád holky, někdo zase vdolky." Proč ne ?

Elynor
30. dubna 2023 • 7:56

@bojovníček: Však ano, to je v pořádku, vaření vás baví, máte pro koho vařit, tak vaříte. Prima. Článek je mimo váš svět, máte jiný svět, taky pěkný, vyhovuje vám to, nic proti. Vždyť já přece netvrdím, že každý musí mít ty neřesti dle článku. Ani článek samotný to netvrdí. Proč zmiňujete kura domácího, to naprosto netuším. Přečetla jsem si článek znova, nic o kuru jsem tam neviděla. Já jsem také o kuru domácím nic nepsala. :hm

Julie
29. dubna 2023 • 8:01

Já bych raději byla hlady než polévku že sacku

jenicek54
29. dubna 2023 • 6:54

radši nekomentuji. mám to doma ]:-D

Doporučujeme

Články odjinud