3 rady, jak bojovat proti vypadávání vlasů

7. 10. 2020 Reklama
3 rady, jak bojovat proti vypadávání vlasů
Občasné padání vlasů je klasickým projevem, kdy dochází k jejich pravidelné obměně. Lehce zvýšené vypadávání je také normální v jarních a podzimních měsících.

Občas se však vlivem stresu, hormonálních změn, nedostatečné výživy či na základě genetických dispozic, vlasy vytrácí rychleji. Podívejte se na 3 rady, které pomohou proti vypadávání vlasů. 

Správná výživa

Jedním z důvodů vypadávání vlasů bývá nedostatek živin kvůli špatné výživě. Jednou z příčin zvýšeného vypadávání vlasů je strava chudá na vitamíny. Konkrétně jde například o nízkou hladinu železa a málo vitamínu A a selenu. Řešením bývá pestrá strava s dostatkem ovoce, zeleniny a výběrem kvalitních nezpracovaných potravin.

Kvalitní speciální vlasová kosmetika

Pokud již řešíte padání vlasů, nebo máte v rodině predispozice k tomuto problému, vyplatí se pořídit si speciální vlasovou kosmetiku. Minimem je šampon proti vypadávání vlasů, který díky obsahu speciálních látek stimuluje a podporuje vlasové kořínky klíčové pro udržení zdraví a kondice celého vlasu. Dále se vyplatí pořídit vlasovou kúru v kapslích, což je intenzivnější péče přímo podporující růst nových vlasů. Pro ještě intenzivnější výživu vlasů přidejte vlasové tonikum.

A jaké složky hledat ve složení přípravků proti padání vlasů? Zaměřte se na výrobky s obsahem kofeinu, zinku, procyanidínu a dalších. Dobré jsou i přírodní výtažky z lopuchu, kopřivy či máty.

Šetrná péče o vlasy

Kromě používání kvalitní vlasové kosmetiky nezapomínejte také na šetrnou péči. To v praxi znamená omezení používání fénu, kulmy a dalších náročných úprav účesu. Pokud je to přeci jenom nezbytné, zvolte šetrný režim a nižší teplotu. Vyvarujte se častému a příliš intenzivnímu česání a zvolte takový kartáč či hřeben, který nebude zbytečně podporovat lámavost a vytrhávání křehkých vlasů.

 

Horoskopy

Je pravda, že za sebou máte náročný pracovní týden a vaše tělo si žádá odpočinek a doplnění energie. Naštěstí jste optimisté a nemíníte se ničím deprimovat. Pouštíte se do oblíbených…